Szerző Téma: Egyéb solingeniek  (Megtekintve 102451 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #45 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 13:59:31 »
Igazából egyáltalán nem ritka se a DD, se a W&B, se a Filarmónica, ha megnézitek az eBayt. Ezek azért drágák, mert jó minőségűek, sokat gyártottak belőle, ebből kifolyólag sok embernek van, és sokan nyomják a hype-ot. Pl. egy Joseph Rodgers, vagy egy Greaves sokkal ritkábbak, ugyancsak nagyon jó borotvák, viszont ugyanolyan kinézetben/állapotban kb. ugyanannyiért, vagy többért megy el egy W&B. Na, ennyit jelent az hogy mennyire felkapott egy márka. Egyébként a DD-k azért nagyon népszerűek még, mert nagyon vékonyra köszörülték őket, ennek hatására könnyebb őket élezni, és én pl. imádom az ilyen éneklő pengéket.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #46 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 14:27:55 »
Hát én megszámoltam, amíg a WB-ből - amiről ugyan most eredetileg nem volt szó - 94 db, a Flliből és DD-ből 23-23 db hirdetés van jelenleg fent az eBay-en. Ez azért picit mutatja a sok és viszonylag kevés arányát. ...és nem a minőségüket néztem.

Azt meg jobban szeretem, ha egy penge "csak" a dolgát végzi és nem énekel közben.  :crazy:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #47 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 14:32:20 »
Na ez az, BONSA meg egy sincs sose. Illetve ugyanaz a 2 senkinek sem kellő kerül föl újra és újra.

Hát én megszámoltam, amíg a WB-ből - amiről ugyan most eredetileg nem volt szó - 94 db, a Flliből és DD-ből 23-23 db hirdetés van jelenleg fent az eBay-en. Ez azért picit mutatja a sok és viszonylag kevés arányát. ...és nem a minőségüket néztem.

Azt meg jobban szeretem, ha egy penge "csak" a dolgát végzi és nem énekel közben.  :crazy:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #48 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 14:47:46 »
Az utolsó szép BONSA-t - amit láttam - Tokyoból tették fök.  :D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #49 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 14:50:53 »
Érdekes, az enyém Toportyáné is félig japán volt.

Az utolsó szép BONSA-t - amit láttam - Tokyoból tették fök.  :D
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #50 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 19:43:10 »
Ezekszerint biztos nem a ritkasága ami felhajtja az árát. Annyival meg biztosan nem jobbak mint az egyéb solingeniek.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #51 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 20:01:09 »
Ezekszerint biztos nem a ritkasága ami felhajtja az árát.

...vagyis inkább másként kifejezve, a kereslet és kínálat aránya határozza meg az árukat. (Ugyanez játszodott/játszódik le a jobb japán kamisorikkal is, az áruk évről évre nő.)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #52 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 20:11:00 »
Szerintem inkább az ár határozza meg a keresletet.
Tipikus esete  paradoxális kinálat-kereslet görbének.  Növeled az árat, egy bizonyos pontig az ár növekedésével csökken a kereslet, majd megfordul a görbe és az ár növekedésével elkezd emelkedni a kereslet is (luxustermékek esetében figyelték meg)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #53 Dátum: 2011. Szeptember 12. - 23:57:20 »
Szerintem inkább az ár határozza meg a keresletet.
Tipikus esete  paradoxális kinálat-kereslet görbének.  Növeled az árat, egy bizonyos pontig az ár növekedésével csökken a kereslet, majd megfordul a görbe és az ár növekedésével elkezd emelkedni a kereslet is (luxustermékek esetében figyelték meg)

Ez a bizonyos görbe azért nem ilyen ecc'erű, használt cikkre pedig nem ez a görbe érvényes... Bizonyos jól behatárolt luxustermékek estén létezik ez a görbe, de az ebayes borotva kés ügyben szerintem másról van szó... Ez inkább retro régiség, mint luxuscikk... és az, hogy egy valaki valamikor véletlenül eladott egy túlárazott terméket, majd ezt látván mindenki túlárazta és így lett magasan az ár pozícionálva, itt inkább erről van szó. Egyébként az, hogy a használtautón rengeteg luxus kocsit lehet látni néha túlárazottan meghirdetve, de ez még nem jelenti azt, hogy azt annyiért el is adják, legfeljebb ha több ilyen van, akkor együtt pozicionálják az éppen aktuális 'kikiáltási'árat. Egy-egy viszont így is biztos értékesítésre kerül, mert akinek már annyi pénze van, pont az ár az ami a legkevésbé érdekli... ezért is tudják odanyomni ezeknél a luxuscikkeknél azt a 'plusz nullát' a végére... A szóban forgó borotváknál azonban a magasabb ár az internetes információ bővülésével lett lehetséges... pár évvel ezelőtt biztosan jóval nehezebb volt pozicionálni egy borotvakés márkát a bolhapiacon is, kevesebben tudták az 'árát' sőt emiatt jóval dekoncentráltabb is volt a kereslet/kínálat.       

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #54 Dátum: 2011. Szeptember 13. - 07:08:23 »
A szóban forgó borotváknál azonban a magasabb ár az internetes információ bővülésével lett lehetséges... pár évvel ezelőtt biztosan jóval nehezebb volt pozicionálni egy borotvakés márkát a bolhapiacon is, kevesebben tudták az 'árát' sőt emiatt jóval dekoncentráltabb is volt a kereslet/kínálat.       

Igen, valahova ide próbáltam én is kilukadni....  :)
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #55 Dátum: 2011. November 01. - 11:58:02 »
Üdvözlet!

Engedjétek meg, hogy bemutassam legújabb szerzeményemet, egy Ambossmann fémjelű  solingeni kést. Tökéletes éltartással rendelkezik, a köszörűsöm igazított az élén egy keveset, azóta jól szerepel, felváltva a Biscmark-al használom, hol az egyik, hol a másik oldalára döntve így a mérleget.

https://picasaweb.google.com/110646606766009967071/Ambossmann?authkey=Gv1sRgCK2pga-F8M-GLQ

Sheffield-England

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #56 Dátum: 2011. November 01. - 12:03:08 »
Szép darab  :borz2:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #57 Dátum: 2011. November 01. - 12:05:36 »
Ejj de jó kis darab, használd egészséggel! :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #58 Dátum: 2011. November 01. - 12:19:16 »
Gyönyörű darab, használd egészséggel  :borz2:

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Egyéb solingeniek
« Válasz #59 Dátum: 2011. November 01. - 19:04:48 »
Köszönöm, jó vétel volt, értékmentés szó szerint, büszke vagyok rá :borz1:
Sheffield-England

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici