Szerző Téma: Filarmónica  (Megtekintve 125943 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Filarmónica
« Válasz #270 Dátum: 2014. Október 02. - 10:54:39 »
Tudom a jó nincs ingyen. A 918k s kő azért meglepett.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Filarmónica
« Válasz #271 Dátum: 2014. Október 02. - 11:06:23 »
Gregg, köszönöm! Bőkezű vagyok magammal szemben, de madár nem akarok lenni  :peace:
SVSZ egy Filarmónica nem lesz jobb minőségű attól, ha ez a Maksim nevű fickó árulja. Ennél vannak pénztárca kímélőbb lehetőségek is.
Azért köszönöm! :2thumbup:

Azokat "Ali" készíti. Nekem is tetszenek a munkái. Maksimnál garantált a minőség, az árak pedig ezt tükrözik.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Filarmónica
« Válasz #272 Dátum: 2014. Október 02. - 11:43:46 »
Félig-meddig tréfának szántam. ;D Éreztem én, hogy nem szánsz ennyit a késre. ;)

Jobb, természetesen, nem lesz tőle a kés, de a NOS biztosan NOS lesz.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Filarmónica
« Válasz #273 Dátum: 2014. Október 02. - 11:52:51 »
Gregg! Én szánok rá ennyit, ez nem gond, de akkor nem egy 13-asra. Ahogy nézem a világban ennyi pénzért már ki lehet fogni 14-est is kitűnő állapotút. A NOS meg addig NOS, míg egyszer ki mem próbálod. Én meg használni szeretném.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Filarmónica
« Válasz #274 Dátum: 2014. Október 02. - 14:47:08 »
Világos. Nem vagyok jártas az aktuális Filarmónica árakban. Ha ennyiből megvan egy jó 14-es, akkor lehet, hogy én is inkább azt választanám. Főleg, ha a NOS nem jelent előnyt számodra.

Még a méretekről annyit, hogy számomra a 6/8 és a 7/8-ad az ideális méret a borotválkozásra, de akár még az 5/8 is. A 8/8 már kompromisszumokkal jár, főleg az orr alatt. Így ha tényleg csak a használat a fő szempont, akkor a 13-as akár meg is előzheti a 14-est ebben.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Filarmónica
« Válasz #275 Dátum: 2014. Október 02. - 16:10:59 »
A 13 és 14 közötti különbség mi? Méret?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Filarmónica
« Válasz #276 Dátum: 2014. Október 02. - 16:23:42 »
Abban nem vagyok biztos, hogy csak annyi a különbség, de a számok azt jelentik ahogy eddig olvastam róla. Itt tárgyalják a különböző generációs Filarmónica-kat, de ez nem igazán derül ki belőle. Zozo, meg a tapasztaltabbak biztosan tudják a pontos választ.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Filarmónica
« Válasz #277 Dátum: 2014. Október 03. - 09:03:06 »
A 13 és 14 közötti különbség mi? Méret?

Igen. a 12-es bő 5/8-os, a 13-as kb-13/16-os, a 14-es 8/8-os.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Filarmónica
« Válasz #278 Dátum: 2014. Október 03. - 09:16:08 »
Csak a félreértések végett tisztáznám a dolgot. Nem kezdőkést keresek. Tudom, hiszen olvastam itt, hogy jobb egy olcsó késsel kezdeni. Ez már megtörtént. A Filarmonica vs más hasonló árban mozgó kések témakört feszegettem. Érvek mellette, ellene.
Melyik Filát nézted ki?

Ha van rá keret, nyugodtan megveheted, nem fontos mindig ár/érték arányban vásárolni. Jómagam még nem használtam, de rosszat még nem hallottam róla. Szerintem bármikor túladhatsz rajta, ha mégse tart ki a szerelem. Ha nem itt, akkor külföldön.

Ha megveszed, és igényt tartasz rá, vállalom ingyen az élezését. Általában minden kést kipróbálok használat előtt. ;) ;D

 :+1:
Elsőre azért nem muszály beleugrani a vásárba, nézz szét egy kicsit az árakat illetően. Amire nagyon kell figyelni, hogy ne legyen repedt a penge. Egy jó 8/8-os-ra a 200 usd-t minimum rá kell szánni.
Ha erre vágysz vedd meg. Ha mégsem jön be és újra eladod, ha nem sietsz az eladással nem valószinű, hogy buksz rajta.
Amit kell tudni rólluk:
-nagyon kemény az anyaguk ezért könnyen elpattanhat, de ugyanakkor nagyon ritkán kell bőrőzni őket.
-Full hollow a köszörőlésük, ezért ha a Sheffieldi bárdokat preferálod, nem biztos, hogy be fognak jönni.
Nekem is átment a kezemen néhány darab (jelenleg is van itthon vagy 10-15 darab) és csak jót tudok mondani rólluk. Bár nekem is inkább a bárdok jönnek be, most mégis egy fila-származék van befogva mindennapi használatra(egy 14-es Barge).

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Filarmónica
« Válasz #279 Dátum: 2014. Október 03. - 21:18:31 »
ZOZO, köszönöm! Eddig ez volt a leghasznosabb infócsomag
 :thanks:

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Filarmónica
« Válasz #280 Dátum: 2014. Október 19. - 11:21:03 »
ZOZO, köszönöm! Eddig ez volt a leghasznosabb infócsomag
 :thanks:

Meg van már az áhitott Filarmonica?

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Filarmónica
« Válasz #281 Dátum: 2014. Október 19. - 18:35:41 »
ZOZO, köszönöm! Eddig ez volt a leghasznosabb infócsomag
 :thanks:

Meg van már az áhitott Filarmonica?

Még nincs, de meg lesz. Várok az illetőtől még egy borotvát, és lehet hogy kettőazegyben lesz, ha teszik. De még csak képeken láttam.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Filarmónica
« Válasz #282 Dátum: 2014. Október 19. - 21:59:56 »
ZOZO, köszönöm! Eddig ez volt a leghasznosabb infócsomag
 :thanks:

Meg van már az áhitott Filarmonica?

Még nincs, de meg lesz. Várok az illetőtől még egy borotvát, és lehet hogy kettőazegyben lesz, ha teszik. De még csak képeken láttam.

Várjuk a fejleményeket

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Filarmónica
« Válasz #283 Dátum: 2014. Október 22. - 16:43:13 »
Ez a 8/8 os azért húbazzzeg.... :2thumbup:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Filarmónica
« Válasz #284 Dátum: 2014. Október 22. - 19:27:30 »
Ez a 8/8 os azért húbazzzeg.... :2thumbup:


Régóta vadászok egy ilyen Especialt. Van néhány darab itthon, de egyen sincs ilyen szép aranyozás.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici