Szerző Téma: Filarmónica  (Megtekintve 127093 alkalommal)

Elérhető herberts

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 191
Re:Filarmónica
« Válasz #210 Dátum: 2014. Január 19. - 22:02:46 »
Kicsit megtakarítottam,megéleztem és megborotválkoztam vele.Egyenlőre marad,félelmetes egy jószág.Kitakarta a fél arcom a tükörből de élveztem a borotválkozást.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Filarmónica
« Válasz #211 Dátum: 2014. Január 20. - 11:34:13 »
Nagyon jó anyagból vannak az biztos. Fantasztikusan tartják az élüket. Viszont nagyon sérülékeny.
Én is előszedtem ma reggel SubCero-mat és kipróbáltam, mert nemrég jött vissza Kelemen-től.
A szokásos Filarmonica élmény. Igazából én nem érzek különbséget a Filarmonicak között, pedig volt néhányhoz szerencsém.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Filarmónica
« Válasz #213 Dátum: 2014. Január 26. - 17:06:40 »
Mégegy érdekes jószág:
http://www.ebay.com/itm/Rasoio-a-mano-libera-straight-razor-navaja-de-afeitar-Filarmonica-13-DT-Sub-Cero-/390754034418?pt=Linea_Uomo&hash=item5afac162f2

Zozo, megfejtetted már, hogy miért kerülnek ezek a kések ennyibe? Volt róla többször szó, tudom, de azóta eltelt egy-két hónap, s Te folyton Fila-t linkelsz be.  :futyul:
Sheffield-England

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Filarmónica
« Válasz #214 Dátum: 2014. Január 26. - 17:20:50 »
Könnyű hozzájutni, van belőle NOS vödörszámra, szép nagy penge, szép aranyozás, vékonyra kihúzott él, jó acél jó hőkezeléssel. Ehhez adj hozzá egy adag hype-ot olyan emberek részéről (és másokéról) akiknek sikerült hozzájutni nagy mennyiséghez filléráron, és még az sem fog senkit zavarni az árképzésben hogy egy Gold Dollar nyele is fényévekkel túlszárnyalja a Filákét.

Ne értsetek félre, amilyen filák eddig nálam voltak azoknak a pengéje az nagyon korrektül meg volt csinálva, és jól is borotváltak, de olyan olcsó érzetű, igénytelen műanyag nyelet nem láttam még más borotvákon, akár új akár régi.

Jó borotvák egyébként, de az áruk a fórumok által lett így felverve.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Filarmónica
« Válasz #215 Dátum: 2014. Január 26. - 17:22:26 »
Na, akkor azt mond meg, hol lehet olcsón hozzájutni, mert a penge az nagyon szép és kíváncsi lennék rá!  :fetreng:
Sheffield-England

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Filarmónica
« Válasz #216 Dátum: 2014. Január 26. - 17:27:39 »
Átlag embereknek sehogy  ;D

Már rég fel lett vásárolva okos és szemfüles emberek által az amit könnyen meg lehetett szerezni, és azokat csorgatják szépen lassan ki az eBay-re. Van/volt nem 1 eladó aki kb. 1 hétre teszi/tette ki a NOS filákat, és amint lejárt rövid idővel később dobta is fel az újat, és ezt hónapokon keresztül.

Spanyolországban meg az amcsiknál biztos van még pár hely ahol kicsi kartondoboz porosodik tele NOS filákkal, ilyen-olyan boltok bezárása után megmaradva, de szerintem nagy részük már el van adva/megfelelő kezekben van.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Filarmónica
« Válasz #217 Dátum: 2014. Január 26. - 17:29:39 »
Mindegy, úgyis hitvány a nyele!  :crazy:
Sheffield-England

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Filarmónica
« Válasz #218 Dátum: 2014. Január 26. - 18:17:31 »
Hát azért ezzel a nyél kérdéssel nem teljesen értek egyet. Néhány megfordult már nekem is a kezem között, most is van itthon vagy fél tucat. Az igaz, hogy volt közöttük nagyon gány is, de van közötte szép is(Sub Cero, Novodur, EPBD). Inkább azt mondanám a korai példányoknak volt nagyon igénytelen nyelük.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Filarmónica
« Válasz #219 Dátum: 2014. Január 26. - 18:20:52 »
Az árukkal kapcsolatban még a Sanyi által leirtak mellé 2 tényezőt tennék hozzá:
1. Nagyon jó minőségű anyagból vannak.
2. Mivel nagyon keményre lettek edzve, ezért nagyon sok tönkre ment közülük.

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Filarmónica
« Válasz #220 Dátum: 2014. Január 26. - 18:25:08 »
...csak ki kellene próbálni :futyul:
Sheffield-England

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Filarmónica
« Válasz #221 Dátum: 2014. Január 26. - 18:57:15 »
...csak ki kellene próbálni :futyul:

Tedd azt

Elérhető herberts

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 191
Re:Filarmónica
« Válasz #222 Dátum: 2014. Január 26. - 23:00:23 »
Friss Filarmónica tulaj és használóként csak annyit mondhatok a negyedik filás borotválkozás után,hogy nagyon jó.18 késes borotválkozáson vagyok túl tehát nincsen nagy tapasztalatom.Számomra könnyebb borotválkozni az én 14-esemmel mint az előtte használt 5/8- -os kés.A nagy méret miatt könnyebb megfognom nem okoz gondot az irányítása és saját élezéssel is tökéletesen működik.
Valószínűleg igen szerencsésnek mondhatom magam mert nagyon alacsony áron jutottam hozzá.Most,hogy kész vagyok a "felújításával"azt kell mondanom jó kis (nagy  ;D) borotva és remélem jó sok kellemes borotválkozásban lesz részem vele.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Filarmónica
« Válasz #223 Dátum: 2014. Január 26. - 23:15:33 »
 :kepet:
Friss Filarmónica tulaj és használóként csak annyit mondhatok a negyedik filás borotválkozás után,hogy nagyon jó.18 késes borotválkozáson vagyok túl tehát nincsen nagy tapasztalatom.Számomra könnyebb borotválkozni az én 14-esemmel mint az előtte használt 5/8- -os kés.A nagy méret miatt könnyebb megfognom nem okoz gondot az irányítása és saját élezéssel is tökéletesen működik.
Valószínűleg igen szerencsésnek mondhatom magam mert nagyon alacsony áron jutottam hozzá.Most,hogy kész vagyok a "felújításával"azt kell mondanom jó kis (nagy  ;D) borotva és remélem jó sok kellemes borotválkozásban lesz részem vele.

Elérhető herberts

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 191
Re:Filarmónica
« Válasz #224 Dátum: 2014. Január 27. - 10:38:02 »
Sajnos odakint havazásra áll az idő vakuval meg elég gyatrák lettek a képek.Az élén 4-5 kisebb csorbulással került hozzám.Kb. 1mm-el lett keskenyebb a penge.A pengén a klasszikusnak mondható barna rozsdásodásból csak kevés,néhány folt,pötty volt látható.Ezt finoman lecsiszoltam.A penge feliratos oldal sajnos úgy néz ki mintha vizesen egyet töröltek volna és hagyták volna megszáradni.Egy szürke vízcsepp mintás patina van rajta.A felirat jobb felén még nagyon halványan látszik az aranyozás.A műanyag nyelet csak megtakarítottam,nem csiszoltam,políroztam.A penge felülete kapott egy gyenge polírt.A penge hegyéből pici hiányzik az látszik a képen,ez marad úgy.Ennyi.







Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici