Szerző Téma: Egyéb solingeniek  (Megtekintve 101396 alkalommal)

Nem elérhető kantaro

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #30 Dátum: 2011. Július 13. - 15:16:56 »
Ha megkapom megírom milyen.
Soha ne ess pánikba !

Nem elérhető kantaro

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #31 Dátum: 2011. Július 23. - 20:21:51 »
Megjött a kés. Tényleg nagyon jó állapotban van, első ránézésre. Én ránéztem másodjára is. Nincs jó állapotban.
A penge csak 11 mm széles, ha szeretnék valami élt is varázsolni rá, akkor ebből még el fog tünni 1mm.
A késen nem látszik hogy valaha is meg lett volna fenve. Van gyárilag is ilyen keskeny borotva ?
Kicsit szomorú vagyok .
Soha ne ess pánikba !

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #32 Dátum: 2011. Július 24. - 13:52:35 »
Megjött a kés. Tényleg nagyon jó állapotban van, első ránézésre. Én ránéztem másodjára is. Nincs jó állapotban.
A penge csak 11 mm széles, ha szeretnék valami élt is varázsolni rá, akkor ebből még el fog tünni 1mm.
A késen nem látszik hogy valaha is meg lett volna fenve. Van gyárilag is ilyen keskeny borotva ?
Kicsit szomorú vagyok .
kb. 7/16-os

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #33 Dátum: 2011. Július 24. - 14:31:47 »
Persze, van gyárilag ilyen pici borotva is. Nekem van egy 3/8 alatti Dovom, ami gyárilag ekkora, amikor hozzám került akkor sosem volt még élezve. Amúgy ahogy nézem abból a késből nem fog olyan sok lejönni élezéskor, csak pici kitöredezés van az élében. Ugyan nem lesz egy egyszerű és gyors menet, de élezhető, első próbálkozásnak biztos nem ajánlanám.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #34 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 14:03:39 »
Ambossmann borotvával van valakinek esetleg személyes tapasztalata. Egy-két helyen tűnik fel, de véleményt a pengéről, nem olvastam még. Lenne egy vétel, csak még körbejárnám a dolgot.
Sheffield-England

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #35 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 14:09:42 »
Esetleg képet nem tudsz betenni?

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #36 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 14:12:37 »
Sheffield-England

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #37 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 14:17:46 »
Szépnek tűnik

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #38 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 14:27:03 »
Ambossmann borotvával van valakinek esetleg személyes tapasztalata. Egy-két helyen tűnik fel, de véleményt a pengéről, nem olvastam még. Lenne egy vétel, csak még körbejárnám a dolgot.
Sanyi korábban már írta valahol, hogy egy nem kiemelkedő névvel, esetleg noname borotva is lehet kimagaslóan jó, csak gyakrabban fordul(t) elő közöttük selejt...
Egyébként erről nem hiszem, hogy rossz lehet. Ha legalább egy 5/8-os méret, így, hogy hollow ground, round point, szerintem nagyon jó kis eszköz.
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #39 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 07:43:20 »
Tudja valaki miért olyan felkapott és drága amerikában a Double Duck?

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #40 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 08:20:40 »
Pont azért, amiért a Filarmonica...  :crazy:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #41 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 08:31:18 »
Pont azért, amiért a Filarmonica...  :crazy:
Bár szerintem a Filarmonica is túl van árazva, de ott valamilyen szinten a minőség is alátámasztja az árat. Nekem a Doble Duck nem tűnik úgy, hogy jobb lenne mint egy Henkels, vagy Dorko, vagy akár egy Dovo-nál sem.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #42 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 08:34:29 »
ZOZO, ebben igazad van, én is így tapasztaltam. Talán az ő esetében (DD) a viszonylag ritkább előfordulása játszik rá.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #43 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 08:42:21 »
Láttam már 6/8-os DD-t 200 dollárért elemenni, annyiért már Filát is lehet kapni abban a méretben, Henkelst meg akár 8/8-osban is

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #44 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 09:14:51 »
Hát igen...
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici