Szerző Téma: Állványok, dobozok, ládikák, tokok  (Megtekintve 138445 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #45 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 13:14:12 »
...(A kések benne csak demonstrációs célt szolgálnak nem a rendelt dobozok tartozékai!  :crazy: )


Pedig má' aszittem, hogy...  ;D

Faszányos lett a dobozka!
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #46 Dátum: 2010. Október 09. - 15:24:07 »


Íme a Bubba-féle állvány egy újabb változata. Salmonak is köszönet még egyszer a szállításért :)

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #47 Dátum: 2010. Október 09. - 19:51:02 »
Tyíííí ez már mindennek a teteje...esetleg mobilteló tartó nem fért volna még rá???  ;D ;D

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #48 Dátum: 2010. Október 09. - 21:16:03 »
Affene, ez tetszik. Sajnos én is ilyen minden-egyben-legyen-szépen-rendszerezve típus vagyok, csak attól félek, hogy akkor nem tudnék megállni a jelenleg tervezett 1 kés (max 2, de legfeljebb 4  ;D ;D ;D) és 3 tervezett DE mennyiségnél. Jajj szegény fejemnek.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #49 Dátum: 2010. Október 09. - 21:24:34 »
jelenleg tervezett 1 kés (max 2, de legfeljebb 4 ) és 3 tervezett DE mennyiségnél.
muhahahaaa :) te figyi, segítünk, mi megértünk :)

Nem elérhető balogh_lorand

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 41
  • szinten mernok:-)
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #50 Dátum: 2010. Október 10. - 01:02:19 »
Izleses, sot Gonyoru! Hasznald egezseggel!

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #51 Dátum: 2010. Október 10. - 12:18:25 »
Affene, ez tetszik. Sajnos én is ilyen minden-egyben-legyen-szépen-rendszerezve típus vagyok, csak attól félek, hogy akkor nem tudnék megállni a jelenleg tervezett 1 kés (max 2, de legfeljebb 4  ;D ;D ;D) és 3 tervezett DE mennyiségnél. Jajj szegény fejemnek.

no ezért van itt is annyi üres hely. mert ugye nem szabad többet beszerezni, de ha mégis, hát legyen hova tenni :D

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #52 Dátum: 2010. December 19. - 16:01:48 »
Nemrégen megérkezett a Torrey borotvakésem messerfarkastól. Hálás vagyok nagyon neki, és ezúton még egyszer köszönöm, nagyon szép lett a kés. ;) A Buddel-féle csavaros tengellyel szerelte össze a kést. (Valamikor teszek erről is fel képet.)
Az ok, amiért ide írom ezt, az hogy csináltam neki egy szép kis bőr tokot. Ez volt az első bőrös munkám, de azért nem állnak távol tőlem a kézműves, barkácsolós dolgok. :) A bőr nem tudom, hogy milyen, mivel itthon találtam. Még azt sem tartom kizártnak, hogy műbőr. A vágást egyszerű műanyag vonalzó és szőnyegvágó szike segítségével oldottam meg. A lyukak helyét vonalzó segítségével határoztam meg (5 mm-enként), és tű segítségével lyukasztottam ki. A varrást kéttűs bőrvarrással oldottam meg (most csináltam először ilyet, és még információm sem volt róla, hogyan is kell, de szerintem ilyen technikával varrtam :D) régi angol bőrvarró cérna felhasználásával. A varrás nem laza, még ha a képeken néha így is látszik, hanem valamiért nem egy vonalba sikeredett. Úgy érzem jól sikerült, de ezt döntsétek el ti, minden esetre jó kis tok lesz ez a Torrey-m számára! ;) (Amíg Longball-tól nem érkezik meg a fenőszíjam, illetve a pasztás bőrös fenőfám, addig csak gyönyörködöm a késben és a tokban. :D)
Íme az eredmény:


"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető Gesa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 703
  • Proraso über alles!
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #53 Dátum: 2010. December 19. - 16:09:58 »
Nagyon jól sikerült. :borz2:
Szerintem nem műbőr, mert annak szövet hátoldala szokott lenni.
"Csak verem, verem, verem, majd beleszakadok, nem bántok én senkit, csak verem a habot...."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #54 Dátum: 2011. Január 06. - 00:08:55 »
Borotvakéstartó fából, tipp ügyeskezű barkácsolóinknak:



H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #55 Dátum: 2011. Január 06. - 08:44:14 »
Neeem, az SRP-n árulták. ...bár én is készíthettem volna, a gimiben többek között asztalosságot is próbáltak belénk verni, egy hokedli volt a vizsgamunka.  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #56 Dátum: 2011. Január 06. - 14:09:31 »
Akkor most mibe tároljuk inkább a borotvákat?
Bőrtok nem jó mert zozsdásodhat benne a penge, tehát a fa doboz biztonságsabb?
Vagy csavarjuk papírba esetleg rongyba?

Most részben az eredeti kartondobozban tárolom, részben papírba göngyölve mert még nem találtam végső megoldást.

/Elrakás előtt biztos ami biztos nyomok egykis meleg levegőt a borotvára hajszárítóval./
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #57 Dátum: 2011. Január 06. - 15:33:14 »
Toportyán, a rongy, papír elég snassz és "macerás", pláne, ha speciális papírt akarsz használni. De ez a "zsírpapír" inkább akkor alkalmas, ha jól el akarod tenni a kést hosszabb időre és előtte még konzerválod is vastagon zsírral. Így "keletkeznek" a NOS kések, ha az unokád 20-30 év múlva megtalálja és jön ide dicsekedni vele a fórumra.  ;D De te használni akarod sűrűn gondolom.  :)
Amíg nincs annyi borotvakésed, hogy megtöltsön egy nagyobb tároló dobozt, addig vagy a saját tokjában - ha van neki - vagy egy csinos kis állványon (ha nincs veszélyben!) tartsad. A kényeztetést később a zárt dobozban lehet fokozni szilikonos nedvszívó őrleményt tartalmazó zacsival sőt még enyhe olajozással is. A lényeg, hogy lehetőleg ne a nedves fürdőszobában álljon. (Ezt az utóbbi ajánlást, amíg egy két borotvám volt én sem szívesen vettem figyelembe.  ;) )
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 06. - 16:53:36 írta fonthunter »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #58 Dátum: 2011. Január 06. - 15:51:49 »
A bőrtokban tényleg rozsdásodhat a penge ??? Én még ilyenről nem hallottam, de ha így van, akkor kiveszem az én késemet a bőrtokból, és csak szállításkor teszem bele.
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #59 Dátum: 2011. Január 06. - 16:08:16 »
Kedves Fonti,

Köszönöm a tanácsokat.   :sör:

Miután gyermekek is vannak a háznál, nem kirakva tárolom borotváimat, a fürdőszobában pedig eddig sem.
Megfontolandó a fadoboz szilikons zsacsival.

Régen még a sótartóba is riusszemeket tettünk, hogy a párában ne álljon össze a só.
Házi megoldás lehet a kis (2x2 cm ) rizspárna készítése és azt a dobozba.



Vagy egyenesen a rizs közé bedugni a spájzba :crazy: :: :fetreng:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici