Szerző Téma: J. A. Henckels/Zwilling  (Megtekintve 78063 alkalommal)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #15 Dátum: 2010. December 02. - 12:05:43 »
Tudomásom szerint nincs közvetlen összefüggés a pengén szereplő számok, és a gyártás éve között. Ezek a számok inkább típusszámok szoktak lenni. Hogy az ikresnél ez hogy van pontosan, azt sajnos nem tudom... DE! Ha teszel föl képet, abból sok mindent ki lehet deríteni! Vagy esetleg, ha Szfehérvár környékén jársz, Flaschner Mester talán tud segíteni a kormeghatározásban...
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #16 Dátum: 2011. Január 06. - 16:16:47 »
Csak az érdekesség kedvéért:

Ma széllovagoltam  (szőrföztem) a világhálón oszt felmentem 'z Ikrek hónaljára, akarom mondani honlapjára.
Ott megtaláltam a magyarországi képvisetetet.
Felhívtam.
Mit tetszenek gondolni mennyit mondott elsőre a 6/8-osra?
54000 Ft

Szerintetek?
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #17 Dátum: 2011. Január 06. - 16:27:57 »
Tiszta korrekt, csak laza 260 dollár. Eszébe ne jusson senkinek venni új Zwillinget! Nem rosszak, de a régiek nagyságrendekkel jobbak voltak mint az újak. És olcsóbbak is :D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #18 Dátum: 2011. Január 07. - 10:58:36 »
Próbáltad már a 7/8-ost?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #19 Dátum: 2011. Január 07. - 11:12:12 »
Összehasonlítási alapként ez itt 150 dollárért ment el, 8/8-os friodur, díszített pengehát, sose volt használva, átnyelezve:

http://straightrazorplace.com/classifieds/showproduct.php/product/9414/cat/3
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #20 Dátum: 2011. Január 07. - 12:08:07 »
Szia ZOZO!

Ma reggel  :borotva:

:borz2:

Sokkal "halkabb" mint a kisebb, vékonyabb Golbusman, ami cicereg ac arcomon.
Jól kéz reáll. Kicsit fogok húzni rajta mert a Globusman élesebb.
Nagyon örülök a Friodurnak.
Kézben is robosztusabb.
 :sör:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető susogós

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #21 Dátum: 2011. Január 27. - 21:23:48 »
A mai napon sikerült elvinnem a Váci utcába a nem túl fiatal, ámde ahhoz képest jó állapotú ikres beretvakésemet, ami sajnos el volt fenve.
A kis üzletben lévő srác véleménye szerint kb századfordulós darab lehet, amennyiben van rá igény majd teszek fel róla képet.

Jövő péntekre lesz kész, akkor megejtem az első késes borotválkozásomat is. Drukkoljatok, hogy ne  vágjam el a saját torkomat ;)

Üdv:
susogos

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #22 Dátum: 2011. Január 27. - 22:21:16 »
Szerintem nem fogsz csalódni benne, nagyon jó kések  :borotva:

Nem elérhető susogós

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #23 Dátum: 2011. Február 03. - 21:33:52 »
Sziasztok!

Írtam Flasi mesternek kb egy hete üzenetet, nyilván elfoglalt vagy elkerülte a figyelmét kérdésem, így megkérdezem tőletek is. Van ötletetek arra vonatkozóan hogy honnan lehetne beszerezni nyélre való, ikres díszítő fémlapot?

Danke előre is a válaszért,
susogós

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #24 Dátum: 2011. Február 03. - 21:46:11 »
Susogós, flasi elég elfoglalt mostanában, hívd fel inkább telefonon vagy e-mailt írjál neki. Szerintem csak ő tud neked segíteni és készül mostanában Solingenbe is, esetleg onnan hoz neked, ha megkéred.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #25 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 07:46:44 »
http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260848210118&ssPageName=ADME:B:WNA:US:1123

Ezt már linkeltem az ebay témába is ajánlásként, ennyiért szerintem nagyon jó vétel volt

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #26 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 08:19:13 »
Igen, sajnos az USA-beliek egymásközt nagyobb eséllyel jutnak jó vételekhez.  ;)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #27 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 08:37:11 »
Üdv mindenkinek! Új vagyok a fórumon és a késes borotvák világában is. Regisztrálatlanul már több témát átolvastam, de nézzétek el a kérdésemet a tájékozatlanságomnak:
Egy J. A. Henckels/Zwilling jószágot vettem tegnap, Shave Readyre elkészítve. A pengén a 70 es szám szerepel, ez a 7/8-ra utal , vagy egészen más.
Továbbá érdeklődnék a szakértőktől, hogy a szegecs körüli rozsda (nyél között gyakorlatilag kb fél centi mindkét oldalt) mivel tüntethető el a legegyszerűbben? Nem olyan egyszerű hozzáférkőzni, azért is kérdezném.
Még az első borotválkozás várat magára, nem kis izgalommal övezve :)

Köszönöm előre is a válaszotokat,
üdv mindenkinek!

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #28 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 10:35:43 »
A Henkelsnél a számozás nincs összefüggésben a mérettel.
A nyakról a rozsdát rendesen úgy lehetne leszedni, ha szétszednéd a kést, ha nem nagyon zavar hagyd úgy.
Esetleg tehetsz fel képet rólla és akkor "megszakértjük" egy kicsit  :fetreng:

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #29 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 10:41:37 »
Köszönöm ZOZO a gyors választ! Akkor mit jelenthet a 70-es szám ? Igyekszem holnap feltenni képet. A győri Hoffmann 1889 finomacéláru üzlet eladója szerint olyan 60-70 éves lehet a borotva, még a régi fekete feliratos tokja is megvan hozzá.
Remélem jó választás volt a kés, nem volt mosolygósra fenve sem, illetve most frissen lett élezve is.

Mondjuk amit az egyik videóba láttam (geofatboy ha jól tudom a nevét) az nem ment, hogy az alkar szőr fölött húzta a borotvát 1 centivel kb, és így is vágta a szőrt :) Nem tudom ez jelent e jót / rosszat.
Ma megyek be bőröshöz kérni natúr bőrt, szeretnék csinálni házilag fára szegeleve hogy meg tudjam húzni. Valami javaslat, ellenvélemény esetleg erre vonatkozólag?

Üdv!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici