Szerző Téma: J. A. Henckels/Zwilling  (Megtekintve 78059 alkalommal)

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #30 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 10:45:33 »
Győrben vettem az előbb említett eléggé régi műhelyben :)

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #31 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 10:54:34 »
Pláne, ha tőled vette  :evil: :fetreng:

Nyugi azért még található a fórumon olyan kés ami nem fordult meg nállam

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #32 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 11:05:01 »
Hát "mattolni" nem igazán szeretném, valami köztes megoldás kellene. Az ilyen hagyományos rozsdaoldó, fémtisztító, küszöbtisztító fehér lötty nem oldja le ?

A home-made bőrre valami ötlet javaslat ellenvélemény mielőtt elmegyek a bőröshöz ?

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #33 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 11:11:45 »

Remélem jó választás volt a kés, nem volt mosolygósra fenve sem, illetve most frissen lett élezve is.

Üdv!

Jó választás volt!
Az egyik legjobb Solingeni márka.

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #34 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 11:36:00 »
Jó választás volt!
Az egyik legjobb Solingeni márka.

Ennek örülök ;)

Bocs a sürgetésért, de mennéka bőröshöz. Milyen bőrt kérjek, van valami speciális követelmény? Az oké hogy natúr, ne festett legyen. Bármi más?
Bocs a sürgetésért....  ::)

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #35 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 11:47:54 »
Elnézést...Nem ismerem ezt a folyadékot, illetve egyéb megoldásokat sem tudok, ezért érdeklődtem.
A beszerzéséről gondolom valamelyik topicban tudok találni némi infót. A szétszedéstől azért félek, mert még nem csináltam ilyent, de el kell kezdeni mindent valamikor.

Nem állt és nem is áll szándékomban senki idejét rabolni, de egy kis megértést kérek tudatlanságom és tapasztalatlanságom miatt. Ez egy kicsit "gyors" lehordás volt "fórum-pályafutásom" elején. Sebaj.  :-\

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #36 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 11:52:54 »
Szerintem is hagyd igy rozsdásan, az idejét meg csak annak rabolod, aki hagyja. Meg kell még szokjad a fórum hangulatát, sokszor szivatjuk egymást, amit ha egy idegen elolvas még komolyan is veszi  :crazy:

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #37 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 12:21:59 »
Végeredményben a penge nem rozsdás, tehát még ha megvágom magam sem lehet gond. Egyenlőre akkor marad úgy, de majd teszek fel képet véleményezésre holnap.
Voltam a bőrösnél...Pedig a Hoffman bolt "ajánlólevelével" mentem, de elég drágán akarta mérni a hölgy a dolgokat. Egy 4 cm széles 25 cm-es natúr bőrcsíkért 1200 Ft ot kért volna. Mutattam neki az övem, barna szép marhabőr öv, elől szarvas / őz / vaddisznó / muflon nyomott mintával, amit 3500 ért vettem...Persze nem mondtam neki az árát, de meggondolandó. Úgyis most lesz 18.án a vadásznap, találkozom újra a bőrárussal, majd kérek tőle vagy max veszek, de ennél tuti olcsóbban. Ennyit anno az én övemből is levágott, ingyen és bérmentve odaadta volna szerintem a maradékot.
Mennyi szerintetek a reális ár?

Majdnem kimaradt :  :sör: ;)

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #38 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 12:53:38 »
Végeredményben a penge nem rozsdás, tehát még ha megvágom magam sem lehet gond. Egyenlőre akkor marad úgy, de majd teszek fel képet véleményezésre holnap.
Voltam a bőrösnél...Pedig a Hoffman bolt "ajánlólevelével" mentem, de elég drágán akarta mérni a hölgy a dolgokat. Egy 4 cm széles 25 cm-es natúr bőrcsíkért 1200 Ft ot kért volna. Mutattam neki az övem, barna szép marhabőr öv, elől szarvas / őz / vaddisznó / muflon nyomott mintával, amit 3500 ért vettem...Persze nem mondtam neki az árát, de meggondolandó. Úgyis most lesz 18.án a vadásznap, találkozom újra a bőrárussal, majd kérek tőle vagy max veszek, de ennél tuti olcsóbban. Ennyit anno az én övemből is levágott, ingyen és bérmentve odaadta volna szerintem a maradékot.
Mennyi szerintetek a reális ár?

Majdnem kimaradt :  :sör: ;)

Szerintem egy 4*25-ös natúr bőrcsíkért nem sok az 1200. De pláne ha azt veszem, hogy velem leginkább táblaszámra akarják vetetni. 10-15000 forint környékén.

A késes, vagy DE-s borotválkozás nem egy olcsó sport, főleg kezdéskor. Nem feltétlenül a Kanayama a kezdő szint, de a bőr az pont az, ami egy nagyon megtérülő befektetés.  :crazy:
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #39 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 13:52:27 »
Köszi a tippeket ;)
Mindig saját kárán tanul az ember. Nekem kifejezetten a késes/köszörűs mester ajánlotta, hogy teljesen felesleges venni előre gyártottat, mutatott ő is egy antik darabot ott nála, hanem simán jó akár a nadrágszíj is, ha az nem festett, és nem darabokból préselt bőr, hanem jóféle natúr marhabőr. Sajna nem fényképeztem le, de neki egy kb 30 centi hosszú, egyik felén mondjuk 15 másik felén 10 magas fára volt a 10 centi és a 15 centi magas csúcs között ráfektetve a fára , és azon fentek anno.
Lehet akkor rossz úton indultam el?
(Kezdőként nyilván sokallom a 20-30 eFt-ot bőrre, ráadásul ebay, ami nekem kicsit rizikósabb mint pl egy Vatera). Ami kapható mondjuk extrametálon az milyen?
Lehet át kellene költözni a megfelelő topicba lassan  ::)

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #40 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 14:38:57 »
Azt hiszem holnap belevetem magam a bőrös topicba :) Még egy utolsó kérdés hátha valaki ért a kikészítéshez. Munkahelyemből adódóan tudnék szerezni őz / vaddisznó / szarvasbőrt. Persze borzszőrt is , de ez részletkérdés , más téma :) Az , hogy ezek a bőrök alkalmasak-e , illetve mi kellene hozzá, milyen technika a kikészítéséhez. Csak a kíváncsiság hajt :) Bocs az OFF-ért  :evil:

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #41 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 15:37:28 »
Lehet, hogy részletkérdés a borzszőr, de szerintem többeket érdekelne, ha lenne alapanyag igazi, itthon készített borotvapamacshoz! Eddig csak a kötegvásárlás volt lehetőség...
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #42 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 15:56:58 »

















Nem tudom mennyire láthatóak jól a képek. A rozsda szerintem egészen kivehető.

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #43 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 16:00:23 »
Mi a véleményetek a borotváról? Csak őszintén (már úgyis megvettem  :crazy: );)

Nem elérhető Croaker

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 234
Re:J. A. Henckels/Zwilling
« Válasz #44 Dátum: 2012. Augusztus 07. - 16:08:48 »
 :sör:
Akkor vajon ez milyen méretű? Meg ez a 70 es szám izgat :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici