Szerző Téma: Sheffield: Wade & Butcher és társai...  (Megtekintve 114107 alkalommal)

Nem elérhető Trailm5

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 151
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #180 Dátum: 2013. Május 19. - 20:41:01 »
Nem gyenge méret! Úgy nézem viszonylag holos(abb) fajta, így nem fog pengehátig érni az élszalag mire végzel :)

Én most csinálok egy 9/8-os kést, de hát már az is sütőlapát méret. Nem tudom milyen ötletek vezérelték azokat akik 9-10/8-os késeket csináltak sorozatgyártásban.

Használatkor mi előnye az ilyen széles késeknek ? Miért ez a szélespenge vadászat ?
Valaki gyújtsonfényt .  :idea:
CSak a funkcionalitás , semmi más nem számít .

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #181 Dátum: 2013. Május 20. - 06:59:19 »
Lemaradt a lényeg, wedge a kés, ez az egyetlen hibája  :jajne:

Frederick Reynolds, kap egy új nyelet (másik oldalán törött), fenést és  :borotva:
Patinát meghagyom, ez nem kap tükörpolírt Tibitől.
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #182 Dátum: 2013. Május 20. - 07:37:05 »
Nem gyenge méret! Úgy nézem viszonylag holos(abb) fajta, így nem fog pengehátig érni az élszalag mire végzel :)

Én most csinálok egy 9/8-os kést, de hát már az is sütőlapát méret. Nem tudom milyen ötletek vezérelték azokat akik 9-10/8-os késeket csináltak sorozatgyártásban.

Használatkor mi előnye az ilyen széles késeknek ? Miért ez a szélespenge vadászat ?
Valaki gyújtsonfényt .  :idea:

Képzeld el mennyi hab fér el rajta  :futyul:

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #183 Dátum: 2013. Május 20. - 08:30:19 »


Képzeld el mennyi hab fér el rajta  :futyul:

 :fetreng:

...és menet közben csak belepillantasz a tükörfényes pengébe, s ellenőrzöd az eredményt, hol maradt el egy-két folt. ;D
Sheffield-England

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #184 Dátum: 2013. Május 20. - 08:53:03 »
Státuszszimbólum, olyan mint egy Porsche. Igen keveset gyártottak ilyen nagy pengékből, és már annó is drágák voltak, ma is azok. Régebben azért volt sok píz mert jó sokszor újra lehetett őket köszörülni mielőtt le kellett cserélni, magyarán jóval több használati időt kaptál egy borotvából. Ma már ez nem annyira lényeges, inkább az a fontos hogy minél nagyobb a szerszám annál büszkébb rá a gazdája  ;D

Én speciel jobban is szeretek nagy pengékkel borotválkozni, de ez nálam inkább a 7/8-8/8-os méretet takarja, efölött már kicsit kezd problémássá válni a nagyobb méret.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #185 Dátum: 2013. Május 20. - 09:45:49 »
Státuszszimbólum, olyan mint egy Porsche. Igen keveset gyártottak ilyen nagy pengékből, és már annó is drágák voltak, ma is azok. Régebben azért volt sok píz mert jó sokszor újra lehetett őket köszörülni mielőtt le kellett cserélni, magyarán jóval több használati időt kaptál egy borotvából. Ma már ez nem annyira lényeges, inkább az a fontos hogy minél nagyobb a szerszám annál büszkébb rá a gazdája  ;D

Én speciel jobban is szeretek nagy pengékkel borotválkozni, de ez nálam inkább a 7/8-8/8-os méretet takarja, efölött már kicsit kezd problémássá válni a nagyobb méret.

Az elején még én is azért keresztem a szélesebb pengéket, mert több regrindet is kibir. Ma már annyi borotvakésem van aminek a leamortizálása több ezer vagy tizezer év lenne, természetesen rendeltetésszerű használat mellett.
Én is úgy érzékelem kb. a 8/8-os méret ami még kényelmesen használható, de nem a széelsség, inkább a súly miatt.

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #186 Dátum: 2013. Május 20. - 11:38:44 »
Én is úgy érzékelem kb. a 8/8-os méret ami még kényelmesen használható, de nem a széelsség, inkább a súly miatt.
Hát, számomra a súly az tud zavaró is lenni. Sanyi custom késének tisztességes súlya van, amit külön meg kellett szoknom. De én személy szerint súly tekintetében, a hollow-full hollow kések esetén az 5/8" - 6/8" közötti késeket kedvelem, míg a wedge kések esetén, ez egészen a 7/8" körüli tartományig felmegy...
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #187 Dátum: 2013. November 16. - 10:34:18 »
A héten hozta a postás...  ;D







A nyelét egy (vagy több) egér megrágta  :fenek:
 
A penge viszont szép 6/8-s. :borz2:
" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #188 Dátum: 2013. November 16. - 12:29:25 »
Szép.
Hétcsillagosban még nem is láttam ilyen jó állapotban lévőt.
Szerintem meg kellene ments az eredeti nyelet, átlátszó kétkomponensűvel, vagy pillanatragasztóval pótolhatóak az "egérrágta" részek.

Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #189 Dátum: 2013. November 16. - 13:20:43 »
Szép.
Hétcsillagosban még nem is láttam ilyen jó állapotban lévőt.
Szerintem meg kellene ments az eredeti nyelet, átlátszó kétkomponensűvel, vagy pillanatragasztóval pótolhatóak az "egérrágta" részek.
Én is szeretném megtartani az eredeti nyelet. Elsőre át töröltem "popsitörlő" kendővel és már az is sokat javított rajta.
Kétkomponensű van itthon kis gyakorlás után lehet megpróbálkozok vele.
" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #190 Dátum: 2013. November 16. - 18:47:33 »
Nagyon jók a szegecsek alatt az alátétek

Nem elérhető K.I.

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 17

Nem elérhető Karak03

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 759
" Bárhova mész a bicskádat és a f.....at mindig vidd magaddal
-mert sose tudod mivel kínálnak! "

Nem elérhető gunfun 77

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #193 Dátum: 2014. Február 01. - 19:50:57 »
Néminemű felvilágosítást szeretnék kérni.Múlt héten kerűlt hozzám egy régi kés,ami furcsa benne,hogy egy kaiser ellison&co silver steel viszont a másik oldalon van egy kiebitz beütő.Ezek szerint egy német cég vett volna angol pengéket?????
Az ISTEN teremtette az embert,de Sam Colt tette őket egyenlővé!!!!

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Sheffield: Wade & Butcher és társai...
« Válasz #194 Dátum: 2014. Február 01. - 19:55:20 »
Sheffield nagyon sokáig menő volt acélban, és ettől a cégtől sokan rendeltek annó nyers pengéket.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici