Szerző Téma: Filarmónica  (Megtekintve 125934 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Filarmónica
« Válasz #435 Dátum: 2015. December 21. - 11:26:45 »
Eladója vàlogatja sztem.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető LordLoss1100

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:Filarmónica
« Válasz #436 Dátum: 2015. December 21. - 14:02:51 »
Ige,
Eladója vàlogatja sztem.
Igen, ezért is írtam, hogy most néztem ennek egyszer utána, ha lenne hozzá kedvem (de sajna nincs), akkor ebay ciklusonként lehetne ezt nézegetni, hogy a jobb darabok mennyiért vannak fenn és hogy eladják e őket, mert ha egy adott borotva átlagosan magasabb áron kel el, mint egy másik abból már lehet olyan következtetést levonni, hogy az egyik jobb, mint a másik, ugye a jobb termékekre nagyobb a kereslet és a nem növekvő kínálat miatt az ár nő.
Hamilton 6/8, Wostenholm & Sons: IXL The Celebrated 6/8, Robert klaas 4/8  veterán, Mühle R41 2013, Slim Z3 Twist

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Filarmónica
« Válasz #437 Dátum: 2015. December 21. - 14:22:08 »
Nem kell ezt ennyire tudományosan kezelni. Amelyik tetszik és amelyikre van pénzed, azt megveszed. Ennyi.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Filarmónica
« Válasz #438 Dátum: 2015. December 21. - 14:24:50 »
Èpp mi van hypolva. Ez ilyen móka. Figyelem egy ideje, van hogy tök olcsó a fila mert vhol volt elfekvő készlet más márkából. Persze van némi szarkazmus a mondatomban.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető LordLoss1100

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:Filarmónica
« Válasz #439 Dátum: 2015. December 21. - 14:53:37 »
Nem kell ezt ennyire tudományosan kezelni. Amelyik tetszik és amelyikre van pénzed, azt megveszed. Ennyi.
Végül is, amúgy nem tudom de egy bizonyos szint fölött talán már nincs is akkora különbség a borotvák között? Teszem fel van egy borotvád, ami olyan jó, hogy nulla irritációt okoz, azt lehet még fokozni? (és tegyük hozzá, hogy a borotva marha jól is néz ki)
Hamilton 6/8, Wostenholm & Sons: IXL The Celebrated 6/8, Robert klaas 4/8  veterán, Mühle R41 2013, Slim Z3 Twist

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Filarmónica
« Válasz #440 Dátum: 2015. December 21. - 15:01:12 »
Nem kell ezt ennyire tudományosan kezelni. Amelyik tetszik és amelyikre van pénzed, azt megveszed. Ennyi.
Végül is, amúgy nem tudom de egy bizonyos szint fölött talán már nincs is akkora különbség a borotvák között? Teszem fel van egy borotvád, ami olyan jó, hogy nulla irritációt okoz, azt lehet még fokozni? (és tegyük hozzá, hogy a borotva marha jól is néz ki)
Igy van. A top dolgokban általában csak ízlésbeli eltérések vannak.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Filarmónica
« Válasz #441 Dátum: 2015. December 21. - 15:02:59 »
Szerintem egy orosz PAKETA is tud 100%-os lenni. Lehet 100% fölé is menni, ezt viszont meg kell fizetni, vagy várod a szerencsédet, mert néha olcsón is jöhetnek kincsek a régi dolgok természetéből adódóan.

Nem elérhető LordLoss1100

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:Filarmónica
« Válasz #442 Dátum: 2015. December 21. - 15:23:01 »
Viszont az be kell vallani, hogy egyes fórumtársak által készített borotvák nagyon ott vannak pl gregg meg jenessanyi.
Hamilton 6/8, Wostenholm & Sons: IXL The Celebrated 6/8, Robert klaas 4/8  veterán, Mühle R41 2013, Slim Z3 Twist

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Filarmónica
« Válasz #443 Dátum: 2015. December 21. - 16:46:00 »
Ez igaz, de a kettő nem ugyanaz. Míg a Fila a klasszikus borotvakés gyártás top kategóriája, addig a forumtársak által készített kések egy egészen más világ. Egyik sem jobb, vagy rosszabb a másiknál, csak más. Ez a másság főleg a használhat során ütközik ki. Nem mindenkinek jön be az egyik, vagy a másik. Ez elsősorban a súly és méretkülőnbségből következik. Az egyik egy könnyű kard, a masik egy pallós pallos.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Filarmónica
« Válasz #444 Dátum: 2015. December 21. - 17:13:54 »
Pallos.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető LordLoss1100

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:Filarmónica
« Válasz #445 Dátum: 2015. December 21. - 17:26:58 »
Ez igaz, de a kettő nem ugyanaz. Míg a Fila a klasszikus borotvakés gyártás top kategóriája, addig a forumtársak által készített kések egy egészen más világ. Egyik sem jobb, vagy rosszabb a másiknál, csak más. Ez a másság főleg a használhat során ütközik ki. Nem mindenkinek jön be az egyik, vagy a másik. Ez elsősorban a súly és méretkülőnbségből következik. Az egyik egy könnyű kard, a masik egy pallós.
Pedig ezek a fórumtársak által készített pengék megkockáztatom, hogy még a Filáknál is magasabb áron mozog.
Hamilton 6/8, Wostenholm & Sons: IXL The Celebrated 6/8, Robert klaas 4/8  veterán, Mühle R41 2013, Slim Z3 Twist

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Filarmónica
« Válasz #446 Dátum: 2015. December 21. - 18:33:06 »
Nem tudom, hogy milyen áron mozognak. Az a sejtésem, hogy nem annyiért kelnek el, mint amennyiért ki vannak téve. Érzésem szerint azok az árak nem belföldre szólnak  :D

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Filarmónica
« Válasz #447 Dátum: 2015. December 22. - 09:59:43 »
Filarmónica wedge - találtam egy ilyet.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Filarmónica
« Válasz #448 Dátum: 2015. December 22. - 11:33:11 »
Őszintén szólva a borotvák terén inkább a kinézetért fizet az ember mint a teljesítményért. Egy ütött kopott svéd, japán, vagy orosz kés bőven jobb élt tud megtartani mint amit az emberek 95%-a rá tud tenni vagy gyakorlat, vagy a kőarzenál hiánya miatt. Az összes régi ismeretlen solingeni és sheffieldi márka is hasonló eset, olyanokba lehet belebotlani amikről életedbe nem nagyon hallottál, és mégis iszonyat jó acélból vannak.

Én mindenkinek a japán gyártású nyugati késeket szoktam ajánlani, aki jó ár/érték arányt akar kapni a lehető legjobb acélból. Baromira nincsenek hájpolva, és egy filához képest gombokért lehet kapni NOS állapotúakat hibátlan kidolgozással, extra hollow köszörüléssel, minőségi érzetű műanyagnyéllel, top acélból.

Amíg az ember nem gyakorlott eléggé élezésben, és nincsenek nagyon jó kövei, addig egy kés köszörülése és geometriája sokkal többet számít mint az alapanyaga.

Ezért nagyon menő a DD és a Fila például, mert nagyon vékonyra vannak köszörülve, és viszonylag könnyebben élezhető közepesen kemény acélból vannak.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető LordLoss1100

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 130
Re:Filarmónica
« Válasz #449 Dátum: 2015. December 22. - 12:32:56 »
Őszintén szólva a borotvák terén inkább a kinézetért fizet az ember mint a teljesítményért. Egy ütött kopott svéd, japán, vagy orosz kés bőven jobb élt tud megtartani mint amit az emberek 95%-a rá tud tenni vagy gyakorlat, vagy a kőarzenál hiánya miatt. Az összes régi ismeretlen solingeni és sheffieldi márka is hasonló eset, olyanokba lehet belebotlani amikről életedbe nem nagyon hallottál, és mégis iszonyat jó acélból vannak.

Én mindenkinek a japán gyártású nyugati késeket szoktam ajánlani, aki jó ár/érték arányt akar kapni a lehető legjobb acélból. Baromira nincsenek hájpolva, és egy filához képest gombokért lehet kapni NOS állapotúakat hibátlan kidolgozással, extra hollow köszörüléssel, minőségi érzetű műanyagnyéllel, top acélból.

Amíg az ember nem gyakorlott eléggé élezésben, és nincsenek nagyon jó kövei, addig egy kés köszörülése és geometriája sokkal többet számít mint az alapanyaga.

Ezért nagyon menő a DD és a Fila például, mert nagyon vékonyra vannak köszörülve, és viszonylag könnyebben élezhető közepesen kemény acélból vannak.
Igen, japán késem nekem is van (jelenleg éppen nálad :D), iszonyatosan jól borotvál, de rengeteg olyan dolog van, aminél az ember inkább a kinézetet fizeti meg vegyük például az órákat, töltőtollakat stb.
Hamilton 6/8, Wostenholm & Sons: IXL The Celebrated 6/8, Robert klaas 4/8  veterán, Mühle R41 2013, Slim Z3 Twist

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici