Szerző Téma: Dovo  (Megtekintve 85920 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Dovo
« Válasz #30 Dátum: 2011. Március 11. - 17:59:34 »
A bőrnek a sima oldalával próbálkozz elsőnek. Olyan 100 kört tegyél meg rajta óvatosan, és utána próbálj meg vele borotválkozni. Ha úgy nem jó, akkor a piros pasztás oldalon 20-30 és utána a sima. Ha nem elég éles, akkor ne próbáld meg megélezni, valaki hozzáértővel csináltasd meg. Gyakorolni jobb lesz egy olcsóbb kés.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Dovo
« Válasz #31 Dátum: 2011. Március 11. - 22:07:23 »
Off
Zoli az ordítás az, amikor a capslockot véletlen vagy szándékosan bekapcsolod és csupa nagybetűvel írsz. Erre célzott KunEmber.   ;)
On
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Zoli

  • Vendég
Re:Dovo
« Válasz #32 Dátum: 2011. Március 12. - 00:02:20 »
Off
Zoli az ord???t???s az, amikor a capslockot v???letlen vagy sz???nd???kosan bekapcsolod ???s csupa nagybet?vel ???rsz. Erre c???lzott KunEmber.   ;)
On
Koszonom hogy tudattad velem,mert tovabbra is nagybetukkel irogattam volna,a jobb lathatosegert.
Ha nem irsz ,akkor megkerdeztem volna az elottunk valo hozzaszolotol, hogy ki ordit?
Ha elmagyarazza mint te, akkor veszem a lapot,mint a Borotvakessel valo kezdesemet.
Jo azert hogy kordaba tartod,es figyeled a forumot.
Koszonom megegyszer hogy ertesitettel e dolog felol.szia.


Zoli

  • Vendég
Re:Dovo
« Válasz #33 Dátum: 2011. Március 29. - 08:20:03 »
Harmadik hasznalat utan a Dovo kesemnel a szegecselesnel,berozsdalt.
Minden hasznalat utan letakaritottam.
Nagy csalodas ez hogy egy ilyen markas kesnel,valami is berozsdalhat.
Ha ez igy megy tovabb,eldobhatos lesz mint a muanyag borotvak.
Olajozom,de ez valami kulonos anyag kerulhetett bele a Dovo gyarba.
Vagy ilyennek kell hogy legyen?
Idegesito dolog.

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Dovo
« Válasz #34 Dátum: 2011. Március 29. - 08:35:10 »
Mivel a mai napig a kések nagy része szénacél, ezért a jelenség valamennyire normális!

Persze lehet lassítani a folyamatot, de megállítani nem igen...

Érdemes a kést nem a fürdőben (minél alacsonyabb páratartalmú helyiségben) tartani, illetve használat után teljesen megszárítani, esetleg kis fegyverolajat/műszerolajat/stb. rácsöppenteni, és a felületen elteríteni! A szegecs környékére is lehet egy keveset csöppenteni...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Dovo
« Válasz #35 Dátum: 2011. Március 29. - 11:16:05 »
Egy megoldás még az is, hogy nem hagyod hogy vizes legyen a forgáspontnál. Én pl. így csinálom, és használat után nem is mindig olajozom be, és eddig nem volt gondom. Egy 5000$ dolláros custom Tim Zowada damascus borotva is ugyanúgy be fog rozsdásodni a szegecselésnél ha nem figyel rá az ember.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Dovo
« Válasz #36 Dátum: 2011. Június 27. - 18:53:46 »
Kérdezném a hozzáértőktől, hogy a Dovo, Fritz Bracht jelzésű kései bírnak-e valamilyen különlegességgel, már ami az acélt illeti, vagy szerepel ez a jelzés mindegyik késen a mester idejéből?

Az tiszta, hogy ő és társai vették át a Dovo irányítását a II. vh előtt és hogy változott a logó, viszont nem minden jelen kori késen szerepel a név.
Sheffield-England

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Dovo
« Válasz #37 Dátum: 2011. Június 27. - 19:14:53 »
Az összes régi gyártású Dovo jobb átlagban mint a mostaniak állítólag, de az átlag felhasználó ebből nem sokat érzékel :) A régiek közül ki szokták ugyan emelni a Fritz-Bracht kori és régebbi darabokat, mint különösen jó minőségűeket. Mint pl. a Fritz-Bracht Tennis felirattal ellátott borotvák is nagyon jó minőségűek.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Dovo
« Válasz #38 Dátum: 2011. Június 27. - 19:54:11 »
Ezt tanusithatom. Nekem is van egy szép állapotú Tennis - ráadásul francia éllel.  :sör:

Üdv: longball

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Dovo
« Válasz #39 Dátum: 2011. Június 27. - 20:36:49 »
Ezt tanusithatom. Nekem is van egy szép állapotú Tennis - ráadásul francia éllel.  :sör:

Üdv: longball
Mi az a francia él?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Dovo
« Válasz #40 Dátum: 2011. Június 27. - 21:04:22 »
Ha jól tudom ez:



Bellied hollow grind a neve, gyakorlatilag annyit tesz hogy nem köszörülik végig a kést, hanem látszódik az átmenet a 2 ívnél amit a kövek hagytak. Persze nem ennyire mint a képen, általában egy kicsit vastagabb részt takar a késben. A full hollow grindnél ezt szépen kiszedik, és ott síknak látszódik addig amíg el nem kezd "kanyarodni" a köszörülés.

Életemben nem hallottam még hogy ezt francia élnek hívják, de Zsolt több magyar nyelvű könyvet olvasott erről mint én, úgyhogy elhiszem neki :)


Ui: a kép nem jó belegondolva, de hátha a kép és a leírás alapján valamennyire elképzelhető :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Dovo
« Válasz #41 Dátum: 2011. Június 27. - 21:18:48 »
Sanyi, ezt nézd meg, lehet, hogy ez a "francia él".

http://www.dovo.com/_english/glossar.html#glossar2
Sheffield-England

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Dovo
« Válasz #42 Dátum: 2011. Június 27. - 21:45:51 »
Nem, azért a french pointnak sok köze nincs az élhez :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető longball

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 723
Re:Dovo
« Válasz #43 Dátum: 2011. Június 27. - 22:26:16 »
Igen, az én Tennis-em ugy néz ki, mint a Jenessanyi által közölt elnagyolt rajzon. A valóságban alig észrevehető, én is csak később fedeztem fel. Ujraköszörülésnél általában leköszörülték. Flashner mester biztosan többet tud mondani erről. Valóban magyar szakirodalom -nevezetesen a Volszky Béla féle Fodrászat- nevezi francia élnek. Holnap átnézem a Sesztina vasüzlet katalógusát, ott magyarul és németül is szerepel.

Üdvözlettel: longball

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Dovo
« Válasz #44 Dátum: 2011. Június 27. - 22:58:18 »
jövőhéten én is kifaggatom Kelemen mestert a témáról

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici