Szerző Téma: Egyéb solingeniek  (Megtekintve 101398 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #180 Dátum: 2013. Október 22. - 08:24:26 »
Kíváncsi vagyok, hogy egy ekkora tétel felfedezése érezhető lesz-e az árakban...szerintem nem.

Tessék parancsolni:
http://www.revisor-solingen.de/html/messer_der_woche_257.html

169 Euró
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #181 Dátum: 2013. Október 22. - 08:35:58 »
Az láccott a képen, hogy mekkorákat talált.  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #182 Dátum: 2013. Október 22. - 09:26:42 »
Elhiszem, hogy ritkaság, meg NOS, meg minden, de ilyenkor a "harácsolásszagra" nekem bekattan az "akkor se ha..."
Viszont nincs kétségem, hogy elviszik őket egytől-egyig. Nem vagyunk egyformák (sem habitusra, sem bukszavastagságra)
Nagyon szép borotva (sőt bizonyosan kiváló is), ez kétségtelen. 
Nagyjából ennyiért inkább egyedit készíttetnék itthon.
És nekem nem "savanyú a szőlő".  :)
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #183 Dátum: 2013. Október 22. - 10:03:35 »
Kíváncsi vagyok, hogy egy ekkora tétel felfedezése érezhető lesz-e az árakban...szerintem nem.

Tessék parancsolni:
http://www.revisor-solingen.de/html/messer_der_woche_257.html

169 Euró





Szép ez a penge forma
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #184 Dátum: 2013. Október 22. - 10:31:03 »
Amúgy nekem is átsuhant az agyamon, hogy vajon miért fektették el őket a pinyóban.
A legkevésbé arra tippelnék, hogy véletlenül ottmaradt. Meg arra, hogy nem volt rá kereslet, ezért inkább kivették a kínálatból.
Talán valamiért valóban jobbnak látták ezt a csapatot a látókörből kivonni.
Persze nem tudhatjuk, egy csupán rosszindulatú és irigy ;D feltételezés és találgatás.

De ahogy azt már mondtam, azért "talált áron" nagy becsben bírnám tartani itthon.   

Sőt a fene tudja...lehet úgy, mint a ritka bélyegeknél. A ritka és kisszámú (jószerével elbaltázott) nyomatok érnek a legtöbbet.   
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #185 Dátum: 2013. Október 22. - 12:24:57 »
Amúgy nekem is átsuhant az agyamon, hogy vajon miért fektették el őket a pinyóban.
A legkevésbé arra tippelnék, hogy véletlenül ottmaradt. Meg arra, hogy nem volt rá kereslet, ezért inkább kivették a kínálatból.
Nemrég költöztünk.  Pince nem volt, de a garázsban és a szekrények mélyéről csomó olyan cucc került elő, amiről fogalmam sem volt, hogy van nekünk.  Ezután a költözés után lényegében bármiről el tudnám képzelni, hogy évtizedekig pihen valahol egy dobozban úgy, hogy senki nem tud róla.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #186 Dátum: 2013. Október 22. - 12:34:34 »
169 euró jó ár egy olyan 4/8-os borotváért amiről le van polírozva az eredeti aranyozás nagy része. Kezdenek már a németek is elkurvulni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #187 Dátum: 2013. Október 22. - 13:00:07 »
Amúgy nekem is átsuhant az agyamon, hogy vajon miért fektették el őket a pinyóban.
A legkevésbé arra tippelnék, hogy véletlenül ottmaradt. Meg arra, hogy nem volt rá kereslet, ezért inkább kivették a kínálatból.
Nemrég költöztünk.  Pince nem volt, de a garázsban és a szekrények mélyéről csomó olyan cucc került elő, amiről fogalmam sem volt, hogy van nekünk.  Ezután a költözés után lényegében bármiről el tudnám képzelni, hogy évtizedekig pihen valahol egy dobozban úgy, hogy senki nem tud róla.
Nem hinném, hogy a Revisornál nem tudják, hogy mi van nekik.  Elvégre itt kereskedelemről van szó. Fura egy cégvezető az, vagy fura egy kereskedelmi tevékenységet végez az, aki véletlenül talál elő  ezt-azt a cég pincéjéből. Mellesleg elsősorban az a kérdéses, hogy miért tették anno oda. Ha raktár funkciója miatt, ott különösen érdekes, hogy meglepetésszerűen kerülnek elő dolgok a múltból. Ott valami nem kóser a munkafolyamatokat illetően.  De biztos csak én vagyok ilyen maximalista.

Tulajdonképpen mindegy is az ok. Meglettek, eladásra kerülnek. X áron. Majd valaki jól vesz belőle, valaki meg nem. Végül is nem egy szövevényes történet. 
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #188 Dátum: 2013. Október 22. - 13:27:33 »
Nem hinném, hogy a Revisornál nem tudják, hogy mi van nekik.  Elvégre itt kereskedelemről van szó. Fura egy cégvezető az, vagy fura egy kereskedelmi tevékenységet végez az, aki véletlenül talál elő  ezt-azt a cég pincéjéből.
Többévtizedes cuccról van szó, elektronikus készletnyilvántartás előtti időkből.  Simán előfordulhat, hogy valaki tudott róla, aztán nyugdíjba ment vagy ilyesmi.  Azt se felejtsük el, hogy a késes borotválkozás reneszánsza nem régóta megy.  Most, hogy itt és mindenhol a világban elfórumozgatunk róla, találni egy doboz NOS borotvát egyértelműen jelentős pénz, amit senki nem hagy a raktárban heverni.  De mondjuk 1995ben szerintem inkább az lett volna az első gondolat, hogy mi a túrót kezdjek vele, kinek kell ebből ennyi, hogy fogok rajtuk túladni?

Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #189 Dátum: 2014. Március 31. - 20:03:52 »
A legutóbbi beszerzés eredménye.
Köszönet ZOZO-nak a véleményezésért és köszönetképpen itt egy kép a kérésére.
" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #190 Dátum: 2014. Március 31. - 20:06:50 »
Ügyesen vásárolsz!

Vadászkönyv a "háttér"?
Sheffield-England

Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #191 Dátum: 2014. Március 31. - 20:10:41 »
Ügyesen vásárolsz!

Vadászkönyv a "háttér"?
Igen,  az egyik közvetlen felmenőm tankönyve volt (vadásznak tanult) és 1888-ban lett nyomtatva.
" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #192 Dátum: 2014. Március 31. - 20:13:39 »
Ügyesen vásárolsz!

Vadászkönyv a "háttér"?
Igen,  az egyik közvetlen felmenőm tankönyve volt (vadásznak tanult) és 1888-ban lett nyomtatva.

Nagy érték az olyan, keresik is rendesen.  ;)
Sheffield-England

Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #193 Dátum: 2014. Március 31. - 20:23:44 »
Ügyesen vásárolsz!

Vadászkönyv a "háttér"?
Igen,  az egyik közvetlen felmenőm tankönyve volt (vadásznak tanult) és 1888-ban lett nyomtatva.

Nagy érték az olyan, keresik is rendesen.  ;)
Tudom! ;)
 Még  mielőtt a hagyományos borotválkozás fókuszba került volna ,sokáig a vadászkönyvek voltak a gyűjtőszenvedélyem "célkeresztjében"


" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #194 Dátum: 2014. Április 01. - 09:34:56 »
A legutóbbi beszerzés eredménye.
Köszönet ZOZO-nak a véleményezésért és köszönetképpen itt egy kép a kérésére.

Gratulálok hozzá, nagyon szép! Irtad, hogy szép állapotban van, de hogy ennyire azt nem is gondoltam. Továbbra is fenntartom a véleménem miszerint jó vásár volt. Kiváncsian várjuk a beszámolót, milyen működés közben.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici