Szerző Téma: Dovo  (Megtekintve 85923 alkalommal)

Nem elérhető Miki a mágus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 152
  • Mr.
Re:Dovo
« Válasz #105 Dátum: 2014. Január 19. - 18:36:24 »
Köszi a gyors választ :)
Ha megjött majd dobok fel képeket, remélhetőleg a mai borotválkozásom topicba  ;D
Remélem tényleg az, ami.
Kerüld a részeg embert, hogy téged se molesztáljanak hasonló állapotban. (Rejtő)

Nem elérhető Miki a mágus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 152
  • Mr.
Re:Dovo
« Válasz #106 Dátum: 2014. Január 19. - 18:37:10 »
Mázlista  ;D

 ;D még az élmény hatása alatt vagyok  :sör:
Kerüld a részeg embert, hogy téged se molesztáljanak hasonló állapotban. (Rejtő)

Nem elérhető Berci94

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Dovo
« Válasz #107 Dátum: 2014. Február 27. - 11:42:12 »
Köszönjük a leírást, igazán tanulságos! :thanks:

Nem elérhető Santiago

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Re:Dovo
« Válasz #108 Dátum: 2014. Február 27. - 11:58:05 »
Discovery TV csatornán látható hogyan készül egy prémium 8/8-os Dovo borotvakés.

A folyamat röviden.
Kovács sablonba kézi kalapáccsal beütik a pengét.
Penge formából kilógó anyagot présgép vágó szerszámmal körbe vágja.
A végsô alakot és méretet egy kovács szerszámban kapja meg. Egy lépésben több száz tonnával belesajtolják a pengét. A lényeg, a nagyon finon és homogén kovácsolt szénacél penge szövetszerkezet ezzel elkészült.

Grafit porba merítve grafit bevonatot kap a penge. (Forma leválasztó a grafit.)
Olvadt ólom kádba merítve edzik. Ólmot leválasztják. Majd kemencében megeresztik.
Egyenként acél üllôn egyengetik a pengéket. Hôkezelés kész.
(-Persze csak ennyit mutattak a filmben. Igazából a grafit felületre vitele után edzési hômérsékletre hevítik az acélt. Csak a hôntartás történik az ólom fürdôben. Szerintem.)

A Hollow Ground holker kialakítást csak röviden mutatták. Megmutatták a simítò kettôs köszörû korongos holker gépet. Amibôl tudtommal három van: nagyoló, simító, finom.
A leköszörült pengéket acél gyûrûn "élhelyre" nyomva feszegetik, agyusztálják. (Nem szabad kihajlani, törni.)
A holker polírozókat nem mutatták.

Bitumen bevonatot kap a penge. Majd lézer gravírozza a holkert.
Újab bitumen maszkolás után jön az arany elektrolízis, arany oldatos kádba merítve.
Vegyi fürdôkben a bitument eltávolítják a pengékrôl.

Egy bazi nagy köszörû kô oldallapján - ami úgy forog a szaki elôtt, mint egy agyagozó korong - megkapja a penge a nagyolt élszalagot. Ezt hány lépésben, azt nem mutatták. A végén egy szaru lapon elvégezték a köröm tesztet. Ebbôl nekem az jött le, hogy elérték az 1000-es finomságot.

Utána egy nagyon nagy sárga belga kövön munkálkodtak kézi meghajtással. Több gépi eszköz nuku. A finiselésig végig a belga sárgán dolgozták meg az élet. (A filmben ez látszott.)
A végén kréta porban a maradék nedvességet lekapták a pengérôl.

Majd egy baromi széles favázas bôr hevederen fenték a kést. Mûhajszálon elvégezték a hajtesztet.

Mutatták még a nyelezést, meg a többit. Ami már nem volt annyira érdekes.
Tessék lássék : https://www.youtube.com/watch?v=_b_nRYltQ-Y

Nem elérhető eireann

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 273
Re:Dovo
« Válasz #109 Dátum: 2014. Február 27. - 15:37:09 »
Érdekes volt,  :thanks:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Dovo
« Válasz #110 Dátum: 2014. Február 28. - 14:53:28 »
Pár pontatlanság:
Nem látom hol van kézi kovácsolás, ott minden süllyesztékben megy.
Az valami 8k körüli szintetikus kő amin élez, nem sárga belga.

A többi a stimm amúgy. Szerintem a nagyolás az tényleg csak azon a nagy vizes kövön történik, azokból a más helyen készült borotvás videókból ítélve amit eddig láttam. Itt van egy ami nagyon faja, itt sokkal több munkafolyamat látszódik, többek között a polír is:

https://www.youtube.com/watch?v=p63sYVCLVUk

Sajna német az alábeszéd, de a lényeg látszódik. Azt hiszem itt onnan indul a borotvázás hogy le lett ütve, le lett sorjázva, és le lett edzve a penge.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Dovo
« Válasz #111 Dátum: 2014. Február 28. - 17:04:17 »
Az ólommal hevítik edzési hőmérsékletre szerintem, legalábbis a videó alapján hidegen mártják grafitba, utána meg az ólom után egyből olajba mártják már. Az ólom olyan 800-850 fok között mozoghat valahol, abból kiindulva milyen acélokat használ(hat)nak. Gondolom így kerülik el a revésedést, így nem kell védőgázzal meg egyebekkel tökölni, nem mellesleg olcsóbb a hőkezelés meg maceramentesebb is. Gondolom régen is így csinálták, ma is tökéletesen működik.

Attól hogy sárga, attól még nem lesz sárga belga  ;D Eléggé látszódik hogy szintetikus, szerintem konkrétan ezt a fajtát használják(Kitayama 8000), a videóban még a szintetikus nagurája is látszódik mellette:



Itt van a videóból a kép kivágva:


A gyári élük meg tudjuk milyen, szóval azon nem kell meglepődni ha 8k után végeznek körömtesztet, sajnos ma már annyira se tudnak a gyárakban élezni mint régen. Lényeg hogy gyors legyen, oszt kész.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Dovo
« Válasz #112 Dátum: 2014. Február 28. - 19:41:44 »
A videóból ugyan nem tudom megállapítani milire pontosan, de ha a borotvához méretarányosan viszonyítok, akkor  egyértelműen olyan 20x7-8 centis a kő, a Kitayama gyári adatai meg 205x75x25mm. Arról nem is beszélve, hogy a fatalp, a szín, és a kicsi fehér tisztítókő is ugyanúgy néz ki, és a méretarányok is eléggé hasonlóak. 99%-os biztonsággal merném állítani hogy ugyanaz a két kő, de azt hogy nem belga, és nem is természetes, arról teljesen meg vagyok győződve :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Dovo
« Válasz #113 Dátum: 2014. Február 28. - 19:50:58 »
Ezt jól kivesézitek, ezért is jó ez a Fórum!  :2thumbup:
Sheffield-England

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Dovo
« Válasz #114 Dátum: 2014. Szeptember 10. - 10:47:28 »
Valahol olvastam egy olyat, hogy a legtöbb kés /Dovo/, ugyanabból az acélból van, csak a design és a többi anyag más. Mennyire valós ez? Eltekintve a szénacél/rozsdamentes eltéréstől.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Dovo
« Válasz #115 Dátum: 2014. Szeptember 10. - 13:41:22 »
Valahol olvastam egy olyat, hogy a legtöbb kés /Dovo/, ugyanabból az acélból van, csak a design és a többi anyag más. Mennyire valós ez? Eltekintve a szénacél/rozsdamentes eltéréstől.
Miért gyártana a Dovo 10-20 féle anyagból?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Dovo
« Válasz #116 Dátum: 2014. Szeptember 10. - 16:36:17 »
Valahol olvastam egy olyat, hogy a legtöbb kés /Dovo/, ugyanabból az acélból van, csak a design és a többi anyag más. Mennyire valós ez? Eltekintve a szénacél/rozsdamentes eltéréstől.
Miért gyártana a Dovo 10-20 féle anyagból?

Szerintem jogos elvárás lenne hogy egy 60$-os és egy 450$-os kés ne csak kinézetben térjen el egymástól, hanem esetleg "jobb" anyagból legyen. Szóval szerintem eléggé jogos a kérdés, pl. TI-nél a C135-ből készült borotvák drágábbak is, és kicsit jobbak is egyébként.

De egyébként igen, 2 fajta acélból dolgoznak, vagy rozsdamentes, vagy nem :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Dovo
« Válasz #117 Dátum: 2014. Szeptember 10. - 16:50:44 »
Valahol olvastam egy olyat, hogy a legtöbb kés /Dovo/, ugyanabból az acélból van, csak a design és a többi anyag más. Mennyire valós ez? Eltekintve a szénacél/rozsdamentes eltéréstől.
Miért gyártana a Dovo 10-20 féle anyagból?

Szerintem jogos elvárás lenne hogy egy 60$-os és egy 450$-os kés ne csak kinézetben térjen el egymástól, hanem esetleg "jobb" anyagból legyen. Szóval szerintem eléggé jogos a kérdés, pl. TI-nél a C135-ből készült borotvák drágábbak is, és kicsit jobbak is egyébként.

De egyébként igen, 2 fajta acélból dolgoznak, vagy rozsdamentes, vagy nem :)
Nem tudom milyen drága az errevaló acél, de arra tippelnék hogy még a $60-nak is csak töredéke (rájön a szálítás, megmunkálás, nyél, marketing, árrés). Szóval az én jogos elvárásom az lenne, hogy minden legyen a legjobb anyagból, ésszerű keretek között, SZVSZ értelmetlen lenne ez alapján differenciálni a termékpalettát.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Dovo
« Válasz #118 Dátum: 2014. Szeptember 10. - 17:22:21 »
Ezek szerint csak élkiképzés, design, és markolatfüggő az árképzés? Akkor nem kérdeztem akkora marhaságot mint gondoltam.
Magyarán ha tojok a dizájnra és megveszem a 20000.- ft-os alap Dovot ugyanazt kapom mint a Bischmark és a bivalyszarus társaival?
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Dovo
« Válasz #119 Dátum: 2014. Szeptember 10. - 20:42:29 »
Ezek szerint csak élkiképzés, design, és markolatfüggő az árképzés? Akkor nem kérdeztem akkora marhaságot mint gondoltam.
Magyarán ha tojok a dizájnra és megveszem a 20000.- ft-os alap Dovot ugyanazt kapom mint a Bischmark és a bivalyszarus társaival?

A legolcsóbb alapdovo is ugyanabból az acélból van mint a Bismarck vagy Bergischer Löwe modelljük, szóval igen, gyakorlatilag a csicsáért fizetsz csak. Persze ez sokszor van így más téren is :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici