Szerző Téma: Dovo  (Megtekintve 85912 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Dovo
« Dátum: 2010. Február 01. - 20:06:12 »
A még ma is aktív márka...

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Dovo
« Válasz #1 Dátum: 2010. Március 24. - 11:45:21 »
Ezt néztem ki első késnek

Véleményeket, további ajánlásokat szívesen várok :)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Dovo
« Válasz #2 Dátum: 2010. Március 24. - 12:22:07 »
Ezek nem hazudnak...  ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Dovo
« Válasz #3 Dátum: 2010. Március 24. - 12:24:02 »
Szám Bácsi, ez gyönyörû szép borotva, a minôségre is garancia a márka! Ha megszokod a sarkos végzôdést, biztos örökre barátok lesztek! :)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

nemo

  • Vendég
Re:Dovo
« Válasz #4 Dátum: 2010. Március 24. - 13:10:28 »
Az én jelöltem is pontosan ugyanez, miután az NTS röviddel ezelött kiesett. Gyönyörü darab, egyedül az aranyozás miatt vacillálok még rajta, mert bár már nem emlékszem hol olvastam, de problémásnak jelölték az utánélezést az aranyozás miatt.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Dovo
« Válasz #5 Dátum: 2010. Március 24. - 14:12:39 »
Cellux a pengehátra, és semmi baja nem lesz az aranyozásnak. Ha vigyáz rá az ember, akkor polírozó kövön és pasztán kívül mást nem is fog soha látni.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 24. - 14:41:11 írta jenessanyi »
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

nemo

  • Vendég
Re:Dovo
« Válasz #6 Dátum: 2010. Március 24. - 14:26:16 »
tudom hogy az nem vastag, de azért mégis van mérete. nem fog az változtatni a dölésszögön annyit, hogy ne legyen tökéletes a fenés?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Dovo
« Válasz #7 Dátum: 2010. Március 24. - 14:44:34 »
A legnagyobb profik is így csinálják, ha nekik így jó, akkor nekem is :) Kevesebb mint 1 fokkal változtatja meg az élszöget egy réteg szigszalag, a cellux még annak is kb a fele. Szóval egy 15 fokos élszöggel rendelkező borotván kb. fél fokkal emeli az élszöget. Nincs ember aki meg tudja különböztetni a 2 él közötti különbséget. Az a lényeg hogy mindig celluxxal kell a kövön fenni, és akkor stabil marad az élszög és kész.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Dovo
« Válasz #8 Dátum: 2010. Március 24. - 21:02:16 »
köszönöm, akkor ismét kimarad egy hónap kocsma ;/

az aranyozás miatt én is aggódtam, de a cellux kiváló ötlet! Az ébenfa nyélért meg egyszerűen odavagyok...

nemo

  • Vendég
Re:Dovo
« Válasz #9 Dátum: 2010. Március 24. - 21:44:47 »
Hát akkor szerencsés vagy, sikerült választanod :)

Nem elérhető Tivadar

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Dovo
« Válasz #10 Dátum: 2010. December 24. - 17:45:55 »
Feleségem jóvoltából egy gyönyörű Dovo borotvakéssel lettem gazdagabb karácsony alkalmából.
Azon nyomban megborotválkoztam vele és nagyon meglepődtem. Ég és föld!
Egyszer voltam egy staekhouse-ban, ahol olyan húst ettem, mint soha addig. Na ez most ugyanilyen meglepődés volt!
Szóval főképp a hozzám hasonló kezdőknek mondom: van még továbblépés.
Van ugye a házi rántott hús (ami király amúgy), meg létezik mesteri steak is. Ugyanígy van a jól megszokott átlagkés, de van a mesteri DOVO is...

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Dovo
« Válasz #11 Dátum: 2010. December 24. - 19:43:49 »
Tivadar, gratulálok a feleségedhez! Nagyon jó ízlése van!  :borz2: Aztán majd jól fényképezd le nekünk az ajándékot!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Tivadar

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Dovo
« Válasz #12 Dátum: 2011. Január 14. - 19:17:39 »
Tivadar, gratulálok a feleségedhez! Nagyon jó ízlése van!  :borz2: Aztán majd jól fényképezd le nekünk az ajándékot!  ;)

Kicsit megkésve, de azért pótolom a képeket.
Sejtem, hogy nem ismeretlen ez a típus előttetek sem, és nem hiszem, hogy újdonságként hatna, de nekem ez a legkedvesebb és a legjobb borotvám.
Mindennapos használatba állt, és remélem, hogy sokáig kiszolgál még...








Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Dovo
« Válasz #13 Dátum: 2011. Január 14. - 19:47:19 »
Gratula mégegyszer!  :borz2: ...én is egy ilyennel kezdtem!  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Dovo
« Válasz #14 Dátum: 2011. Február 03. - 22:03:32 »
A kockásinges, szemüveges Klaus a köszörűnél (4:0-tól) flasi fórumtársunk jó barátja.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici