Szerző Téma: J. A. Henckels/Zwilling  (Megtekintve 78077 alkalommal)

Nem elérhető astra501

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1238
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #135 Dátum: 2017. November 30. - 06:38:54 »
Sokunkhoz, hozzám hasonlóan szerintem te is beleesel a hibába, hogy minden sz@rt összevásárolsz. Attól félek ez is az eladban kötne ki rövid időn belül, ahogy a Gillette. Egy kicsit nyugodjál le, attól majd megnyugszol :)

Bocs, ha megbántottalak!  :bocs:

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #136 Dátum: 2017. November 30. - 07:13:37 »
Ennyiert nem nyul melle.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető Bowapex

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2055
    • Mood for Dance zenekar
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #137 Dátum: 2017. November 30. - 08:07:54 »
Kevés a fotó! Lehet törött a másik panel vagy a penge másik oldala rozsdás.
Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lehúznak a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #138 Dátum: 2017. November 30. - 09:03:34 »
A késsel még sehol nem leszel. Meg kell tanulni az élt karban tartani, úgy, hogy mindig shave ready legyen. Úgy legyen shave ready, ahogy a TE arcod igényli.
Ehhez eszközök kellenek!

Most jönnek majd a kommentek, hogy csak meg kell húzkodni a bőrön párszor és kész. Igen, de aki mondja annak milyen a borostája, milyen késről beszél? Milyen az arcbőre és borostája? Neki milyen fenőbőr vált be? Lengő, vagy fára rögzített? Milyen széles és hosszú legyen? Mivel tartsam karban a bőrt? Krómoxidos, vasoxidos bőr, farmer anyag, újságpapír, heveder legyen-e pluszban?

Na, szóval nem csak úgy megy az, hogy veszek egy kést, oszt jónapot. Ezzel nem lebeszélni akarlak, inkább felkészíteni. ;)
(szerintem)

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #139 Dátum: 2017. November 30. - 09:14:35 »
Nagyapám borbély mester volt, neki neki ötven évig elég volt a világháborúban kapott legénységi derékszijja, vastag marhabőrből volt, ha éppen nem fent, akkor a derekán volt, s övként használta, ha fent, akkor a csattal a kilincsre akasztotta.

Ha neki az megfelelt, s a város elismert mestere volt, akkor minden ennél túlmutató, konvergál a parasztvakításhoz.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #140 Dátum: 2017. November 30. - 09:20:10 »
Mondom ugy, hogy nincs késem, és tudom, nem tudnám karban sem tartani, annak ellenére, hogy tatám oktatott arra is.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #141 Dátum: 2017. November 30. - 09:44:50 »
Igen, ez a derékszíj dolog is mindig előjön.
Kérdés: Ma hol lehet kapni olyan minőségű derékszíjat ami megfelel erre a célra?
(szerintem)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #142 Dátum: 2017. November 30. - 09:52:52 »
A késsel még sehol nem leszel. Meg kell tanulni az élt karban tartani, úgy, hogy mindig shave ready legyen. Úgy legyen shave ready, ahogy a TE arcod igényli.

Mélyen egyetértek.

Ha neki az megfelelt, s a város elismert mestere volt, akkor minden ennél túlmutató, konvergál a parasztvakításhoz.
...
Mondom ugy, hogy nincs késem, és tudom, nem tudnám karban sem tartani, annak ellenére, hogy tatám oktatott arra is.

:-) Kedves szaktársam, te magad kérdőjelezed meg az előző mondatod hitelességét.

tibi85, vegyél nyugodtan 1200 forintért bármit, akár szemetet is. Egy cigi kerül annyiba. Gondolom nem fogsz belehalni ha mellényúlsz. Ha akarod, adok neked csak picivel drágábban jól működő, shave ready kést. Nem szép, de jó.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #143 Dátum: 2017. November 30. - 09:59:22 »
Azért, mert én tudom magamról, hogy képtelen vagyok, attol nagApám egész élete ez a szíjj körűl forgott.

Kettő nem üti egymást, vélem te se tudsz vadászgépet vezetni, mégis felszállnak nap mint nap a gépmadarak.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #144 Dátum: 2017. November 30. - 10:06:39 »
Ezért nem is állítom, hogy parasztvakítás vadászgépet vezetni, mikor biciklivel is eljuthatok bárhová.

Borotváltak engem is borbélyok -csak pár alkalommal-, de sehol nincs az a minőség ahhoz, amit én csinálok saját magamnak. Szóval nagyon nem parasztvakítás, hogy az élen a finish az én bőrömhöz-szőrömhöz passzoljon. Ezzel azt mondod, hogy minden DE penge egyformán jó, a többi parasztvakítás...

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #145 Dátum: 2017. November 30. - 10:48:32 »
Ezért nem is állítom, hogy parasztvakítás vadászgépet vezetni, mikor biciklivel is eljuthatok bárhová.

Borotváltak engem is borbélyok -csak pár alkalommal-, de sehol nincs az a minőség ahhoz, amit én csinálok saját magamnak. Szóval nagyon nem parasztvakítás, hogy az élen a finish az én bőrömhöz-szőrömhöz passzoljon. Ezzel azt mondod, hogy minden DE penge egyformán jó, a többi parasztvakítás...

Ezek nem borbélyok, ebben egyezzünk meg.

Nagyapám külön kést tartott az állandó vendégeinek.

Én a drága ilyen meg olyan bőr szettekről írtam a parasztvakítást.

He egy öreg ki öt gyereket elindított egy nyolc-tíz négyzetméteres borbélyüzletből, 100 késsel.és,egy börövvel dolgozva, az talán értett a szakmályához.ö nem vágott hajat.csak beretvált.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #146 Dátum: 2017. November 30. - 10:59:50 »
Ja, hát mondjuk én se fogok 40-et adni egy bőrért. Mindig van egy pont, ahol elszállnak a dolgok, ebben egyetértünk. Bár lehet, hogy ez csak pénztárca kérdése.

"Ezek" nem is borotváltak engem, nincs is kedvem hozzá, hogy shavette-tel bohóckodjanak rajtam. "Azok" pedig már meghaltak. Minden tiszteletem a felmenőidnek is, biztos nagyszerűen művelték a szakmájukat. Ettől függetlenül áll amit mondtam.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #147 Dátum: 2017. November 30. - 11:05:59 »
Talán nem csek eü okból volt egy-egy állandó vendégnek elrakott " saját " kés az öregnél.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #148 Dátum: 2017. November 30. - 11:30:40 »
Most mit erőlteted ezt? Mit öregezünk itt, de tényleg???
Arról volt szó, hogy az ember tudja saját igényeihez karbantartani a kését. Nem lesz egyforma az él két különböző szíj után, nem egyformán komfortos a más-más fenés, élszög, bőr, kő, vasoxid, krómoxid.
PONT!!!
Holnaptól csak Wilkinson pengét használhatsz :-) Úgyis ugyanaz, minek parasztvakítani.

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #149 Dátum: 2017. November 30. - 11:32:36 »
 :bor:

Készülékből már csak egyet ... :tasli:
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici