Szerző Téma: Sheffield: Wade & Butcher és társai...  (Megtekintve 112460 alkalommal)

Nem elérhető Desunoto

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #270 Dátum: 2015. Március 06. - 16:39:08 »
Ma érkezett meg a Wade & Butcherem Jenes Sanyitól. Makasszári ébenfa nyél, polírozás, de gravírmentés, az egész alkotásból árad a készítő profizmusa  ;) Már kézbevenni is egy élmény volt... Eddig csak olvastam a fórembejegyzéseket arról, hogy milyen érzés ez a hobbi, de most én is megtapasztaltam ennek a szellemiségét. Várom a holnap reggeli borotválkozást :D Hálás köszönetem.  :bow: :thumbup:





Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #271 Dátum: 2015. Március 06. - 16:59:32 »
... polírozás, de gravírmentés...
Ez mit jelent pontosan? Az ék miből készült?

Egyébként nagyon jó összhangban van a nyél, a szegecs, meg az ék a késsel. Gratulálok mindkettőtöknek! :2thumbup:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Desunoto

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #272 Dátum: 2015. Március 06. - 17:06:03 »
Ha tükörpolírozással újítják fel a pengét, rendszerint eltüntetik a pengegravírt is ugye, de itt megmaradt. Szóval Jenes úr munkáját akartam dicsérni kicsit pongyola megfogalmazásban:) Hoppá, az ék egy jó kérdés.. :) Rábíztam az alkotóra, és nem kérdeztem meg utólag. No de ha látja ezt ő majd kisegít, és megmondja nekünk.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #273 Dátum: 2015. Március 06. - 17:09:43 »
Ja, világos. Teljesen jól írtad le, így utólag visszaolvasva. :thumbup:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Herr

  • Vendég
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #274 Dátum: 2015. Március 06. - 17:27:14 »
Szép lett!  :2thumbup:
A nyél az natúr? Azaz nincs lakk vagy ragasztós kezelés?
Van egy amerikai fószer akitől lehet rendelni ilyen szegecseket elég korrekt áron. 3 késhez 2700 forint és ingyen posta.Van réz meg sima is neki.
Én is berendeltem párat.

Nem elérhető Desunoto

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #275 Dátum: 2015. Március 06. - 17:29:13 »
Azt még szeretném elmondani, hogy ilyen segítőkész és korrekt fórumközösséggel még nem találkoztam. Mindenki válaszol és segít a sokadik "újoncnak" is, hasznos tanácsokkal láttok el, vétel-eladás-felújítás is zökkenőmentes. Jó itt lenni  :thumbup:  :)

Nem elérhető Desunoto

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #276 Dátum: 2015. Március 06. - 17:50:04 »
Szép lett!  :2thumbup:
A nyél az natúr? Azaz nincs lakk vagy ragasztós kezelés?
Van egy amerikai fószer akitől lehet rendelni ilyen szegecseket elég korrekt áron. 3 késhez 2700 forint és ingyen posta.Van réz meg sima is neki.
Én is berendeltem párat.

Se lakkot, se ragasztós megoldást nem látok, szerintem natúr.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #277 Dátum: 2015. Március 06. - 17:57:56 »
Szép kardocska, gratula hozzá! :2thumbup:
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #278 Dátum: 2015. Március 06. - 18:23:30 »
Emlékeim szerint bocote volt az ék anyaga, szerettem volna valami kicsit elütő színűt rakni a makasszár mellé. Az egész több rétegben le van kezelve száradó olajjal, nincs más felületkezelés rajta. Szerencsére egy nagyon jó tulajdonságokkal megáldott fa a makasszár ében, hamarabb fog kirohadni a penge a panelok közül mint a nyél :)

A szegecs az nem bolti, olyanokat nem szeretek igazán használni. Alpakka rúdból (nickel silver), és 2 különböző átmérőjű rozsdamentes alátétből van fabrikálva egy kis kalimpácsolással, meg a forgáspontnál réz alátétek vannak a penge és a nyél között. És ugyan a microfastenerses alátétek sincsenek ingyen, de azért jóval olcsóbbak mint 2700Ft :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Herr

  • Vendég
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #279 Dátum: 2015. Március 06. - 18:27:06 »
Én ilyet rendeltem .Kipróbálom milyenek. Van réz is.Olyat is beszereztem
http://www.ebay.com/itm/261794729317?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #280 Dátum: 2015. Március 06. - 18:57:45 »
Na, ezek tök jók, a régiek amiket még annó néztem azok esztergálva voltak rézből, és nagyon nem autentikus kinézetűek voltak. Ezek csinik, bár a kép alapján eléggé sorjás meg csúnya, de egy kis csiszatolással biztos meg lehet szépre csinálni.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #281 Dátum: 2015. Március 06. - 20:04:56 »
Ha tükörpolírozással újítják fel a pengét, rendszerint eltüntetik a pengegravírt is ugye, de itt megmaradt.

Itt nagyon összekeveretett több fogalom.
Azért nem tűnt el, mert gravírozás van rajta, és nem felületi kezelés. A gravírozás nem szokott eltűnni. Tükörpolírnak meg ehhez semmi köze.

De a késed szép, gratula!  :2thumbup:

Nem elérhető Desunoto

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #282 Dátum: 2015. Március 06. - 21:02:02 »
 :+1:

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #283 Dátum: 2015. Március 12. - 19:23:18 »
Na, ezek tök jók, a régiek amiket még annó néztem azok esztergálva voltak rézből, és nagyon nem autentikus kinézetűek voltak. Ezek csinik, bár a kép alapján eléggé sorjás meg csúnya, de egy kis csiszatolással biztos meg lehet szépre csinálni.

Én is vettem már ilyet, angol eladótól, rézből, elég korrektül lehet velük dolgozni, egy-egy szép régi Sheffieldi bárdra kifejezetten illik.
Amúgy gratulálok a WB felójjitásához, kifejezetten tetszik, hogy meghagytad az eredeti jellegét a nyélnek.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici