Szerző Téma: Sheffield: Wade & Butcher és társai...  (Megtekintve 113450 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #240 Dátum: 2014. Október 27. - 21:36:23 »
No, nyugi.

A kés szerintem ennyiért (is) megéri, mindenképpen szakértő kezébe add, Flasit így kizarnám. Itt a fórumon gregg, jenessanyi és Salmo ajánlott. Amelyiküknek van épp ideje. A nyele picit sérült, de nem feltétlen kell cserélni, majd meglátod kézbe véve.

Angliából hamar itt a posta, akár már a héten a kezedben lehet.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #241 Dátum: 2014. Október 27. - 21:41:15 »
Ugyan én már nem nagyon nézegetem az ilyesmit, de 177$ jó ár egy ilyen W&B-ért? A nyele az egyértelműen kuka, így marad egy natúr felújítandó penge 180$-ért. ha ilyn árak mennek, akkor lehet elő kellene vennem azt a két elfekvő W&B-met és rendesen megcsinálni valamikor.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #242 Dátum: 2014. Október 27. - 21:41:43 »
177-el lettem a tulajdonosa :) Azért kicsit gondterhelt vagyok, jó vásárt csináltam-e? Fórumot olvasva talán a leginkább kezdőt büntető kést választottam ki, de türelmes vagyok.. érdemes e éleztetni rajta, felvenni a kapcsolatot hozzáértő fórumtársakkal, vagy elvinni Flaschner mesterhez? (Ugyanitt fenőbőrt is keresek) Nehezíti a dolgot hogy jelenleg Angliában tartózkodok.. Csak azt sajnálom hogy nem írtam korábban, és egyszerre zúdítok ide mindent.. :)  :fejfal:
Majd figyeld a végét!  Szerintem 170 alatt nem áll meg.

Tranyó elég jól tippelt, én kicsit alá lőttem volna.
Ha tetszik akkor jó vásárt csináltál.
Nyugi, nem "büntet" ez annyira sőt.
Én nem feltétlenül Flashi-t ajánlanám, de az az igazság, hogy elég szalonnás a kés, ezért ha rendszeresen használni akarod, akkor egy regrind nem ártana. A baj az, hogy ezt sokan úgy oldanák meg, hogy eltüntetik a pengegravirozást. Kelemen mestert sikerült már erről leszoktassam, ahogy viszek egy pengegravirozot kést a következővel fogad:
"-Tudom, a gravirt próbáljuk megmenteni..."  :D
Na de kanyarodjunk vissza, jó kést vettél, használd egészséggel  :thumbup:

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #243 Dátum: 2014. Október 27. - 21:49:13 »
Ugyan én már nem nagyon nézegetem az ilyesmit, de 177$ jó ár egy ilyen W&B-ért? A nyele az egyértelműen kuka, így marad egy natúr felújítandó penge 180$-ért. ha ilyn árak mennek, akkor lehet elő kellene vennem azt a két elfekvő W&B-met és rendesen megcsinálni valamikor.

Ha nincs elvincsolódva én megmenteném a nyelet. Az ár természetesen relativ. Ha ez 8/8-os lenne, lazán 400 usd fölött menne el, na de mint tudjuk az ár exponenciálisan nő a mérethez viszonyitva

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #244 Dátum: 2014. Október 27. - 21:53:04 »
Két darab szép állapotú 6/8-os WB van talonban asszem, meg egy 8/8-os GB, az a horgonyos logós.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Herr

  • Vendég
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #245 Dátum: 2014. Október 27. - 21:57:22 »
177-el lettem a tulajdonosa :) Azért kicsit gondterhelt vagyok, jó vásárt csináltam-e? Fórumot olvasva talán a leginkább kezdőt büntető kést választottam ki, de türelmes vagyok.. érdemes e éleztetni rajta, felvenni a kapcsolatot hozzáértő fórumtársakkal, vagy elvinni Flaschner mesterhez? (Ugyanitt fenőbőrt is keresek) Nehezíti a dolgot hogy jelenleg Angliában tartózkodok.. Csak azt sajnálom hogy nem írtam korábban, és egyszerre zúdítok ide mindent.. :)  :fejfal:

Én csak gratulálni tudok hozzá! Ezeknek ennyi az ára ,én is szemezgetek velük .De csak szemezgetek:))))
Nem véletlen kerül ennyibe amúgy tán a legjobb hírű angol borotva,azaz a legjobb hírű.
Flasihoz nem kéne. Ha jót akarsz akkor van itt legalább 2 ember  akiknek az eszközök és a tudás is a birtokukban van,hogy méltó módon megcsinálja neked.
 :2thumbup: :+1: :bor:

Herr

  • Vendég
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #246 Dátum: 2014. Október 27. - 21:59:27 »
Két darab szép állapotú 6/8-os WB van talonban asszem, meg egy 8/8-os GB, az a horgonyos logós.


őőőőőőőőőőőőő egyiket foglalnám. :fejtor: :crazy:

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #247 Dátum: 2014. Október 27. - 22:05:24 »


Nem véletlen kerül ennyibe amúgy tán a legjobb hírű angol borotva,azaz a legjobb hírű.


Én mondjuk a Wostira esküszöm, de pár tiz darab alapján nem lehet egyértelmű következtetéseket levonni. Az biztos hogy a WB a lghiresebb, ezért könnyű továbbadni rajtuk.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #248 Dátum: 2014. Október 27. - 22:14:39 »
Én meg egy ideje már csak japánokkal foglalkozok, kinek mi jön be jobban. Nekem az az él amit egy japán frameback-re vagy japán nyugati típusú késre lehet tenni, az ver mindent. Kb. a svédek amik nagyjából egy szinten vannak velük, de más nem nagyon állhat melléjük.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Herr

  • Vendég
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #249 Dátum: 2014. Október 27. - 22:18:17 »
Svéd borotvák jók?
Ezt nem tudtam.Na akkor rászállok a japó és svéd vasakra is. Láttam japán nyugati stílusúakat nem is észvesztő az áruk.Te melyik márkát javaslod?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #250 Dátum: 2014. Október 27. - 22:35:10 »
Teljesen mindegy, nem járt még a kezemben olyan ami nem lett volna első osztályú. A legszebb kivitelűek amikkel találkoztam az a Tanifuji, és a King Pelikan, framback-ből meg a Toyo Scheon Burg.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Desunoto

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 39
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #251 Dátum: 2014. Október 27. - 22:42:13 »
Nos úgy gondolom, pár fórumozó munkája biztosabb jele a minőségi munkának, és jobb út, mint egy bizonytalan ebyes vásárlás.. Ezért jenessanyi, foglalnám a a másik WB-t, vagy bármilyen más lehetőséget is, amit jónak látsz mondjuk egy ilyen ár/érték kategóriában :) Részleteket Püben megbeszélhetjük.

Herr

  • Vendég
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #252 Dátum: 2014. Október 27. - 22:49:02 »
Azé nem olyan könnyű innen bárkiből kiimádkozni egy WB-t:))  :fetreng: :coffee:

Apropó.
Jancsix odaadta a nemrég felújított  sheffieldem párját,hogy próbáljak új életet lehelni bele. Nem lesz könnyű de ha sikerül meglesz a szett :)De szépek lennének együtt a dobozukban :)


Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #253 Dátum: 2014. Október 27. - 22:54:09 »
Na ezt azért nem gondoltam volna  ;D Holnap megnézem mi a helyzet penge téren, aztán meglássuk miből élünk.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Herr

  • Vendég
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #254 Dátum: 2014. Október 27. - 22:56:58 »
Na ezt azért nem gondoltam volna  ;D Holnap megnézem mi a helyzet penge téren, aztán meglássuk miből élünk.

Mindegy de foglalnám. :crazy: :fetreng: :sör:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici