Szerző Téma: Dovo  (Megtekintve 85935 alkalommal)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Dovo
« Válasz #15 Dátum: 2011. Február 04. - 08:59:34 »
Ez jó kis videó volt

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Dovo
« Válasz #16 Dátum: 2011. Február 04. - 09:15:33 »

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Dovo
« Válasz #17 Dátum: 2011. Február 04. - 23:53:29 »
Velosolex- Gratula! :sör:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Dovo
« Válasz #18 Dátum: 2011. Február 04. - 23:55:57 »
Gratulálok, biztos nagyon jó szolgálatot fog tenni! :) Valaki hozzáértővel éleztesd majd meg, és nagyon sok jó borotválkozásban lesz részed!
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Dovo
« Válasz #19 Dátum: 2011. Február 05. - 10:40:06 »
-De jelentem a fél borotválkozást nagyon élveztem, csak kissé ideges voltam,hogy meg ne vágjam magamat :borotva:

Ne aggódj, jobb lesz az, ha múlik a halálfélelem :) Nekem eddig csak egyszer sikerült pontvérzésnél csúnyább vágást összeszedni (kb fél év alatt), de az két sör után volt, és még nagyon az elején

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Dovo
« Válasz #20 Dátum: 2011. Február 05. - 17:31:39 »
Szervusztok!
Köszönöm a kedves szavakat :sör:
Tegnap, fentem egy kicsit a katonai bőrövemen,mert a dobozábol kivéve megbukott a szőr teszten, így már jobb lett,de nem az igazi még.
Utána elkezdtem vele borotválkozni, de a fél arcom után abbahagytam, mert nem sok éle van neki sajnos.
Finoman utána kell bőrözni, de valami jobb bőrön ::)

-De jelentem a fél borotválkozást nagyon élveztem, csak kissé ideges voltam,hogy meg ne vágjam magamat :borotva:

Gyári élezéstől nem kell sokat várni, azok eléggé gagyik. És sajnos azon jobb bőr se segít :) Valakivel tényleg éleztesd meg, ég és föld a különbség. De lehetőleg hozzáértővel :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Dovo
« Válasz #21 Dátum: 2011. Február 05. - 17:46:59 »
...Valaki hozzáértővel éleztesd majd meg, és nagyon sok jó borotválkozásban lesz részed!

Gyári élezéstől nem kell sokat várni, azok eléggé gagyik. És sajnos azon jobb bőr se segít :) Valakivel tényleg éleztesd meg, ég és föld a különbség. De lehetőleg hozzáértővel :)

Sanyi, szerintem velosolex meg fogja érteni mit ajánlasz neki, többször nem kell ismételned!  ;)
...egyébként ez nem a Dovo gyár becsmérlő topik.   :evil:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

FBP

  • Vendég
Re:Dovo
« Válasz #22 Dátum: 2011. Február 05. - 19:42:38 »
Tegnap, fentem egy kicsit a katonai bőrövemen,mert a dobozábol kivéve megbukott a szőr teszten, így már jobb lett,de nem az igazi még.
Utána elkezdtem vele borotválkozni, de a fél arcom után abbahagytam, mert nem sok éle van neki sajnos.
Finoman utána kell bőrözni, de valami jobb bőrön ::)

Az én tapasztalatom az éllal kb.ugyanez, de egy bőrön ~400 kör (300 után már nem számoltam) segített rajta  :borotva:
Ezeket újonnan kövön fenni - szerintem - nem kell...meg vannak fenve, de egy kitartó bőrözés rájuk fér.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Dovo
« Válasz #23 Dátum: 2011. Február 05. - 19:54:14 »
...Valaki hozzáértővel éleztesd majd meg, és nagyon sok jó borotválkozásban lesz részed!

Gyári élezéstől nem kell sokat várni, azok eléggé gagyik. És sajnos azon jobb bőr se segít :) Valakivel tényleg éleztesd meg, ég és föld a különbség. De lehetőleg hozzáértővel :)

Sanyi, szerintem velosolex meg fogja érteni mit ajánlasz neki, többször nem kell ismételned!  ;)
...egyébként ez nem a Dovo gyár becsmérlő topik.   :evil:

Nem a szolgálataimat akartam felajánlani, azt már úgyis megtettem nyilvánosan mindenkinek. Csak azért erősködök, mert sokkal könnyebb egy éles késsel tanulni, tapasztalat. Mit meg nem adtam volna annó egy normálisan éles késért :)

Semmi baj Dovoékkal, a többi gyári kés se igazán shave-ready. Jó késeket árulnak, de nincsenek normálisan megélezve, ami nem is csoda. Nagy termelés, nincs rá idő egyszerűen, az alacsony ár kárára menne. Ezért jó buli 1-2 nagyobb webshopból rendelni, ahol eleve profi által élezve kapod meg, majdnem ugyanannyiért.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Dovo
« Válasz #24 Dátum: 2011. Február 05. - 21:04:46 »
Gyerekek, ez a szegény Dovo márkatopikja, szerencsésebb lenne a nem kifejezetten idetartozó technikai felvetések és egyéb javaslatok megtárgyalását a megfelelő helyen folytatnátok.  :-\
Köszönöm!
 :sör:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Dovo
« Válasz #25 Dátum: 2011. Február 05. - 23:58:58 »
Szerintem márkatopicba való az újonnan vett késről beszámoló kolléga tapasztalata, miszerint nem borotválkozás kész az eszköz, így aki a valóban kedvező ár hatására vesz majd egyet - és olvassa a fórumot - az kellő óvatossággal közelít az élhez. Az pedig sohasem árt.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Dovo
« Válasz #26 Dátum: 2011. Február 06. - 00:26:31 »
Szerintem márkatopicba való az újonnan vett késről beszámoló kolléga tapasztalata, miszerint nem borotválkozás kész az eszköz, így aki a valóban kedvező ár hatására vesz majd egyet - és olvassa a fórumot - az kellő óvatossággal közelít az élhez. Az pedig sohasem árt.

Tévedsz Sic!

1. Én nem a kezdő kolléga tapasztalatának általánosításáról beszéltem, de akár ezt is szóvá tehettem volna.
2. Ugyanezt a borotvát az EM-ben kifogástalan állapotban vásárolva nagyon sokáig gond nélkül használtam, anélkül, hogy élezni kellett volna.

...tehát nem árt, ha kellő óvatossággal közelítenek ezek után azok, akik ilyet vesznek.  :crazy:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Dovo
« Válasz #27 Dátum: 2011. Február 06. - 09:34:35 »
Köszönöm!
 :sör:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Zoli

  • Vendég
Re:Dovo
« Válasz #28 Dátum: 2011. Március 11. - 16:31:33 »
Sziasztok...
Napokkal ezelott megrendeltem szinte mindent, amit lehet egy kezdonek.
Ebbol megkaptam a Solingen bort es ket pasztat/sarga,zold/.
Ugylatszik hogy hetfon jon a kesem/Dovo Solingen/,es a feno ko-Norton -4000/8000grit.
Addig novesztem  a kepemen a szort,hogy megtiszteljem vele a Dovot.
mIT JAVASOLTOK HA MEGKAPOM,ROGTON FENJEM MEG,VAGY TEGYEM KI HAJSZAL
PROBANAK?
UJ KES DE LATOM AZ ELOZO SZOLASOKBAN HOGY LEHET NEM LESZ ELES?
SEBAJ,AKKOR ITT LESZ AZ ELSO ALKALOM AMIKOR FENHETEK.
hA A FENESTOL SEM LESZ ELE,AKKOR KOFENES?

Hetvegen elokeszitem a furdoszobat a kes fogadasara,es felugik a falra egy kis szekreny zarhatos.
Es a fenoszijjat is felszerelem.LEHET BEKOLTOZOK A FURDOBE? :borosta: :borosta: :borotva:

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Dovo
« Válasz #29 Dátum: 2011. Március 11. - 17:07:04 »
Megértjük a lelkesedésedet, de nem kell ordítani.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici