Szerző Téma: Svédacél  (Megtekintve 96265 alkalommal)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Svédacél
« Válasz #165 Dátum: 2015. November 29. - 16:41:11 »
Angol boltjukban nem tudom mi az ara, de itt igen, kb. 65 e.Huf.
Viszonyitaskeppen ez egy új Böker, vagy egy jobb Dovo ara.
Ha jól láttam, eddig ketten voltak akik visszajeleztek.
Tényleg nem olcsó. Ha jól láttam Bobnal is ennyi, de azok tényleg szépek.
Viszont kiló szám van fillérekért itteni vateran, de azokon van mit csinálni.
Meg rosszabbak mint az általam belinkelt darab.

Egy csorbult késnél mi lehet rosszabb? A kések használati értéke az éle. Ha nincs neki, hiába csillog.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Svédacél
« Válasz #166 Dátum: 2015. November 29. - 16:42:26 »
Most látom, hogy az ebayen ez a Japannippon sem valami szégyenlős cég.
Ki lehet fogni jó kést nála csak ritkán.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Svédacél
« Válasz #167 Dátum: 2015. November 30. - 12:38:18 »
Angol boltjukban nem tudom mi az ara, de itt igen, kb. 65 e.Huf.
Viszonyitaskeppen ez egy új Böker, vagy egy jobb Dovo ara.
Ha jól láttam, eddig ketten voltak akik visszajeleztek.
Tényleg nem olcsó. Ha jól láttam Bobnal is ennyi, de azok tényleg szépek.
Viszont kiló szám van fillérekért itteni vateran, de azokon van mit csinálni.
Meg rosszabbak mint az általam belinkelt darab.

Nézz szét itt, vagy nagyon nagy az árukészletük vagy nem adtak el belőle túl sokat, de 2013 óta biztos, hogy árulják ezeket (és érdekes módon rajtuk kívül senki más).

http://straightrazorplace.com/razors/97785-c-v-heljestrand-no-10-kb-extra-mark-5.html

Üdv

Á


Nem elérhető Cult

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:Svédacél
« Válasz #168 Dátum: 2015. November 30. - 16:58:33 »
Köszönöm szépen a linket, atolvastam meg pár oldalt es csak jól gondoltam, hogy az nem csorba, hanem szandekkal van a bemelyedes a pengebe. ( notch )
Arról nem is beszélve, hogy a Gents tényleg jónevű hálózat a nemzetközi fórumosok véleményei alapján is.
A karcok pedig akar a bevonaton is lehetnek amely védi a penget.
Na mindegy.
Az ár persze akkor is húzós, de van ennyiért a Bobnal is ( nem új ) meg az ebayen is.
Persze sokkal olcsóbban is, NOS, mint ahogy egy tiszteletreméltó fórumtárs pu.-ben rámutatott.

Off:
Azért ne támadjátok le, ha valamit nem jól látok - mint írtam - kezdő vagyok.
Én sem nézem hülyének azt, ha valaki orvoshoz fordul mert baja van es nem tudja diagnosztizalni magát otthon - pedig hat a legtöbb esetben ez nem bonyolult metódus...
On
Azért van meg új a nap alatt Heljestranrol is.

Nem elérhető Cult

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:Svédacél
« Válasz #169 Dátum: 2015. November 30. - 17:46:55 »
Egyébként tényleg nagyon vékony a penge, 4/8.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Svédacél
« Válasz #170 Dátum: 2015. November 30. - 19:05:43 »
Ha ez szándékos bemélyedés, akkor én a háttérben Flaschnerékat sejtem  :crazy:
Láttam már furcsa dolgokat, de hogy ezt direkt így gyártották volna, az kizárt. Esetleg lehetett egy sorozat, ami sérült volt, vagy valami gyártási hiba érte, és ezzel a módszerrel mentették a menthetőt. Egy normális borotvakés nem ilyen.

Nem elérhető Cult

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 54
Re:Svédacél
« Válasz #171 Dátum: 2015. November 30. - 19:16:39 »
Hat tényleg nem es fogalmam sincs, hogy ha szándékos volt, akkor mi célt szolgálna, mindenestre úgy néz ki, hogy a gyárat ilyen formával hagyta el.
Lehet, hogy ezért nem tudtak eladni, így maradt raktárkeszleten.
( de ez mar csak az én fantáziám  :naughty: )

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Svédacél
« Válasz #172 Dátum: 2015. November 30. - 19:54:06 »
Simán szőnek gyorsan legendat bármi köré, a profit reményében.:)
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Svédacél
« Válasz #173 Dátum: 2015. November 30. - 22:43:46 »
Nekem eléggé gyanús a dolog. Olyan érzésem van ránézésre, mint amikor egy gyárban használhatatlanná akarják tenni a selejtet, hogy a dolgozók  ne "hasznosítsák újra" az alapanyagot. Hentesüzemeknél csinálták ezt gyakran, hogy a fenőacélokat meg a késeket lángvágóval kilyukasztották selejtezésnél, hogy ne "direkt" használódjonanak el a dolgozók által.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető romsitsa

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1027
Re:Svédacél
« Válasz #174 Dátum: 2015. December 01. - 09:40:10 »
Van még két példány, de ezek úgy néznek ki, mintha X éve használatban lettek volna. Amit pedzegettek a straightrazoron is, majd mindegyiken szerepel az Andersson Centralbadet felirat. Lehet hogy egyedi rendelés volt, amit visszamondtak.

http://www.ebay.ca/itm/Vintage-straight-razor-K-Andersson-Excellens-eskilstuna-/262106593227?hash=item3d06c537cb:g:NOYAAOSwwbdWKMPB

http://www.afeitadoclasico.com/foro/mensaje643461.html

Üdv

Á

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Svédacél
« Válasz #175 Dátum: 2015. December 01. - 12:38:34 »
Ez egy százéves stockholmi fürdő neve, úgyhogy simán előfordulhat, hogy jelölés gyanánt került bele a köszörülés. Így lehet tényleg visszamondott rendelés, vagy leselejtezett, sosem használt készlet, ami kikerült a piacra.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Svédacél
« Válasz #176 Dátum: 2015. December 01. - 20:07:08 »
Ez tuti selejt széria.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Svédacél
« Válasz #177 Dátum: 2015. December 11. - 23:20:40 »
Akkor én láttam rosszul, ott valami 1900 valamennyi norvég korona volt. 90-ért még nagyobb üzlet  ;D És még meg voltam lepve annó, hogy 100%-os haszonkulccsal akarnak online boltok egyedi borotvát eladni.
Nem tudom min vagy meglepődve? A 100% haszonkulcs az ép hogy elég egy kávéra. mostanában orvosi múszerekkel foglalkozok, és bizony azt látom, hogy aki le mer menni 200% alá azt kiturjár a piacról.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Svédacél
« Válasz #178 Dátum: 2015. December 12. - 09:35:07 »
Akkor én láttam rosszul, ott valami 1900 valamennyi norvég korona volt. 90-ért még nagyobb üzlet  ;D És még meg voltam lepve annó, hogy 100%-os haszonkulccsal akarnak online boltok egyedi borotvát eladni.
Nem tudom min vagy meglepődve? A 100% haszonkulcs az ép hogy elég egy kávéra. mostanában orvosi múszerekkel foglalkozok, és bizony azt látom, hogy aki le mer menni 200% alá azt kiturjár a piacról.

Fiatal vagyok, és több jóérzés van még bennem a kelleténél, mint hogy tisztességesnek érezzem az ilyen kereskedelmet, de majd idővel eleget öregszem hozzá :)

Tudom hogy az ékszerészetnél is több száz %-os haszonkulccsal megy minden, csak nem tudtam hogy inkább ez a normális. Élelmiszeriparon vagyok nevelkedve a feleségem által, meg az elektronikán apám által, ott azért néha a 20-30%-os haszonkulcs is igen jónak számít :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Svédacél
« Válasz #179 Dátum: 2015. December 12. - 10:46:37 »
Akkor én láttam rosszul, ott valami 1900 valamennyi norvég korona volt. 90-ért még nagyobb üzlet  ;D És még meg voltam lepve annó, hogy 100%-os haszonkulccsal akarnak online boltok egyedi borotvát eladni.
Nem tudom min vagy meglepődve? A 100% haszonkulcs az ép hogy elég egy kávéra. mostanában orvosi múszerekkel foglalkozok, és bizony azt látom, hogy aki le mer menni 200% alá azt kiturjár a piacról.

Egy orvosi műszer nem olcsó. Erre még 200%-ot tenni...hát nem tudom milyen kávét iszol, de kurvadrága lehet.
Én ezzel nem is büszkélkedtem volna a helyedben. Orvosi műszerek betegségekhez kellenek, ez azt jelenti, hogy te a beteg embereket húzod le de rettenetesen. Gratulálok! Remélem, egyszer neked is szükséged lesz orvosi műszerekre.  :borosta:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici