Szerző Téma: Filarmónica  (Megtekintve 125939 alkalommal)

FBP

  • Vendég
Re:Filarmónica
« Válasz #30 Dátum: 2011. Május 01. - 12:40:04 »
Szerintem mindegy hogy amikor épp a kezedbe kerül mekkora a repedés, ha a feszültség megvan benne akkor bármikor tovább repedhet, főleg ha használod is. Ha meg nem reped tovább, akkor mindegy hogy mekkora a láthatatlan repedés :)
Laikus módon értelmezve van némi igazság abban, amit írsz, csak nem egészen így. Ez ennél bonyolultabb tudomány...én pl. nem értek a vakbélműtéthez, de a fenti szinten bizonyosan hozzá tudnék szólni  ;)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Filarmónica
« Válasz #31 Dátum: 2011. Május 01. - 12:48:30 »
Sry akkor, nem szóltam :)

Úgy gondoltam hogy attól hogy xmm egy látható repedés, és van további xmm nem látható, annak 2 kimenetele lehet: vagy továbbreped, vagy nem. Attól hogy van nem látható repedés nem biztos hogy továbbreped, de ha nincs, az se biztosíték arra hogy nem reped tovább.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

FBP

  • Vendég
Re:Filarmónica
« Válasz #32 Dátum: 2011. Május 01. - 12:55:42 »
Úgy gondoltam hogy attól hogy xmm egy látható repedés, és van további xmm nem látható, annak 2 kimenetele lehet: vagy továbbreped, vagy nem. Attól hogy van nem látható repedés nem biztos hogy továbbreped, de ha nincs, az se biztosíték arra hogy nem reped tovább.
Ha egy makroszkopikus méretű repedést nem csiszolsz ki teljes mértékben, akkor annak két kimenetele lehet: vagy előbb, vagy utóbb fog továbbrepedni   :evil:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Filarmónica
« Válasz #33 Dátum: 2011. Május 01. - 13:10:17 »
Mostmár legalább tudom hgy csak olcsóért szabad repedt borotvát venni :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

FBP

  • Vendég
Re:Filarmónica
« Válasz #34 Dátum: 2011. Május 01. - 13:24:14 »
Mostmár legalább tudom hgy csak olcsóért szabad repedt borotvát venni :)
Ez így igaz! Soha nem tudhatod, hogy milyen mélységű az a repedés. Neked érdemes lenne beszerezned egy, a fentiekben leírt szettet. Befúj, vár, töröl, beszór, és már fel is van tárva az összes repedés. Ennek alapján ajánlat az eladónak, aki ezt el fogja fogadni, mert a művelettől igazi szakértőnek látszódsz majd   :fetreng:

Nem elérhető Talador

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 147
Re:Filarmónica
« Válasz #35 Dátum: 2011. Május 01. - 16:00:40 »
Szerintem is nyissatok egy anyagszerkezettan topicot, ahogy FBP mondotta volt! :)
"Húzd ki a Szent Biztosítószeget, majd azután számlálj el háromig. Se többet, se kevesebbet. Három legyen, amedig számolsz, s ameddig számolsz, az háromig legyen. Négyig ne számolj hát ezért, sem pediglen kettőig - hacsak nem folytatod a te számolásodat háromig. Az ötöst szádra ne vedd. Midőn a hármashoz érsz, mely sorrendben a harmadik leszen..."

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Filarmónica
« Válasz #36 Dátum: 2011. Május 02. - 08:17:30 »
Szerintem is nyissatok egy anyagszerkezettan topicot, ahogy FBP mondotta volt! :)

PARANCS! Értettem!  :fetreng:

(És megtettem...)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Filarmónica
« Válasz #37 Dátum: 2011. Június 26. - 08:27:59 »
Egy kérdésem volna uraim:
A két Doble Temple (A és B) között csak a korában lehet a különbség? Tudja valaki, hogy melyiket mitől meddig gyáthatták?
A válaszokat köszönöm előre is!

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Filarmónica
« Válasz #38 Dátum: 2011. Június 26. - 08:44:34 »
Még az sem biztos, hogy korban van jelentős különbség. Sok gyártó esetében változik a pecsét attól függően, hogy melyik piacra(értsd:Európa, közép/dél-Amerika, stb.) készült a kés!

Ami biztos, hogy a Filarmónica kb. 1915-től, kb. 1990-ig működött. Valahol olvastam olyan infót, hogy borotvakéseket a '70-es évekig készítettek...

Még egy info: mivel mindkettő no. 14, a méretük biztosan azonos... ;D
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Filarmónica
« Válasz #39 Dátum: 2011. Június 26. - 08:54:46 »
...mindenesetre az A-val jelzett elég ritkán fordul elő.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Filarmónica
« Válasz #40 Dátum: 2011. Június 26. - 10:24:00 »
...mindenesetre az A-val jelzett elég ritkán fordul elő.
Szerintem az a régebbi

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Filarmónica
« Válasz #41 Dátum: 2011. Június 26. - 12:20:30 »
Én is erre tippelnék. Sajnos a kis Barcelóna melletti városkában, Mataróban működött cégről és termékeiről elég nehéz átfogó és részletes információkhoz jutni. Általában csak az Imi által említettek kerülnek elő.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Filarmónica
« Válasz #43 Dátum: 2011. Június 26. - 15:43:36 »
Egy kérdésem volna uraim:
A két Doble Temple (A és B) között csak a korában lehet a különbség? Tudja valaki, hogy melyiket mitől meddig gyáthatták?
A válaszokat köszönöm előre is!


Amógy a tied a két fila?

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:Filarmónica
« Válasz #44 Dátum: 2011. Június 26. - 18:04:50 »
Köszönöm a válaszokat uraim!

Egyébként úgy vettem észre, hogy vannak ezektől némileg eltérő feliratok is, (betű, számméret stb. tekintetében) de azt hiszem ezek alapvetően  erre a két beütő típusra épülnek.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici