Szerző Téma: Állványok, dobozok, ládikák, tokok  (Megtekintve 136130 alkalommal)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #30 Dátum: 2010. Május 08. - 21:10:06 »
kár...  :-[
... a nyúlon túl?

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #31 Dátum: 2010. Május 09. - 20:42:23 »
http://www.rasurpur.de/english/shop/shop.html Ebben a boltban, az Accessories / Storage fül alatt található dedikált borotvakéstok, igaz, nem éppen túl olcsón, és kevesebb is fér bele, mint az Ed félébe.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #32 Dátum: 2010. Május 09. - 21:29:22 »
Erre gondolsz?  ;)

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #33 Dátum: 2010. Május 10. - 08:55:57 »
Oh, jesz. Cavinton pozitív eset.  ::)
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #34 Dátum: 2010. Május 11. - 19:52:09 »
Ha valaki csak egy kedvencet szeretne szem előtt tartani:

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Professzore

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 161
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #35 Dátum: 2010. Május 11. - 21:27:34 »
Abetyármindenit! Ők így együtt gyönyörűek! :-)

Kár, hogyha mindent kipakolok így a fürdőszobában, akkor fürdeni, fogat mosni és borotválkozni nem lesz hely. :-D

Bár végülis a sógoromnak van egy 15 nm-es fürdőszobája (meg egy kisebb, az csak kb. 10.
Április nyolcadikától... :-) Lord L6, Proraso/Omega pamacs szép tartón, Kappus Aloe Verás krém. Volt/van T&H mintacsomag, mintakészletek (1. és 2.), és június 25-étől van egy Merkur Futur is. :-)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #36 Dátum: 2010. Augusztus 29. - 18:57:24 »
Ha valaki hozzám hasonlóan pamacs utaztatáshoz tokot keres, annak ajánlom az ecsetboltban kapható utazó borotvatokot (Ed, köszi a tippet!):
http://ecsetbolt.hu/termek.php?cikk=view&sr=26&mi=43&meddig=20&gy1=25&keres=
nekem a képről hiányzott egy pamacs a viszonyításhoz, ezt ezennel pótolnám:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #37 Dátum: 2010. Augusztus 29. - 19:10:22 »
Szívesen neked is, meg az Ecsetboltnak is!  ;D  Önzetlenségem nem ismer határt. Egyébként meg én is fogok venni, csak jussak el arra egyszer. Jó az arányítás, köszi, látom, hogy pont jó méret a magunkfajta Zenitheseknek.  ;)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #38 Dátum: 2010. Augusztus 29. - 19:27:18 »
Ha gondolod szívesen veszek neked, aztán majd összefutunk valahol...  :borz1:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #39 Dátum: 2010. Augusztus 29. - 19:28:22 »
ja és persze hosszabb pamacshoz is jó, csak akkor nem kell teljesen összecsavarni...  ;)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető dhorvath

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 50
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #40 Dátum: 2010. Szeptember 11. - 21:15:00 »
Csak (első pamacsos) borotválkozás előtti gyors telefonos képek Fonthunter kérésére, a dédapai örökség (eredetileg valószínűleg gyógyszeres) szekrényről, amely a borotválkozó-, illetve pipereszekrényem:



Vettem barbon borotvakrémet és a helyben kapható egyetlen fajta pamacsot. Kipróbálásra megfelel, amíg sikerül jobbat beszerezni.



Az eddig funkciótlan kerámiabetétes fedelű fatégely lett a borotvaszappan tartó (egyelőre üres). A kerámia teáskészlet egyik darabja pedig ideiglenesen a hab bekeverésére szolgál.



A kép kedvéért betettem egy betadint is (bár erre még soha nem használtam, nem is tervezem), meg kivettem a borotválkozáshoz nem kapcsolódó termékeket :)

Nekem régóta, csak egy menetes, gyors szőrlevakarás a borotválkozás. Most rászántam az időt az előkészítésre, beáztattam a pamacsot forró barbonos vízbe, amíg vettem egy forró fürdőt. Aztán kikevertem a habot (A tojás felverésére emlékeztetett. Egy pillanatra elgondolkoztam, hogy kimegyek a habverőért, mert az olcsó pamaccsal nem lett túl jó a hab  :D.) igyekeztem a youtube videókból tanult módszerrel borotválkozni ;D, egy helyen csak egy húzással (a pengét nem rányomva, csak siklatva  a bőrön), aztán újrahabozás után megint, és megint. Itt elfogyott a hab, és bár még nem volt tökéletes a végeredmény befejeztem, mert nem volt kedvem megint habot keverni. Az eredmény így is simább, mint ahogy megszoktam. A bőrömnek érezhetően jobb ez a módszer, borotválkozás után nem száraz, nem húzódik, mintha krémezné is a barbon. Nem szeretem az illatos dolgokat (a parfümökkel konkrétan ki lehet kergetni a világból), ezért a barbon illat először egy kicsit idegen volt, de hozzá lehet szokni.

Szóval elkapott a gépszíj (vagy inkább fenőszíj), és lassan feltöltöm majd a szekrényt mindenféle jóval (borotvakés, normális pamacs, borotvaszappan, Bay Rum arcszesznek, esetleg egy jobb DE, timsó tömb) . Köszönet a kedvcsináló Pamacs és penge blogért, valamint ezért a fórumért  :borz1:
« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 11. - 22:01:20 írta dhorvath »

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #41 Dátum: 2010. Szeptember 11. - 21:25:36 »
Köszi a képeket! Sok sikert és örömöt a továbbiakban!  :borotva:

(Bocs a javításért, de így jobban látszanak a képeid!  ;) )
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető thaly3

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 480
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #42 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 20:47:11 »
Betadine :D :D :D

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #43 Dátum: 2010. Szeptember 12. - 21:41:42 »
Flasi barátomnál sikerült ismét túrnom nemrég két kuriózumot. Egyik a svéd C.V. Heljestrand eredeti 7 darab borotva szállítására, tárolására készített, bőrrel bevont tokja. A másik pedig a londoni Oxford St-en hajdanműködő Mappins & Webb kétrészes, bélelt fadobozkája.
Arra gondoltunk Kálmánnal, hogy ha itt látjátok, hátha kedvet kap valaki, hogy hasonlót készítsen magának.  :)



A többi kép a tokokról a gyűjtimben.

« Utoljára szerkesztve: 2010. Szeptember 12. - 21:53:27 írta fonthunter »
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Állványok, dobozok, ládikák, tokok
« Válasz #44 Dátum: 2010. Szeptember 13. - 13:10:59 »
Megérkeztek a Borotvafórum által megrendelt dobozaink, és ilyenek lettek -, "tizenkétszemélyesek" - mint az alábbi:





(A kések benne csak demonstrációs célt szolgálnak nem a rendelt dobozok tartozékai!  :crazy: )


H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici