Szerző Téma: rasiermesserfarkas  (Megtekintve 68258 alkalommal)

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #30 Dátum: 2012. Május 20. - 22:27:01 »
Régóta nézegetem az ebayt Joseph Rodgers késért, de mindig elalszom a végét  :fetreng:
Mi nem tetszik benne?

Nem arról van szó, hogy nem tetszik, csak egyszerűen vannak olyan késeim amikért szívesebben nyúlok, és ez nem csak azon múlik, hogy melyik hogy teljesít. Ma - hogy így szóba került :D - éppen ezt vettem elő. Nem lehet rá semmi panaszom.

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #31 Dátum: 2012. Május 20. - 22:28:09 »

Szép lett a regrind Peti !    :borz1:   :borz1:   :borz1:


reofil

Köszönöm Tibor!  :sör:

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #32 Dátum: 2012. Május 26. - 11:36:28 »
Klas Törnblom, Eskilstuna.
Ennek is a neve fogott meg. (lehet, hogy nem vagyok egészen normális.  ???  :crazy: ) Olyan "kellemesen" svédesen cseng, mint az hogy Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd . Természetesen Ebay-ről származik. Az első licitemet elbuktam. >:( Ezután némi időbe telt mire sikerült levadásznom egyet.  :boldog: Felhőtlen boldogságomra némi árnyék vetült, amikor kibontottam a csomagot. A képek ugyanis nem voltak túl beszédesek és az eladó által definiált "gut erhaltenes zustand" alapján egy kicsit másra számítottam. Mivel női eladó volt, akár az is lehet, hogy komolyan gondolta. Szóval egy kicsit több és mélyebb volt rajta a rozsda, mint ahogy vártam. No mindegy, azért sikerült használható állapotba hoznom. Azt kell mondjam megérte a fáradozást, mert nagyon jól teljesít. Hihetetlen filigrán holmi, alig van súlya, és remek élet lehet rá húzni. (Ezek a svédek tényleg tudnak valamit acél témában.  ;)) Egyszóval kedvelem. Hiába: Nomen est omen.  :fetreng:





Eredeti Ebay foto:


És valami ilyesmi lehetett fénykorában  :'(:


Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #33 Dátum: 2012. Május 26. - 18:48:27 »
Szép!

Nekem is lapul vagy 2-3 ilyen a fiókban, lassan ideje lenne hozzáfogni a felújításokhoz komolyabban...:)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #34 Dátum: 2012. Május 29. - 06:49:17 »

Egy kis OFF következik, de azt hiszem, hogy itt van a legjobb helyen.

Nem használok DE-t, nincs is ilyenem. A képeken látható Gillette édesapámé. A tizenhatodik születésnapjára kapta a nővéreitől. Azóta is ezt használja. A képeknek az ad aktualitást, hogy édesapám ma hetven éves, vagyis a borotva ötvennégy éve van használatban.







Nem elérhető snake

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1570
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #35 Dátum: 2012. Május 29. - 06:58:33 »
Ilyen Gillette BET borotvám van nekem is! Csak nem használom 54 éve (mert mostanában került hozzám).  ;D
Egyébként az első borotvám, egy Astra 901-es nálam is aktív használatban van még, bár ő még csak 30 éve szolgál. :)
Rájöttem, hogy uralkodni nem is nehéz, csak trónhoz jusson az ember ebbe a tolongásba. (Rejtő J.)

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #36 Dátum: 2012. Május 29. - 16:27:21 »
...édesapám ma hetven éves...

Hadd kívánjunk mi is neki ezúton még sok boldog születésnapot, jó egészséget. Sokáig használja még a szép zsilettjét!  :sör:
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #37 Dátum: 2012. Május 29. - 17:56:09 »
Boldog születésnapot édesapádnak!  :buek:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #38 Dátum: 2012. Május 29. - 21:35:06 »
Köszönöm fiúk, édesapám nevében is, a születésnapi jókívánságokat!  :sör:

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #39 Dátum: 2012. Május 31. - 23:28:40 »
Puma, Solingen.

Úgy másfél éve egy kollégámmal beszélgetve, szóba került a borotvamániám. Benne is van egy adag jó értelemben vett geller, így van empátiaérzéke az ilyen agymenések iránt. Mindjárt felvetette, hogy körbekérdez a környezetében, nincs-e valakinek régi borotvája.
Nemsokára meg is jelent egy zacskó borotvakéssel. Ezt az egyet leszámítva sajnos használhatatlan volt az összes. De természetesen ezért az egyért is nagyon hálás lehetek neki.

Jó kis kés. Kedvelem.






Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #40 Dátum: 2012. Május 31. - 23:39:42 »
Nekem 2 szatyornyi szemetet is hozhatnak ha van benne egy ilyen jó kis Puma, szép fogás :) Az a pár Puma ami eddig járt nálam azokat nagyon szerettem, jó kések.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #41 Dátum: 2012. Június 03. - 09:28:50 »
Filarmonica Doble Temple, Mataró.

Egy időben rákattantam a Filarmonica-kra, pontosabban erőt vett rajtam a birtoklási vágy egy ilyen után. Vágyaimat igyekeztem a lehetőségeimhez igazítani, vagyis nem egy NOS Especial Para Barbas Durasra hajtottam. :crazy: Némi vadászat után a lenti kést sikerült lőnöm Ebay-en. (Egyébként Katalóniából Mataró mellől érkezett.  8)) A nyele kimondottan jellegtelen, talán sérült is volt, ezért úgy gondoltam kreálok helyette valami stílszerűbbet. Így utólag nézve kicsit túldimenzionált a nyél és a felső része sem igazán teszik. >:( No mindegy, ha nagyon ráérek majd csinálok másikat. :evil:

Azt kell mondjam, hogy van némi alapja annak a nimbusznak ami a Filarmonica-k köré épült.  ;)





Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #42 Dátum: 2012. Június 03. - 10:28:25 »
Szerintem tiszta komoly lett, nekem tetszik!  :)

Miből van ez amúgy, corian?
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #43 Dátum: 2012. Június 03. - 10:45:14 »
Szerintem is teljesen rendben van.
A mintát festetted a nyélre?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #44 Dátum: 2012. Június 03. - 10:51:36 »
@Sanyi, igen valami coriánféleség.
@gregg, a mintát mélyen belemartam a felületbe és kitöltöttem színezett műgyantával. A kis részletfotókon látszik.

Egyébként meg köszönöm!  :sör:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici