Szerző Téma: Svédacél  (Megtekintve 96230 alkalommal)

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Svédacél
« Válasz #30 Dátum: 2011. Május 23. - 22:38:55 »
Ez nagyon tetszik!  :borz1:
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Svédacél
« Válasz #31 Dátum: 2011. Május 23. - 23:49:59 »
Ezt már én is néztem, és csinálnék is magamnak ha nem 5000ft-os lenne a legkisebb kiszerelés a hozzá való műgyantából.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

FBP

  • Vendég
Re:Svédacél
« Válasz #32 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 09:34:37 »
Ki, mit tud erről: SWEDISH-ASSAB STEEL
A neten gyártóként találtam ilyet, hogy Assab steel...meg valami olyasmit is, hogy ez rozsdamentes anyag lehet...de nem egyértelmű. Egyik késem ilyen. Van rajta egy Zwilling-es jelzés, illetve csak a fele, az ikerpárból csak az egyik van belenyomva. Ránézésre inox anyag...akkor meg sanszos, hogy ua. mint a Friodur...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Svédacél
« Válasz #33 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 09:36:58 »
Szénacél lesz, az is a legjobbik fajtából, a japók nem igazán csináltak rozsdamentes borotvákat.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

FBP

  • Vendég
Re:Svédacél
« Válasz #34 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 10:06:19 »
Szénacél lesz, az is a legjobbik fajtából, a japók nem igazán csináltak rozsdamentes borotvákat.
Bedobom egy vödör vízbe pár napra, aztán majd kiderül  :crazy:
Viszont ránézésre inox.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Svédacél
« Válasz #35 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 10:09:21 »
biztos ami biztos, sósvizbe  :fetreng:

FBP

  • Vendég
Re:Svédacél
« Válasz #36 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 10:22:32 »
ennyit már megleltem:


Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Svédacél
« Válasz #37 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 11:04:35 »
fbp- nekem teljesen másként hangzik, főleg, hogy a helyesírási hibáktól hemzsegő leírás miatt, egyből valami teljesen más jut az eszembe.
A fordítás így hangozna az én verziómban:

Az "arany'dínó' Király" leírása Penge verzióban avagy elfogtunk egy leírást.

Nyugi! Ezt a készüléket vélhetően ASSAB No. 4404-a tip. svédacélból gyártottuk, amely híres világszerte remek alapanyagáról. Ezt az alapanyagot elhoztuk Önnek Japánba, ahol szakszerű, speciális, megbízható évszázados tapasztalatunk garantálja a legmagasabb minőségű megmunkálást és a készülék hosszútávú használatát. Evvel biztosítva, hogy elég ideje legyen kitanulni a készülék helyes használatát. A Japánban történő megmunkálás és összeszerelést, dél Indiából importált szegecsekkel és Tibeti segédmunkások közreműködésével hajtjuk végre ötvözve a Japán samurai és a Tibeti shaolin szellemi értékét, ezzel is biztosítva az Ön nyugalmát. Minden készülékünk természetesen minőség ellenőrzésen esik át, amelyet Taiwanban hajtunk végre, a legszakszerűbb és legtapasztaltabb kollegáink közreműködésével.
Innen küldjük Kínába, ahol a csomagolóüzemünk található, de becsomagolás előtt, a használati útmutatóra néha várnunk kell, melyet Angliai irodánkba ellenőrzünk, miután Bangladeshi nyomdánkban legyártásra kerülne. A postánkat folyamatosan fehér postagalambok tenyésztésével fejlesszük, így garantálva, hogy legalább minden második dobozban legyen angol nyelvű tájékoztatás és minden harmadik készülékünk végül a megrendelőhöz kerüljön! Kellemes borotválkozás reményében... minden jót kívánunk!
Használati útmatató:

Minden "arany'dínó' Király" azonnal használható, kivéve, amelyik éppen nem.
Javasolt a készüléket minden használat előtt megbőrözni, de tartsuk fejben, hogy a bőrnek kifogástalanul tisztának kell lennie, nem tartalmazhat mikroszkópikus szennyeződéseket, mivel ez esetben a késre garanciát nem tudunk vállalni. Egyébként sem, mert minden bőr tartalmaz mikroszkópikus szennyeződést. Minden használat után a szappant le kell mosni a késről és a kést alaposan le kell törölni egy gyapjú ruhával, az élek kihagyásával. Ha ez nem sikerülne és a gyapjún mégis vágás esne, vegyen új gyapjút, ne használjon a nem általunk javasolt ruhaanyagot. Az éleket ajánlatos mindig frissen tartani, minden használat után alkalmazott fenéssel. ( Mikroszkópikus szennyeződésektől mentes bőrön ) Sok sikert kívánunk várjuk újabb megrendelésüket!

 :fetreng:
 

FBP

  • Vendég
Re:Svédacél
« Válasz #38 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 11:12:44 »
Penge! Nem keversz valamit? Gold-Rex ...Gold Dollar...asszem nem ua.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Svédacél
« Válasz #39 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 12:45:57 »
és ne felejtsük, hogy a Gold Dollar sem egy rossz borotva

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Svédacél
« Válasz #40 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 13:35:56 »
Egyiket sem ismerem személyesen, úgyhogy elméletileg nem keverek semmit. Nem konkrét véleményezés képpen írtam az OFF-ot, csak a borotvakés leírásának olvasása közben jutottak eszembe a gondolatok. A használati útmutatók, a legtöbb esetben tükrözik magát a terméket, gyártót, sőt maga a márkanév is...   Nem tehetek róla, azonnal pozicionáltam.  ;D

FBP

  • Vendég
Re:Svédacél
« Válasz #41 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 13:53:08 »
"Tudja Fairlane (Penge) úr, édesanyám mindig arra tanított,hogy ha valakiről valami kellemetlent készülünk mondani mindig jól nézzünk körül előtte ,hogy nincs e az illető a közelben"
 :fetreng:
Hogy legyen róla képed, valójában mi is lehet ez az acél, mutatom a másik oldalát:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Svédacél
« Válasz #42 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 13:56:06 »
A termék japán, és elég régi, nem meglepő hogy érdekes az angol leírása. Már az is csoda hogy abban az időben adtak egyáltalán hozzá más nyelvű útmutatót is :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Svédacél
« Válasz #43 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 15:19:16 »
Kedves fbp Úr! :D Továbbra sem a kést véleményeztem, hanem a belinkelt leírást...és azt sem konkrétan, szóval maga az acél anyaga (és, hogy mi van ráírva) nem nagyon érdekel, van belőle millió fajta ( és azt írnak rá amit akarnak, főleg Nekünk... az ASSAB No.4404 semmit sem fog mondani, de ha megtalálod a konkrét ötvözetet még az sem, sőt az sem biztos, hogy maga a kés ebből az anyagból van...), Ebből kiindulva a kés használati útmutatójából próbáltam kihozni egy kicsit, hogy így látatlanban megosszam veletek a gondolataimat.   ;D Persze azt elfelejtettem, hogy ez egy magyar fórum és ehhez tudni kell angolul is és fel kell a leírásban fedezni azt a rengeteg pici kis hibát, amitől a gondolataim keményen irónikus tartalmat kapnak, főleg ma 2011-ben...amikor egy termékleírás pont ennek az ellentettje, tehát nem kötik az orrodra, hogy ASSAB No.4404 és mit csinálj vele, hanem pont ellenkezőleg mit ne csinálj vele, de hogy miért ne, azt majd akkor tudod meg, mikor a garanciát akarod érvényesíteni.... Ha nem sikerült jól elnézéseteket kérem!

FBP

  • Vendég
Re:Svédacél
« Válasz #44 Dátum: 2011. Szeptember 16. - 22:17:15 »
Penge! Értem én!  :sör:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici