Szerző Téma: rasiermesserfarkas  (Megtekintve 68250 alkalommal)

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #90 Dátum: 2012. Július 17. - 23:19:16 »
(Munkavédelmi szempontból szigorúan tilos, ilyen kicsi munkadarabot körfűrészgépen megmunkálni !!! Nem javaslom senkinek. Még akkor sem, ha soha nem kell öt sört kérnie.  :evil:)

Ha ez valakinek esetleg nem jött volna át, akkor egy kicsit szemléletesebben:

- Mi a hasonlóság a körfűrész és a tanga között?
- ??? ???
- Egy rossz mozdulat oszt megy az ujjad a pics@ba.  :crazy:

(sorry, de ide kívánkozott.)

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #91 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 10:08:20 »
Borotvából egyenlőre ennyi, de mivel a piactéren szóba került, gondoltam felteszem az "EDC" pamacsomat.
Elöljáróban annyi, hogy elvi rigolyáim megakadályoznak abban, hogy borz pamacsot birtokoljak. Nem is igazán vagyok rákattanva a pamacsokra, de hát ugye egy megfelelő mindenképpen kell. A Vie Long lószőreivel szemeztem, de inkább valami egyedit szerettem volna "házi" nyéllel, megfelelő kötegből. Így találtam rá erre a szintetikus pamacsra.  Mivel egy műanyag pamacshoz nem illik a fa, a műanyag nyél meg olyan snassz, így úgy döntöttem, hogy egy könnyű de mégis szívós és elegáns fémből lesz a nyele. ::) Elévülhetetlen érdeme, hogy kétszer megrázom és száraz. Eme tulajdonsága utazó pamacsként különösen értékelendő, így adott esetben ő az útitársam is, és nem az Omega 50068

Ő lenne az itt alant:


A teljesség kedvéért azért egy csoportkép a többivel:


Balról jobbra :
- Török lószőr: gondolom még mindig büdös vizesen, de már jó régen volt olyan.
- Mülleres alappamacs: ez volt az első.
- Omega 10098: már nem az enyém, de egy utolsó kép erejéig még beállt a sorba. Jó pamacs, csak nem volt ekkora tartóm, és mindig madzagon kellett szárítanom a karnison.  :crazy:
- A szóban forgó eszköz, ma már csak ezt használom. :borotva2:
- Omega 50068: megtetszett, mert olyan kis bűbájos. Teljesen jó, de mint írtam, már útiként sincs használatban.
- Noname kócos mini: valamelyik szupermarketben vettem, talán 500 Ft-ért. Kíváncsiságból kipróbáltam. Működik.

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #92 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 10:28:58 »


  :o   :o   :o 

A súlya mennyi ?

Egyébként jól néz ki, gondolom minimum VG10......  ;)


reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #93 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 10:45:53 »
A súlya mennyi ? ...

A kedvedért megmértem :) : 92 gr.

Egyébként köszönöm!  :sör:

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #94 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 10:50:22 »
Nagyon szerenyen adtad elo. En titaniumnak nezem.  :o

Nem szikrazott az esztergakes?  ;D

Jó a szemed.  ;D

Amikor a köteg helyét szemcseszórtam, még az is szikrázott mint a csillagszóró.  ;)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #95 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 11:27:12 »
... En titaniumnak nezem.  :o


Egy kis eszmefuttatás a titánról, mint magyar szóról: ;)

http://leiterjakab.blog.hu/2010/11/26/a_titanium_hivatalossa_avanzsal

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #96 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 13:36:58 »
Így igaz, lévén kémiatanár vagyok.  :D
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #97 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 16:16:25 »
Persze, hogy értettünk!
 :sör:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #98 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 18:19:11 »
Hát, ez is megevett néhány keményfém lapkát. :( (Főleg, hogy az alapanyag palástján volt két kicsi zsákfurat, és amíg az el nem fogyott, csapkodta a kést.) Cserébe viszont egy örök darab. ;)
Az alapanyag egyébként egy ultrahangos hegesztő szonotródája volt. Érdekességképpen állítólag 3000 !!! Euró egy ilyen alkatrész. :o (Ez azt hiszem már selejt volt. :evil:)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #99 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 20:51:50 »
Nem túl nehéz így? Én még a részben fém pamacsnyeleket is azért nem szerettem soha, mert rossz volt használni, húzta lefele a kezemet. Tudom hogy a titán nem ugyanaz a súly, de mégiscsak több mint egy műanyag/szaru/fa.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #100 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 22:24:24 »
Jaja, nem olyan gáz. Az Omega 10098 pl. 75 gr. az üreges műanyag nyelével.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:rasiermesserfarkas
« Válasz #101 Dátum: 2012. Augusztus 20. - 22:50:45 »
Az úgy már jó :)
Igazából én sem vagyok az a pamacsos fajta, kettő van, amiből 1 van használatban már vagy egy éve lassan :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici