Szerző Téma: rasiermesserfarkas  (Megtekintve 68252 alkalommal)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #45 Dátum: 2012. Június 03. - 14:49:28 »
Komolyan nyomod!  :sör:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #46 Dátum: 2012. Június 03. - 15:01:53 »

@gregg, a mintát mélyen belemartam a felületbe és kitöltöttem színezett műgyantával. A kis részletfotókon látszik.


Jó ötlet, szép kivitelezés. Milyen eszközzel ? a kezedet leszámítva :) ? tudtad ilyen szép egyenletesen bemarni?
Egyébként, ha most színezett műgyantával kellene dolgoznom, szintén nagy bajban lennék. :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #47 Dátum: 2012. Június 03. - 23:06:55 »
@Malac: Köszönöm! :sör: bár a komolyság nem itt kezdődik. :D

@Gregg: A mintát megrajzoltam AutoCAD-ben és egy kis CNC gravírmaróval (sajnos nem saját  :'() kimartam. Araldit műgyantát használtam, amihez csak ilyen színezőm van. Ehhez a ragasztómennyiséghez egy csepp pont elég.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #48 Dátum: 2012. Június 03. - 23:28:53 »
Az Araldite jó ragacs? Vettem belőle nemrég 5 perceset éket és egyebeket ragasztani, de még nem próbáltam ki, ránézésre valami jobbfajta márkának tűnt.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #49 Dátum: 2012. Június 04. - 08:41:27 »

@Gregg: A mintát megrajzoltam AutoCAD-ben és egy kis CNC gravírmaróval (sajnos nem saját  :'() kimartam. Araldit műgyantát használtam, amihez csak ilyen színezőm van. Ehhez a ragasztómennyiséghez egy csepp pont elég.
[/quote]

Köszi, akkor nálam ezek közül a CNC gravírmaró a legszűkebb keresztmetszet. :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #50 Dátum: 2012. Június 04. - 10:43:28 »
Nagyon szuper az a nyél  :borz2:
Amúgy tényleg nem rosszak a filarmonicak

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #51 Dátum: 2012. Június 04. - 18:21:21 »
Hehe, fiúk, nem akarunk közösen egy ilyen kis CNC-marót? (Akár építeni?) Már én is sokat agyaltam ezen, nálam is ezzel lenne a gond...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #52 Dátum: 2012. Június 04. - 22:41:31 »
Én akarok kozosen!  ;D
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #53 Dátum: 2012. Június 04. - 22:54:25 »
Én is, remélem nem gond hogy ha nálam lesz!  :fetreng:  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #54 Dátum: 2012. Június 04. - 23:16:00 »
@Sanyi: én úgy tudom, hogy az Araldite az egyik legjobb. Mondjuk ez eleve valami "ipari" cucc volt, de a Tesco-ban kapható 24 órásat és 1 perceset is használom, szerintem korrekt anyagok.

@Zozo: Köszönöm! :sör:

@mry314: Szerepel a távlati terveim között egy ilyen építése/építtetése. A "hardvert" nagyjából már sikerült beszereznem hozzá. Van egy Rexroath keresztszánom  8) (komplett lineáris vezeték/golyósorsó, szervómotorokkal, vezérlőkkel  ::)) csak egy Z tengely meg egy írástudó ember hiányzik aki gatyába rázza.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #55 Dátum: 2012. Június 05. - 17:18:14 »
Egyik kolléga csinált 3D-s mozgató szerkezetet (nem CNC-nek), ott az x,y tengely 2 db. régi mátrixnyomtató mechanizmusa volt, a Z tengely meg egy játékmentes golyósorsó. Mondjuk az ilyesmire nem lenne jó, mert nem bírja az erőket. Ha már x-y "asztal" van, az is sokat számít... :)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #56 Dátum: 2012. Június 24. - 23:39:20 »
STIZ (Sztiz) - Moszkva

Próbáltam beírni "autentikusan" de úgy tűnik a fórum nem tolerálja a cirill betűket.  :(
Csak így sikerült (kösz még egyszer Fonti :sör:):



Mikor hozzám került, kerestem a szótárban, hogy mit jelent a neve, aztán tovább kerestem és rájöttem hogy mozaikszó :idea::  Acéltermék Gyár (kvázi mint a mi Finomacélárugyárunk :D). Ha minden igaz, ők gyártották a Vosztok és a Sztolicsnaja borotvákat is.

Az egyik kollégámtól származik (ez egy másiktól ::)) Némi rozsdát el kellett távolítanom és természetesen az éle sem volt shave ready. Teljesen jól meg tudok vele borotválkozni, de valahogy nekem mégsem az igazi. :nemtom: A meglévő két orosz borotvám alapján azt kell mondjam, nincs az az érzésem, hogy kell még. :borosta: Persze mint tudjuk ez erősen szubjektív dolog. ;)





Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #57 Dátum: 2012. Június 29. - 21:07:33 »
Wade & Butcher (8/8 Near Wedge) - Sheffield

Ebay-ről, származik. Az eredeti szaru nyele törött volt. Kapott egy újat, szintén szarut (vízibivaly). A szegecsalátéteket azért átmentettem.  ;) Egy kicsi csorba volt benne, amit ki kellett fennem. Near Wedge mivoltából fakadóan meglehetősen széles fenési felületek keletkeztek, ráadásul eléggé szabálytalanul, ami kicsit zavar.  :borosta: (A nyomok alapján előtte kövön nem volt fenve  ???). No, de ezért a szépséghibáért tökéletesen kárpótol a teljesítmény, amit nyújt. :boldog: Miután használható állapotba hoztam, sokáig nem is vettem elő a többi borotvámat. :borotva: Nálam ő az abszolút favorit.  :borz2:

 







Eredeti állapot:


Amikor megkaptam még halványan látszottak a pengén a belemaratott szabadkőműves jelképek, amiket sajnos nem tudtam megmenteni.
Találtam egy képet. Ha minden igaz ez ugyanolyan borotva, ezen még jól látható a mintázat:



A minőséggel kapcsolatban egy kis adalék:
Idén nemcsak szőrrel készültem a Tűzzel-Vassal-ra, hanem vittem magammal ezt WB-t is. Amikor beültem Kiss József borbélymester székébe a kezébe adtam, hogy van-e kedve kipróbálni. Természetesen volt. A projekt végén valami ilyesmit mondott:
-Parádés kés. Van negyven borotvám, de ilyen jó nem nagyon volt még a kezemben.  8)

És egy kép, hogy el is higgyétek. ;D (A késportálról kölcsönöztem, köszönet érte Rózsagabnak.):



Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #58 Dátum: 2012. Június 29. - 21:50:25 »
Irigykedem, de nagyon. :)

Szép lett a felújítás, ennek a késnek pedig nagyon jól áll a patina.
A ferde fenés engem is szokott zavarni, de megnyugtattak a profik, hogy bizonyos pengéknél az alakjuk miatt a legjobb igyekezettel, kézügyességgel sem tudsz jobbat/szebbet kialakítani.

Sok örömteli borotválkozásod legyen vele!  :borotva:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #59 Dátum: 2012. Június 29. - 22:43:46 »
Amikor beültem Kiss József borbélymester székébe a kezébe adtam, hogy van-e kedve kipróbálni.
Ez milyen jó!  :sör:

Szappanból használhatta a sajátját?
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici