Szerző Téma: J. A. Henckels/Zwilling  (Megtekintve 78070 alkalommal)

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #150 Dátum: 2017. November 30. - 17:29:32 »

:offtopik:
Sziasztok!
Micsoda hozzászólás áradatot generáltam ezzel a kis kérdésemmel. Szóval jeleztem az eladónak, hogy megveszem a kést, a hétvégén éppen arra fogok járni, szóval még csak a postázás sem macera. Régóta izgat a késes dolog, és tisztában vagyok vele, hogy nem eszik olyan forrón a kását, attól, hogy a kezemben lesz a kés, még nem biztos, hogy neki is fogok állni, mert azért egy egészséges félsz is van bennem a dologgal kapcsolatban, szóval lehet csak nézegetni fogom egy darabig a pengét. És azt sem tartom kizártnak, hogy végül majd 1-2 próbálkozás után ez is az elad topikban köt ki. De tényleg nem nagy tétel. A Gillette-t már kicsit sajnálom, megrendeltem nagy hévvel jó messziről, nem volt az drága, és ugyan elég jó borotva az, de nem az én kezemhez való. DE fronton egyébként a vásárolt Parker nagyon ott van, és egy darabig én azzal el is leszek, bár vonz a Merkur 23c, de szerintem azzal majd jövőre meglepem magam a név-születésnapomon! :)

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #151 Dátum: 2017. November 30. - 18:16:41 »
:bor:

Készülékből már csak egyet ... :tasli:
Én már csak húszat  :borotva: Le tudnám szorítani kettőre, de minek? Élvezem a helyzetet.
Szoftból csak szappanokat használok. Ezeket nem tudnám leszorítani. Fenének szagolgassam ugyanazt egy életen át?
Ez télleg off, bocs!

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #152 Dátum: 2017. November 30. - 18:20:32 »


Shavette-en nem gondolkodtál kezdésnek? Kezdőként megvan az az előnye, hogy ha valami rosszul megy borotválkozás közben, akkor legalább a rossz élt kizárhatod.
Ozirisz az atyám, ezer éve... minnyá elő is kapok egyet!

Nem elérhető tibi85

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 110
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #153 Dátum: 2017. November 30. - 18:50:55 »
 :offtopik:

Érdekes, mert épp azt olvastam a shavettekről, hogy veszélyesebb masinák, mint a késes borotvák, nézegettem azt is, de mint fentebb írtam az alkalmi vétel meggyőzött!

Nem elérhető kleithos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 474
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #154 Dátum: 2017. November 30. - 19:35:30 »


Shavette-en nem gondolkodtál kezdésnek? Kezdőként megvan az az előnye, hogy ha valami rosszul megy borotválkozás közben, akkor legalább a rossz élt kizárhatod.
Ozirisz az atyám, ezer éve... minnyá elő is kapok egyet!
Én gondolkodnék rajta, bár itt eddig szinte mindenki lehúzta. Az igazság az, hogy birizgálja a fantáziámat a késes borotválkozás. Van is két Gold Dollarom. De mindennap hajnali négykor kelek, és így a hátam közepére sem kívánnám a bőrözgetést. Szóval hezitálok.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #155 Dátum: 2017. November 30. - 19:40:48 »
:offtopik:

Érdekes, mert épp azt olvastam a shavettekről, hogy veszélyesebb masinák, mint a késes borotvák, nézegettem azt is, de mint fentebb írtam az alkalmi vétel meggyőzött!
Kicsit relatív az az alkalmi vétel ha még éleztetned is kell...
A zsilettel működő shavettbe nem kell feltétlenül Feather pengét betölteni, szóval akár barátságos is lehet. Ellenben életlen késsel, de shavette-tel is kín a borotválkozás.

Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #156 Dátum: 2017. November 30. - 19:43:03 »
De mindennap hajnali négykor kelek, és így a hátam közepére sem kívánnám a bőrözgetést. Szóval hezitálok.
Mindenképp plusz idő, plusz macera (vagy élvezet???), de ha belejössz, onnantól 1 perc 1 fenés és nem több.

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #157 Dátum: 2022. Február 26. - 13:30:23 »
Sziasztok, biztos láttátok, hogy még sohasem raktam fel késes borotválkozásról képet és ez azért van, mert még sohasem borotválkoztam késsel, de... Nagyon bejönnek a kések és előbb-utóbb szeretnék is majd elkezdeni. Szeretnék majd követ ill. köveket is vásárolni, hogy, ha tényleg elkezdem, akkor mindent meg tudjak oldani magamnak. Ennyit a bevezetőről, a hozzászólás lényege a fotókon látható. Nekem van egy Dovo Bismarck 5/8-os, amit még 20 éves koromban vettem, egy fekete nyelű, de mindig is akartam egy csontszín nyelűt is. Eddig nem ruháztam be rá, mondván, még nem tudom milyen kést használni. Ma viszont a barátnőm meglepett ezzel a Friodurral. Szerintem kifejezetten jó állapotban van, de mondjatok róla ti pár szót, mert semmit sem tudok róla. Igyekszem majd elolvasni mindent itt a topic-ban, valamint végigolvasom majd az egész késes részt, de gondoltam, látva, hogy a késes rész még annyira sem forog mint a DE részleg, nem fogtok megharagudni, ha bekérdezek. Előre is köszönöm a válaszokat!










Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #158 Dátum: 2022. Február 28. - 10:17:42 »
Ne ruházz be szerintem kövekre, először valakivel éleztesd meg shave readyre, gyakorolj a késsel. Mind a borotválkozást gyakorold, mind az él karbantartást bőrrel. Nagyon alaposan meg lehet borotválkozni a késsel, még bal kézzel az arc bal oldala is tanulható, de nekem végül a fenés vette el a kedvemet. Soha nem volt olyan a kés, mint amikor shave readyként megkaptam, akárhogy pasztáztam, bőröztem stb. picit húzott egy idő után. Ha vékony borostád van, akkor szerencséd van, nem biztos hogy megtapasztalod a fentebb leírtakat.

 
(szerintem)

Nem elérhető Ollli

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 261
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #159 Dátum: 2022. Február 28. - 11:38:08 »
Köszönöm a válaszod!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici