Szerző Téma: Állványok, dobozok, ládikák, tokok  (Megtekintve 136124 alkalommal)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #645 Dátum: 2017. Szeptember 06. - 20:17:54 »
Első probálkozásnak elmegy.
Viszont egyelőre inkább barkács puha fából, mint a rendszerezés netovábbja.
Az a colos pedig szintén saját gyartás. Így együtt érdemes megmutatni de mindkettőböl lesz olyan amire büszkébb lehetek :-)


Teljesen baráti! Gratulálok!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető ZsoltGal001

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #646 Dátum: 2017. Szeptember 06. - 20:26:23 »
Első probálkozásnak elmegy.
Viszont egyelőre inkább barkács puha fából, mint a rendszerezés netovábbja.
Az a colos pedig szintén saját gyartás. Így együtt érdemes megmutatni de mindkettőböl lesz olyan amire büszkébb lehetek :-)


Teljesen baráti! Gratulálok!
Köszönöm!


2 gyerek mellett hétköznap munka után 0 esély bármire is. A hétvégéket várom :-)

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #647 Dátum: 2017. Szeptember 06. - 20:37:40 »
Elég praktikusnak tünik az a táróló és egyszerűen is összerakható, ötletes.
 Gratula!
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető arsenlupin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #648 Dátum: 2017. Szeptember 07. - 07:14:52 »
Szerintem tölgy lehet az enyém is. Nagyon masszív és rohadt nehéz még üresen is. Szerintem fenyőből nem lehet ilyet összerakni. :peace:

Nem néz ki tölgynek. Ha keményfa, akkor kőris lehet.
Tölgy az....
Oldalt a lenyíló lap látszik csak fenyőnek, valószínű meg sérülhetett, az csinálták meg fenyőből.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #649 Dátum: 2017. Szeptember 07. - 18:09:39 »
Úgy néz ki, hogy kialakult a végleges forma. Talán többször nem untatom már vele a társaságot ;D

A 20-as cső és a hozzá tartozó bilincs lehetővé teszi a borotvák helytakarékosabb elhelyezését, ahol a fej merőleges a felfogatási felületre. A vékonyabb nyelű borotváknál a 20-as csőbe egy 16-os csövet is szorítottam, hogy ne "harangozzon" a nyél. A penge/fej oldalsó széle nagyon közel van az ajtólaphoz, így elfordulni, összeütődni nem tudnak a borotvák az ajtó mozgatásakor... Ez is jó ebben a megoldásban, hogy utólag is variálható, fejleszthető a rendszer :D


Nem elérhető gilete

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 114
  • =€ & ((----
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #650 Dátum: 2017. Szeptember 07. - 19:36:10 »
Sajnos a bilincs nyílása túl széles. A nyél vége beszűkül a menetes felénél és ezért kieshet a bilincsből. Ugyanez lenne a helyzet a többi borotvával is ezért kellett a cső. Veszek egy 20-as bilincset meg egy 20-as csövet :D
ket bilincs szembeforditva, egymasratolva, osszeragasztva? egymas fole rakva, osszeragasztva?
sarokba egymasfole erre, arra csavarozva?
Megvettem a 20-as bilincset és hozzá csövet. A csőnek kicsit sötétebb a színe, de nem vészes. Viszont csak 2,5 m-es szál, így az is 250 Ft/szál volt, a bilincs 22 Ft/db. Egyelőre befejezettnek tekintem a borotvatartó projektet. Elraktam a műanyagokat, kint maradt a gunmetal Rockwell és a kínai 89-es. :)


.--. .-. --- .-. .- ... ---

Nem elérhető lajkoska

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 256
  • Fiatal hobbista.
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #651 Dátum: 2017. Szeptember 07. - 20:28:16 »
Nagyon ötletes és tetszetős is, Gratulálok hozzá!
"Lehet,  hogy elvehetném és nem is kellene kérni,  de legalább én még tükörbe tudok nézzni "
(A&M)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #652 Dátum: 2017. Szeptember 07. - 21:43:27 »
Úgy néz ki, hogy kialakult a végleges forma. Talán többször nem untatom már vele a társaságot ;D

A 20-as cső és a hozzá tartozó bilincs lehetővé teszi a borotvák helytakarékosabb elhelyezését, ahol a fej merőleges a felfogatási felületre. A vékonyabb nyelű borotváknál a 20-as csőbe egy 16-os csövet is szorítottam, hogy ne "harangozzon" a nyél. A penge/fej oldalsó széle nagyon közel van az ajtólaphoz, így elfordulni, összeütődni nem tudnak a borotvák az ajtó mozgatásakor... Ez is jó ebben a megoldásban, hogy utólag is variálható, fejleszthető a rendszer :D



imádom ezeket a low end megoldásokat, nekem is van hasonló, egy jagermaster promóciós ajándékot vágtam el, s tettem a szekrényajtóra.

Ilyent nyestem szét.


csak gratulálni tudok!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #653 Dátum: 2017. Szeptember 07. - 21:57:09 »
Ez az agancsoskólás tartó is ötletes :)

Ha az embert elkapja a szenvedély, akkor hajlamos mindent a szenvedélyéhez kapcsolni, mindenben keresni a lehetőséget :)

Nemrég kapott a párom pálcás illatosító csomagot ajándékba Angliából, amihez 6 különböző illat tartozik. Az illatosító folyadékok szép formájú, kicsi üvegcsékben vannak. Az üvegcsék szája elég széles, belepróbáltam a legvastagabb borotvanyelemet is és az is belement. Már alig várom, hogy kiürüljön az első  ;D

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #654 Dátum: 2017. Szeptember 08. - 00:30:46 »
Első probálkozásnak elmegy.
Viszont egyelőre inkább barkács puha fából, mint a rendszerezés netovábbja.
Az a colos pedig szintén saját gyartás. Így együtt érdemes megmutatni de mindkettőböl lesz olyan amire büszkébb lehetek :-)

Pont ilyet tervezek csinálni, csak az alját kivéve egészen vékony lécből, 5-6 mm vastagból. De lehet, hogy az alsó léc helyett valami nehezebb anyag kéne, mondjuk réz, vas, üveg, homok, gyurma vagy pár darab osso bucco. Esetleg gyeptégla.

Nem elérhető ZsoltGal001

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #655 Dátum: 2017. Szeptember 08. - 07:48:16 »


Első probálkozásnak elmegy.
Viszont egyelőre inkább barkács puha fából, mint a rendszerezés netovábbja.
Az a colos pedig szintén saját gyartás. Így együtt érdemes megmutatni de mindkettőböl lesz olyan amire büszkébb lehetek :-)

Pont ilyet tervezek csinálni, csak az alját kivéve egészen vékony lécből, 5-6 mm vastagból. De lehet, hogy az alsó léc helyett valami nehezebb anyag kéne, mondjuk réz, vas, üveg, homok, gyurma vagy pár darab osso bucco. Esetleg gyeptégla.

Osso bucco jó vonal szerintem én meg a rántotthúson gondolkodnék. Ki tudja mikor lep meg az éhség

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #656 Dátum: 2017. Szeptember 08. - 08:10:55 »
Nekem is ez a klasszikusnak nevezhető forma volt az első tervem, csak más anyagokból :)

A felső rész plexi, a "lábai" 2 vastag vagy 4 vékony hosszú csavar, a talp része fa vagy fém (vastag laposvas)... illetve azon is gondolkodtam, hogy plexi az egész (ezt a súly miatt neccesnek véltem), vagy az oldalsó és alsó elemek fából is lehettek volna...  végül addig jutottam a dologban, hogy a felső részhez találtam plexi hulladékot, amit kíváncsiságból kifúrtam... aztán jött a csőbilincses ötlet  ;D








Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #657 Dátum: 2017. Szeptember 08. - 08:17:49 »
Ja igen, már emlékszem... amikor kész lett ez a plexi cucc és gondolkodtam az állvány részen, akkor jutott eszembe, hogy ezt csak simán fel is lehetne sarokvasakkal csavarozni a szekrényajtóra... és aztán eljutottam a mostani megoldásig :D

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #658 Dátum: 2017. Október 16. - 18:59:35 »
Megígértem, hogy nem lesz több, de még egy utolsó  ;D

A 16-os OBO Quick bilincset pont a Futur klónra gyártották. A vékony része szemből pont átfér a nyíláson, a vastag része meg pont beleillik a bilincsbe :)


Nem elérhető lazlow

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #659 Dátum: 2018. Április 27. - 09:07:34 »
Üdv mindenkinek!

Egy az Amazon oldalán található állvány szerint, saját módosított verzióm. Fából és sárgarézből készült.
 :thanks:








Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici