Szerző Téma: jenessanyi  (Megtekintve 4966 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
jenessanyi
« Dátum: 2010. Január 30. - 19:12:11 »
Én még elég új vagyok a témában, eleve csak vagy 6-7 éve borotválkozok, úgyhogy úgy érzem még nem késő a hagyományos módszerekre váltani :)

Az elején 1-2 pengés eldobhatóakat használtam, Gilette sziszegőssel (aminek az ízétől rosszul vagyok). Később amikor kezdett megerősödni az arcszőrzetem akkor kaptam egy Mach3-ast ajándékba, kb 2 héttel ezelőttig azt használtam. Majd több honlapra is eltévedtem, úgy találtam ide is, és eldöntöttem hogy váltok. Apósjelölttől lenyúltam a sok éve nem használt Astra 901-es biztonsági borotváját, itthon megkerestem nagyapám régi pamacsát, és találtam vagy 10 tubus Amigo fresh borotvahabot, és nekiláttam. Meglepően jó élmény volt, gyorsabb és tisztább volt a borotválkozásom, bár úgy tűnik hogy nekem túl agresszív a kék-fehér Lord penge, jelenleg azon vagyok hogy többfajtát is végigpróbáljak nekem mi a jobb. A következő az Astra superior stainless lesz amit letesztelek. Kaptam mellé ajándékba egy 5/8-os Extrasol borotvakést is, ez nemsokára egy kis segítséggel meg lesz élezve és ki is lesz próbálva. Jelenleg úgy tervezem hogy biztonságival fogok elsődlegesen borotválkozni, péntekenként meg a késsel fogok ügyeskedni. Azért pénteken, mert akkor lesz ideje az arcomnak rendbejönni hétfőig ha valami rosszul sülne el:)

Szóval röviden jelenleg:

Borotva: Astra 901 biztonsági, tesztelés alatt 5/8 Extrasol és 4/8 ERN
Krém: Amigo Fresh, Balea szappan
Pamacs: régi disznó, Balea disznó
Penge: Lord, Astra
Preshave és aftershave nincs, eddig nem nagyon igényeltem, eléggé szívós és ellenálló arcbőröm van :) De már tervbe van véve mindkettő.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 11. - 23:35:28 írta jenessanyi »
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:jenessanyi
« Válasz #1 Dátum: 2010. Január 30. - 20:33:07 »
Üdv Közöttünk!

Jó kezdetnek tűnik, amit leírtál...

Csak így tovább!

Ja, és ne feledd a borotvakés mellé kell egy fenőszíj is!  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:jenessanyi
« Válasz #2 Dátum: 2010. Január 31. - 00:47:54 »
Jó mentorom van a témában, ilyesmiben nem lesz hiány :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:jenessanyi
« Válasz #3 Dátum: 2010. Január 31. - 20:26:12 »
Üdv, a klubban! Csak így tovább! :)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:jenessanyi
« Válasz #4 Dátum: 2010. Február 11. - 23:32:50 »
Update történt az eszközeimnél, 2 késem van amit megszállottan próbálok rendbehozni, de olyan menyniségű felesleg anyag van a pengeháton hogy nagyon nagy meló :( Emiatt nem tökéletes maga az élszalag, és szerintem emiatt nem tudok rá igazán jó élt tenni. Használhatónak még épp használható az éle, de nem kényelmes a borotválkozás még vele. Egy közepes Tyrolittal próbálkozok, de nagyon lassan fogy az anyag :( Gyémántossal meg nem merem, mert félek hogy túlságosan kipattogzik az élrésznél, és nagyon sok időbe fog telni hogy rendbehozzam.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:jenessanyi
« Válasz #5 Dátum: 2010. Február 12. - 07:06:57 »
... olyan menyniségű felesleg anyag van a pengeháton hogy nagyon nagy meló :( ...

Ezt nem igazán értem...  ???

Tudnál róla képet feltenni?
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:jenessanyi
« Válasz #6 Dátum: 2010. Február 12. - 10:31:58 »
Aham, majd megpróbálok ha tudok. Az a lényeg hogy teljesen síkba csiszolt kövön ha elkezdem élezni, akkor nem fekszik fel rendesen az élrésze, látszik hogy csak gyári gány élezés van rajta az Extrasolon, az ERN borotva meg longball szerint polírkoronggal lett élezve az extrametálnál... Ott csak egy új élszalagot kell csinálni, meg a tövénél kell ledolgozni egy kis anyagot a pengehátról, mert annyira vastag hogy nem tud leérni az élszalag a kőre, kovácsolásnál valami gikszer volt biztos :) Az extrasolt fogom szerintem először kikínlódni, de ott mintha lenne egy másfajta probléma is. Vagy én csinálok valamit rosszul, de nekem úgy tűnik mintha a pengének a vége kicsit el lenne csavarodva, és csak akkor ér le az élszalag a hegynél is a kőre, ha kicsit erősebben nyomom oda és úgymond rányomom a kőre. Ma ha hazaérek próbálkozok megint egy sort, aztán majd beszámolok az eredményeimről :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:jenessanyi
« Válasz #7 Dátum: 2010. Február 12. - 11:37:16 »
Az Extrasolnál simán elképzelhető, hogy el van csavarodva a penge... (nekem is van egy, de hál' istennek az nincs megcsavarodva).

Ami meg a polírkorongos, és más köszörűs/késes szakik élezési módszerét illeti: Ezért nem szabad ilyen helyre vinni éleztetni... (Sajnos a legtöbb késes/köszörűs nem tud ma már borotvát élezni... :( )
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici