Szerző Téma: Filarmónica  (Megtekintve 125937 alkalommal)

Nem elérhető sonkatekercs

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Filarmónica
« Válasz #15 Dátum: 2011. Március 22. - 20:29:23 »
ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ  :sör:
Gratulálok

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Filarmónica
« Válasz #16 Dátum: 2011. Március 22. - 21:41:34 »
Szép munka! Gratula a mesterednek ZOZO!  :borz2:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Filarmónica
« Válasz #17 Dátum: 2011. Március 22. - 22:19:44 »
Átadom  :borz2:

Flasivel nagy barátok, ez azt hiszem mindent elmond.
Kicsit erőltetett a hasonlat: Ő a romániai Flaschner

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Filarmónica
« Válasz #18 Dátum: 2011. Március 22. - 23:35:02 »
Hát a hasonlat tényleg egy kicsit erős, ...bár lehet, hogy ott helyben ő az egyedüli szakember. Flasi inkább segíti őt anyagokkal, szerszámokkal, szaktanácsokkal. Persze barátilag.   :)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Filarmónica
« Válasz #19 Dátum: 2011. Március 23. - 07:20:50 »
Azért is irtam hogy kicsit erőltetett. Bár ha látnád miket mentett meg...
Igaz, ők(Ő és a felmenői) csak 111 éve űzik ezt a szakmát.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Filarmónica
« Válasz #20 Dátum: 2011. Március 23. - 08:29:43 »
Off
Biztos igazad van, erről a 111 évről valóban nem tudtam, de azért Romániában nem hiszem, hogy ő az egyetlen szakember...  ;)
On
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Filarmónica
« Válasz #21 Dátum: 2011. Március 23. - 09:26:10 »
Valószinüleg van más is, csak nem biztos hogy ilyen tapasztalattal.
Ő is "Borotva műköszörűs", valamikor kellene néhány fényképet készitsek nálla.
Amúgy itt romániában még nem indult meg a késes borotválkozás reneszánsza, bár az első lépéseket megtettem, néhány embert már megfertőztem.  :crazy:

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Filarmónica
« Válasz #22 Dátum: 2011. Március 23. - 09:28:13 »
Bár ha látnád miket mentett meg...
...ha rá van kényszerülve az ember.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Filarmónica
« Válasz #23 Dátum: 2011. Április 30. - 21:31:34 »
Üdv Urak.
Ma délután beszélgettem ZOZO-val, szóba került a berepedt Filarmónica-ja is és az jutott eszembe hogy nem-e a kijavitott repedés szaladt tovább a pengében.Vajon keletkezett edzéskor az anyagban valami feszültség?
Történhet ilyen egy Filarmónica-nál?  ???

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Filarmónica
« Válasz #24 Dátum: 2011. Április 30. - 21:35:27 »
Üdv Urak.
Ma délután beszélgettem ZOZO-val, szóba került a berepedt Filarmónica-ja is és az jutott eszembe hogy nem-e a kijavitott repedés szaladt tovább a pengében.Vajon keletkezett edzéskor az anyagban valami feszültség?
Történhet ilyen egy Filarmónica-nál?  ???

Ha repedés lett javítva, akkor könnyen lehet hogy annak a folytatása repedt végig. Hőkezelési hiba is lehet, de bármi okozhatott utólagos feszültséget a pengében. Minden gyártónál előfordulhat ilyesmi, de mivel nem ismerjük a teljes előéletét a borotvának, ezért nem tudhatjuk mi volt a baj.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:Filarmónica
« Válasz #25 Dátum: 2011. Április 30. - 21:43:57 »
Történhet ilyen egy Filarmónica-nál?  ???

Igen !

Velem is megtörtén, a kezemben fenés közben jártam ugyanígy........   >:(

Az előélete is kísértetiesen hasonlít a Zozo késére.


Salmo
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Filarmónica
« Válasz #26 Dátum: 2011. Április 30. - 21:45:00 »
Kb egy fél órája visszakaptam a csorbult Filomat A MESTERtől.
Repedt pengével is egy kisebb vagyont adtam érte.  :crazy:
De kész lett.


Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Filarmónica
« Válasz #27 Dátum: 2011. Május 01. - 09:26:14 »
Gondolom, mindenki látott már "repedésjavítást", mondjuk acéllemeznél, műanyag alkatrészeknél. (Amikor a repedés megállítását úgy oldják meg, hogy fúrnak egy furatot a repedés végénél). Ugye, ez azért fontos, mert a repedés mindig valamilyen feszültséggyűjtő helyen keletkezik be. Ezt több minden válthatja ki, akár hőkezelés, akár valamilyen igénybevétel, stb.

Nekem ebből a két esetből azt a következtetést sikerült levonnom, hogy a repedt pengék javításánál egyrészt nagyon körültekintően kell eljárni, másrészt számítani kell rá, hogy hiába tűnik a javított penge 100%-osnak, van esély rá, hogy később a penge megadja magát...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

FBP

  • Vendég
Re:Filarmónica
« Válasz #28 Dátum: 2011. Május 01. - 11:36:07 »
A repedésméretet csak úgy szemre nem szabad megállapítani! Nagyító sem jó hozzá.
Egy nagyon egyszerű eljárással (egy spray és némi por) láthatóvá tehető a repedés tényleges mérete. Ezt folyadékbehatolásos anyagvizsgálatnak, vagy penetrációs eljárásnak nevezik. Aki felújít (pláne ilyen nem 2filléres darabokat) érdemes beruháznia erre a szettre.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Filarmónica
« Válasz #29 Dátum: 2011. Május 01. - 11:55:51 »
Szerintem mindegy hogy amikor épp a kezedbe kerül mekkora a repedés, ha a feszültség megvan benne akkor bármikor tovább repedhet, főleg ha használod is. Ha meg nem reped tovább, akkor mindegy hogy mekkora a láthatatlan repedés :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici