Szerző Téma: J. A. Henckels/Zwilling  (Megtekintve 79025 alkalommal)

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #105 Dátum: 2016. Január 27. - 17:32:32 »
Jó, akkor a gányolás nyilván itt pozitív jelzőként szerepelt. :peace:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #106 Dátum: 2016. Január 27. - 17:49:56 »
Jó, akkor a gányolás nyilván itt pozitív jelzőként szerepelt. :peace:

Ne szívjátok már, egymás vérét, állandóan.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #107 Dátum: 2016. Január 27. - 18:14:37 »
Ahogy olvasom a történteket, úgy látom, hogy félreértettétek egymást. Bbuffy Fonti-t védi, Horatio Luro viszont Herr-t szapulta. Ha jól értem. :hat:

Örülök, hogy a szegecskérdés megoldódott. A huplit ki lehet egyengetni, én is megtenném, de az ív mentén. Tehát hagyd meg az ívet, csak a kiálló részt fend le róla. Ha kőre kerül, úgyis kiderül az élszalagból, hogy merre van az arra.

Régen nem fent senki szigszalaggal, szerintem ez a díszített gerinc, egyedi kések hozadéka. Esetleg szokták még a túl lapos élszöget korrigálni vele. Ezen a szalaggal-fenésen is lehet vitatkozni, mert módosul az élszög. Most ebbe nem mennék bele, de itt a topikokban is volt róla többször szó.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #108 Dátum: 2016. Január 27. - 18:29:45 »
Szegény friodur nem ezt érdemelte :(

Az éléből a huplit anélkül is ki lehetett volna szedni, hogy feleslegesen leszedsz belőle vagy 10 évre elegendő acélt a többi helyről, közben tönkretéve az eredeti geometriáját. Nem lett volna több meló, és akkor most nem szörnyülködne a társaság a gányoláson. Nem gond ha az ember nem ért hozzá, csak érdemes először kérdezni, utána cselekedni.

Ha hamarabb jön kép mint hogy már el van rontva, akkor időben tudtam/tunk volna szólni is hogy ezt nem így szokás csinálni.

Ui: Arról nem is beszélve, hogy az általad linkelt topicban nagyjából ugyanez játszódott le fonti "korrektúrája" után, többen is említették hogy ezt nem így szokás. Csak alacsonyabb volt a vehemencia mert egy 500Ft-os kínai kés volt az áldozat, nem a borotvakészítás történelmének egyik ikonja.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #109 Dátum: 2016. Január 27. - 18:38:43 »
Jó, akkor a gányolás nyilván itt pozitív jelzőként szerepelt. :peace:

Ne szívjátok már, egymás vérét, állandóan.
Igérem egy darabig meg sem szólalok.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #110 Dátum: 2016. Január 27. - 18:49:59 »
Jó, akkor a gányolás nyilván itt pozitív jelzőként szerepelt. :peace:

Ne szívjátok már, egymás vérét, állandóan.
Igérem egy darabig meg sem szólalok.

Z.!

Ne sértődj meg kérlek.

Gondolom Hora se kegyeletsérteni akart.
S tudom téged is a jószándék vezérelt, Fogi után.

Csak ne személyeskedjünk. Abban igazság vagyon, hogy talán nem a legokosabb "átélezni" a kést.

De viszont, kezdő lelkesedést sem szabad azonnal, derékba törni.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #111 Dátum: 2016. Január 27. - 18:56:06 »
Semmi gond. Csak a témában nem kivánok többet kommentelni.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #112 Dátum: 2016. Január 27. - 19:26:13 »
Vagy direkt, vagy véletlenül, de félreértettél. Nem Fonthunter személyét támadtam. Ha mégis úgy érzed, hogy kegyeletsértést követtem el, akkor ezzel én nem tudok mit kezdeni, csak azt tudom mondani, hogy túlreagálod. Mintha nem folynának viták történelmi személyek tetteiről, tetteik megítéléséről anélkül, hogy sárdobálásba menne át a vita. Vagy vegyük a zeneszerzőket. Sok nagyra értékelt zeneszerző komponált gyenge darabokat is. Ez tény, de ettől még senki nem követ el kegyeletsértést. Az új fórumtárs egy példát szedett elő és belefutott abba, hogy pont egy rossz példát dobott be.
 :peace:

Nem elérhető Szilar6d

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 43
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #113 Dátum: 2016. Január 27. - 19:40:31 »
Azta, mit ki nem hozok az emberekből!  :boldog: Jó oké igazatok van, nem kellett volna neki ugrani egyből, de hát a hév. És most nem mentem magam de mire eltünt a hullám már nem kellett sok, hogy sík legyen. Az élszalagról meg annyit nekem tetszik ez a szig. szalagos megoldás. Igaz, kisebb az élszög de ezáltal finomabb is max esztétikai kifogás lehet mert vastagodik az élszög, de ha sikerül tisztességesen felpolírozni akkor szép lesz. Ja, és vinni fog mint a borotva ;D

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #114 Dátum: 2016. Január 27. - 20:00:58 »
Mindenkit szeretek.

  :crazy: :sör:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #115 Dátum: 2016. Január 28. - 01:14:54 »


 :crazy:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #116 Dátum: 2016. Január 28. - 13:23:09 »
A pengét kitárgyaltátok. Jó, hogy nem jártam itt.  ;D
De még szerintem fontos a nyél kérdése is ezen a Frioduron. Én repedést v. sérülést nem látok rajta.
A penge rozsdamentes, korróziós kár nincs rajta, emiatt nem kell levenni.
A nyél koszos és sárga igen, de ezen a nyélszegecs lefúrása nélkül is lehet szépíteni.
Ezek a 6/8"-os ivory műanyag nyeles Friodurok az 1970-es évekből jönnek. Szinte mindegyik nyele kisebb nagyobb mértékben besárgult. Célszerű így megbecsülni őket.

Kicsit riasztó nekem hogy a szegecsfej alátétet gyűrűnek nevezted. A szegecset rézből gyártanád le. Nagyon valószínű, hogy a szakszerű szegecselés mikéntje is kötelező olvasmány még nálad. Nem ezen a remek késen kellene ezt begyakorolni.
Elnézést, ha nem így lenne!

Kérdezted a kés értékét. Ha hozzányulsz a nyélszegecshez bizton kevesebbet ér, mintha nem. Ha az eredeti nyelét rakod is vissza. Szerintem ...

Szóval ne vedd le a nyelét, ha ép és autentikusan akarod a kést megtartani.

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #117 Dátum: 2016. Április 20. - 21:33:35 »
Üdv. Néhány éve kerűlt hozzám ez a borotva



Így jött nyél nélkűl, barna volt a rozsdától,ami nem csoda, konkrétan a szeméttelepről kerűlt vissza, szerencsére sehol nincs átlukadva . 5/8-os, nemrég jutottam odáig hogy kapjon egy nyelet és meg tudjam élezni. Kicsit problémás volt mert a hegye jobbfelé csavarodik, de elfogadhatóra sikerűlt. Nagyon jól dolgozik, finom éle van.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #118 Dátum: 2016. Április 20. - 22:18:50 »
Nem látom a nyelet. ;) :kepet:, ha lehetséges.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #119 Dátum: 2016. Április 21. - 08:11:13 »
Pedig ott van az, csak olyan mint a király új ruhája  :D
Lesz kép is, amúgy nem nagy szám, egy elfent borotváról operáltam le. De valahogy nem illik hozzá, legalább is nekem bántja a szemem az összkép. Asszem szét is fogom szedni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici