Szerző Téma: Állványok, dobozok, ládikák, tokok  (Megtekintve 136128 alkalommal)

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #15 Dátum: 2010. Április 07. - 21:11:41 »
Tisztitóban adják vissza ilyenen a ruhát. Korábban én is ebből tekertem egy fali tartót. Nem eléggé rozsdamentes...

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #16 Dátum: 2010. Április 07. - 22:02:11 »
Tisztitóban adják vissza ilyenen a ruhát. Korábban én is ebből tekertem egy fali tartót. Nem eléggé rozsdamentes...

Be kell áztatni kólába...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető zolio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #17 Dátum: 2010. Április 07. - 22:13:52 »
Off
A kóla rozsdaoldóképességét ha jól emlékszem a mythbustersben cáfolták, viszont a krómozott felületeket szépen tisztította.
On

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #18 Dátum: 2010. Április 07. - 22:20:19 »
Nem a rozsda oldása miatt kell beáztatni, hanem éppen, hogy egy egyenletes, finom, szürkés oxidáció eléréséért, ami viszont véd is. ;)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #19 Dátum: 2010. Április 08. - 11:30:47 »
kiegészítés: A kólában található foszforsav az amiről beszéltek. A boltokban úgy lehet kapni, hogy passzíváló szer, és valójában a rozsdát nem oldja, hanem ahogy Ed mondja átalakítja vas foszfáttá, ami már stabil és kvázi védőréteget képez a fémen. Néhány vizkőoldó is foszforsavat tartalmaz, azonban 15% töménység felett, már másodpercek alatt szétmarja a krómozott felületet, úgyhogy óvatosan használni! A kólában 1-2% töménységben van jelen, csak a fogakra veszélyes. ( Meg rosszindulatúan használva gk-k fényezésére, tehát ha sok kólát ittál és kifelé akarna jönni, ne egy zsúfos parkolóban intézd!  ;D  ) 

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #20 Dátum: 2010. Április 10. - 00:07:05 »
Egy családi ereklye az alanti borotválkozódoboz, a pontos kora bizonytalan, de a II. vh előtti - nagyapám bátyja készítette, még mielőtt eltűnt a Vár ostroma alatt...

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #21 Dátum: 2010. Május 07. - 08:11:48 »
Ed, megakadt a szemem a kestartodon. Talan mast is erdekel nemcsak enegem, felfedned az eredetet?


Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #22 Dátum: 2010. Május 07. - 08:33:43 »
Cotag, ez egy Maxpedition bicskatartó. Csak nagyobb bicskáknak jórészt túl keskenyek, kisebbeknek meg túl hosszúak a fakkok. Ezért aztán ideális borotvakés-hurcibáló!  :)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #23 Dátum: 2010. Május 07. - 09:57:51 »
Ez jonak tunik. Ahogy nezem az also reszben meg van 6-os fakk kisebb dolgoknak. Lehetseges, hogy oda meg DE-k befernenek? A Wade And Butcher befelefer ugye? Illetve ha jol latom nemhogy hazai de europai beszerzesi forras sincs, csak USA?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #24 Dátum: 2010. Május 07. - 10:36:30 »
Nem, ez teljesen szimmetrikus, 2x6 egymással szemben. Annyi, hogy a két-két szélső fakk egy csöppet szélesebb, mint a 2x4 középső.
Megnéztem, a W&B simán befér, mert egy centivel rövidebb, mint a Stehlóm, ami messze a leghosszabb, és az is pont befér, rendesen be lehet vele csukni. Nagyobb már nem lenne jó, de szerintem nagyon kevés borotva lehet összecsukott állapotban hosszabb, mint 17 centi, úgyhogy nem aggódom...  :)

Magyar forrás nincs...

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #25 Dátum: 2010. Május 07. - 10:46:07 »
Hoppá, vissza az egész, most nézem csak, hogy ez a Dodecapod már nem az a Dodecapod!...  :)

Az enyém még 13" hosszú, ez meg már 18"! Ez azt jelenti, hogy azóta rájöttek, hogy túl keskenyre szabták (gondolom volt egy csomó visszajelzés), és nem férnek be a folderek, aztán korrigáltak (árat is, most már értem, miért lett ilyen drága). Ez viszont azt is jelenti, hogy borotvakésnek meg túl szélesek: sajnos épp annyira, hogy már ki tudnak nyílni odabenn, ami nagyon nem jó...  :(

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #26 Dátum: 2010. Május 07. - 10:47:53 »
Nem a hossza volt a kerdes, hanem a szelessege  ;D Illetve a WB kicsit tomzsi a nyel miatt, de akkor ezek szerint nincs vele gond.

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #27 Dátum: 2010. Május 07. - 10:49:26 »
Hoppá, vissza az egész, most nézem csak, hogy ez a Dodecapod már nem az a Dodecapod!...  :)

Az enyém még 13" hosszú, ez meg már 18"! Ez azt jelenti, hogy azóta rájöttek, hogy túl keskenyre szabták (gondolom volt egy csomó visszajelzés), és nem férnek be a folderek, aztán korrigáltak (árat is, most már értem, miért lett ilyen drága). Ez viszont azt is jelenti, hogy borotvakésnek meg túl szélesek: sajnos épp annyira, hogy már ki tudnak nyílni odabenn, ami nagyon nem jó...  :(

Akkor ez ugrott. Azert ha valami hasonlo megoldasba belefutsz jelezd majd itt legyszives.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #28 Dátum: 2010. Május 07. - 12:47:52 »
a Benchmade bicskatartója is kimondottan keskeny fakkokkal van szerelve, igyekszem alkalomadtán nem elfelejteni belepróbálni valamelyik borotvámat...
ez az: http://www.benchmade.com/products/981456X
... a nyúlon túl?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #29 Dátum: 2010. Május 07. - 14:52:38 »
Van ilyenem... Ez szélességben jó lenne, de ez meg túl alacsony: annyira kilógnak a borotvák, hogy nem lehet becsukni...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici