Szerző Téma: Marcellus  (Megtekintve 9705 alkalommal)

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Marcellus
« Válasz #15 Dátum: 2010. Február 17. - 20:19:17 »
Kicsit kiegészítők topik lett itt. Erre még én is ráteszek. :)
Proraso A/S balzsammal tapasztalata valakinek?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Marcellus
« Válasz #16 Dátum: 2010. Február 17. - 20:24:35 »
Utoljára ma használtam, asszem nyolcnapos szőrt vakartam le, és a Stehlo-kés ment teljes Proraso-vertikummal. Szeretem, mert nem „zsíros”, hanem „vizes” érzetű balzsam. Az illata a Proraso mentolos vonala.
Hanem szegény Marcellust szétoffoljuk tényleg. Lehet, hogy kellene egy külön Proraso-topik?  ???

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Marcellus
« Válasz #17 Dátum: 2010. Február 17. - 20:28:24 »
Lassan a különböző márkák teret követelnek a fórumon. ;)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Marcellus
« Válasz #18 Dátum: 2010. Február 17. - 21:34:01 »
Kicsit kiegészítők topik lett itt. Erre még én is ráteszek. :)
Proraso A/S balzsammal tapasztalata valakinek?

A Proraso after balzsam engem konzisztenciajaban, hatasban es meg illataban is a Nivea feher sensitive balzsamjara emlekeztetett. Ami nagy baj nem lehet, mert utobbi is egyfajta jollyjoker a kulonbozo forumokon.

Nem elérhető Marcellus

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Marcellus
« Válasz #19 Dátum: 2010. Február 17. - 22:04:45 »
Egy kicsit tényleg Proraso topic lett ebbő la bemutatkozásból  ;D

Sajna a krémnél nem néztem meg, hogy hány ml-es verzió, de úgy gondolom a kisebb lehetet - bár kicsit belezavarodtam lehet, hogy akkor most minegyik 100  ml-es?  ;) Jah és valóban "a dobos A/S krém" alatt a Pre/ After kérmet értettem

Na ha már így belemelegedtek az urak, akkor lenne néhány kérdésem a borotvával kapcsolatban is:
Jelnleg egy nyers bőr szíjon szoktam megfenni, illetve van egy 5000 meg egy 8000 kövem.
Ti hányszor szoktátok megfenni a szíjon használat előtt a borotvát? Ugyanis az enyém metéli a szőrt, de azért a hajszál tesztet nem tudja.
Illetve köves fenésnél szerintetek baj, ha a borotvát a kőre kb 45-os szögben fektetem fel és úgy húzom meg. Ez alatt azt értem, hogy a penge felfekszik a kőre, ahogy kell és a penge gerince kb ilyen szogben van a kő hosszabbik oldalaihoz.
Szerintetek mit lehet tenni, ha a borotva a kőre nem fegszik fel egyenletesen, hogyan lehetne síkba hozni?
A kövekről még annyit, hogy kerámia kövek.

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Marcellus
« Válasz #20 Dátum: 2010. Február 17. - 22:34:35 »
Jelnleg egy nyers bőr szíjon szoktam megfenni, illetve van egy 5000 meg egy 8000 kövem.
Ti hányszor szoktátok megfenni a szíjon használat előtt a borotvát? Ugyanis az enyém metéli a szőrt, de azért a hajszál tesztet nem tudja.

Sajnos a kövek számozásában elég nagy eltérés lehet, nem ugyanaz a finomság egy 8000-es Norton vagy egy 8000-es japán kő, ezért nehéz megítélni, hogy milyen a 8000-es köved. De én pl. a 8000-es Nortonnal általában nem tudtam elég élesre fenni a késeimet, kellett még egy "lépcsőfok" a 8000-es Norton és a sima bőr szíj közé. (Monjduk a 8000-es Norton általában elég, hogy a hajszál-tesztet teljesítse a kés...)
Egyébként én legalább 50-szer húzom meg a borotvát a szíjon minden használat előtt. Ez lehet, hogy túlzás, de inkább több legyen, mint kevesebb, "túlfenni" a szíjon úgysem lehet... :)

Illetve köves fenésnél szerintetek baj, ha a borotvát a kőre kb 45-os szögben fektetem fel és úgy húzom meg. Ez alatt azt értem, hogy a penge felfekszik a kőre, ahogy kell és a penge gerince kb ilyen szogben van a kő hosszabbik oldalaihoz.

Szerintem nem baj, sőt, sokszor akár jobb is, ha nem az élre merőleges a fenés iránya. Egyébként ha a szokásos "X" mintával végzed a fenést, akkor is így mozgatod tulajdonképpen...

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Marcellus
« Válasz #21 Dátum: 2010. Február 18. - 07:04:35 »
Én 10-15-ször húzom meg bőrön borotválkozás előtt.
Figyelem, a hajszálteszt ne legyen egyedüli, ultima ratio et solutio, mert simán lehet, hogy jól borotvál hajszálteszt nélkül is, és fordítva. Te pedig szétidegeled magad fölöslegesen, túlélezed/túlfened vagy valamit elrontasz... Az arcon dől el. ;)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Marcellus
« Válasz #22 Dátum: 2010. Február 18. - 07:22:33 »
Nekem a 8000-es norton után jön a krómoxid pasztás szíj, utána a sima bőr! Persze, ez csak élezéskor van így!!! Sima használat előtt csak szíj, kb. 10-20 húzás (nem számolom, csak úgy "érzésre").

Ami a kés és a kő bezárt szögét illeti, én mindig, minden esetben ráfektetem a kést a kőre! (Ha X-et, vagy rolling X-et használok, akkor is próbálom tartani a síkot, nehogy a kő élén fusson a kés.) Ha meg van tekeredve a kés, akkor lehet rolling X-et használni, de előtte érdemes a kő éleit egy kicsit lekerekíteni! (Nehogy "belevágj" a kő élébe.)

Tesztekről: Az első időkben, amíg nem alakul ki egy "érzék", hogy mennyire éles a kés, addig jó indikátor, de nem szabad erőltetni!!!
Nekem a köröm teszt vált be legjobban eddig!
A hajszál teszt az egy igen érdekes dolog, sok körülménytől függ, hogy sikerül-e elvégezni, vagy sem...
Például, hogy milyen vastag (nehéz) a hajszál, hol próbálod "elvágni", a hajhagyma felőli részt használod, vagy a végét, mekkora darabot próbálsz levágni... (nekem pl. a saját vastag fekete hajszálaimmal szokott sikerülni, a kedvesem vékony, szőkésbarna hajszálával meg nem...)

DE! Jártam már úgy is, hogy a hajszál teszt nem sikerült, mégis jól borotvált a kés.
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Marcellus
« Válasz #23 Dátum: 2010. Február 18. - 07:32:27 »
Bocs, most esett le, hogy mit akartál írni a 45°-os szöggel.

Az úgy teljesen jó.  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Gorila

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 547
    • Borotváim (egy részük)
Re:Marcellus
« Válasz #24 Dátum: 2010. Február 18. - 08:46:37 »
Figyelem, a hajszálteszt ne legyen egyedüli, ultima ratio et solutio, mert simán lehet, hogy jól borotvál hajszálteszt nélkül is, és fordítva. Te pedig szétidegeled magad fölöslegesen, túlélezed/túlfened vagy valamit elrontasz...

Nálam a hajszálteszt (barátnőm fekete hajával... :)) szükséges, de nem elégséges feltétel... Eddig nem volt olyan, hogy nem teljesítette, de jól borotvált a kés...  ???

Az arcon dől el. ;)

Ezzel teljesen egyetértek! :)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Marcellus
« Válasz #25 Dátum: 2010. Március 03. - 19:51:44 »
A recept-vonalat átvittem az Egyéni receptekbe! ;)

Nem elérhető Marcellus

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Marcellus
« Válasz #26 Dátum: 2010. Május 20. - 20:58:56 »
A napokban összeszedtem valami taknyolást, szóval ma este egy kis mentateás inhalálással szórakoztam. Amint ott ülök a törölköző alatt eszembe ötlött, hogy ez után a kis félórás gőzölés után egész jó lenne borotválkozni. A borosta megvolt hozzá, szóval mentem is borotvát fenni, közben persze egy adag longball-féle preshave...
Az eredmény magáért beszél. A forróvizes zuhanyzás után se szoktam ilyen simát kapni, pedig most csak két kört futottam. Mondjuk, azért hogy legyen egy kis üröm az örömben, sikerült egy kis hajszál vérzést produkálni a szám szélénél, de a timsó elintézte. Most még a Speick dolgozik egy kicsit...  :borotva:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici