Szerző Téma: Svédacél  (Megtekintve 96240 alkalommal)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Svédacél
« Válasz #180 Dátum: 2015. December 12. - 11:42:50 »
Nyilván nem a beteg emberek fizetik ki, hanem maguk a kórházak, szóval őket nem igazán érinti a dolog.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Svédacél
« Válasz #181 Dátum: 2015. December 12. - 11:46:54 »
Nyilván nem a beteg emberek fizetik ki, hanem maguk a kórházak, szóval őket nem igazán érinti a dolog.

Pontosítsunk: A TB fizeti. A TB-t meg az emberek egy nagyobb része, akik közül többen betegek lesznek. Tehát valahol mégis csak a beteg emberekkel fizettetik meg.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Svédacél
« Válasz #182 Dátum: 2015. December 12. - 12:09:06 »
Persze, áttételesen mindent az adófizető fizet ki végül.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Svédacél
« Válasz #183 Dátum: 2015. December 12. - 12:41:46 »
A Társadalombiztosítás egy közös felelősségvállalás azokért, akik betegség miatt rossz helyzetbe kerülnek. Ezen zsírosodnak az ilyen hiénák. Hát én ezért nem szeretném fizetni. Közben meg az egészségügyi dolgozók 30%-on melóznak. +200% áll szemben -70%-kal.

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Svédacél
« Válasz #184 Dátum: 2015. December 12. - 13:50:51 »
Én ezzel nem is büszkélkedtem volna a helyedben. Orvosi műszerek betegségekhez kellenek, ez azt jelenti, hogy te a beteg embereket húzod le de rettenetesen. Gratulálok! Remélem, egyszer neked is szükséged lesz orvosi műszerekre.  :borosta:
Szerintem fölösleges nekiesni egy olyan fórumtársnak, aki őszinte volt veled... mert legközelebb nem lesz az.

Hát én ezért nem szeretném fizetni.
Én nem is fizetek.
Mielőtt engem is elmondasz minden rossznak: a 4 gyerek miatt nem.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Svédacél
« Válasz #185 Dátum: 2015. December 12. - 14:01:26 »
 :+1: az adókedvezményre!


Ahogy a párom szokja mondani:

SZERETNÉK ANNYIT KERESNI, HOGY ADÓZNOM KELLJEN A HÁROM GYEREK MELLETT!
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Svédacél
« Válasz #186 Dátum: 2015. December 12. - 14:09:51 »
Én ezzel nem is büszkélkedtem volna a helyedben. Orvosi műszerek betegségekhez kellenek, ez azt jelenti, hogy te a beteg embereket húzod le de rettenetesen. Gratulálok! Remélem, egyszer neked is szükséged lesz orvosi műszerekre.  :borosta:
Szerintem fölösleges nekiesni egy olyan fórumtársnak, aki őszinte volt veled... mert legközelebb nem lesz az.


Hurrá! Dícsérjük meg.

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Svédacél
« Válasz #187 Dátum: 2015. December 12. - 15:06:37 »
Kevesebb sav kollega sztem. Mert kiég lassan a fórum.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Svédacél
« Válasz #188 Dátum: 2015. December 12. - 15:36:47 »
Vannak sajnos dolgok amiken az ember csak felhúzni tudja magát, változtatni rajta nemigen, itthon ebből sajnos elég sok van  :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Svédacél
« Válasz #189 Dátum: 2015. December 19. - 00:08:32 »
Akkor én láttam rosszul, ott valami 1900 valamennyi norvég korona volt. 90-ért még nagyobb üzlet  ;D És még meg voltam lepve annó, hogy 100%-os haszonkulccsal akarnak online boltok egyedi borotvát eladni.
Nem tudom min vagy meglepődve? A 100% haszonkulcs az ép hogy elég egy kávéra. mostanában orvosi múszerekkel foglalkozok, és bizony azt látom, hogy aki le mer menni 200% alá azt kiturjár a piacról.

Egy orvosi műszer nem olcsó. Erre még 200%-ot tenni...hát nem tudom milyen kávét iszol, de kurvadrága lehet.
Én ezzel nem is büszkélkedtem volna a helyedben. Orvosi műszerek betegségekhez kellenek, ez azt jelenti, hogy te a beteg embereket húzod le de rettenetesen. Gratulálok! Remélem, egyszer neked is szükséged lesz orvosi műszerekre.  :borosta:

Köszi a pozitiv hozzáállást.
Sajnos volt egy bizonyos törés az életemben és kényszerűségből kerültem ebbe a helyzetbe. Sajnos nem az én bizniszem, csak sima alkalmazott vagyok. Fogalmam sincs mennyi a havi jövedelmed, nem is érdekel, de biztos többszöröse mint amit én ezen keresek. Azt ki mennyit, hol, hogyan nyúl le a rendszerből abba inkább ne menjünk bele. Én meg inkább jó egészséget kivánok neked!  ;)

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Svédacél
« Válasz #190 Dátum: 2015. December 19. - 08:15:51 »
Hogy te a tulajdonos vagy e, vagy csak sz..póági alkalmazott, az nem derült ki abból a fellengzős hozzászólásból. Ha alkalmazott vagy, ne vedd magadra a véleményemet. Attól még a +200% teljesen irracionális. Sok gyártó bőven 100% alatt dolgozik, vannak helyek, ahol 5-10% mégis megélnek, és ebből még a fejlesztésre is jut.
A kis és nagykereskedelmi jog, főleg az utóbbi, semmi más, mint jogszabályba vésett szervezett bűnözés. Jó, elismerem, van néhány esetben értelme, mert egy sörért nem fogok Kőbányáig elmenni, de manapság a termékek 50%-nál túl van tolva. Mert pl egy EÜ intézmény miért ne vásárolhatna orvosi eszközöket a gyártótól? Megspórolna 200%-ot.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:Svédacél
« Válasz #191 Dátum: 2015. December 19. - 18:39:45 »
Hogy te a tulajdonos vagy e, vagy csak sz..póági alkalmazott, az nem derült ki abból a fellengzős hozzászólásból. Ha alkalmazott vagy, ne vedd magadra a véleményemet. Attól még a +200% teljesen irracionális. Sok gyártó bőven 100% alatt dolgozik, vannak helyek, ahol 5-10% mégis megélnek, és ebből még a fejlesztésre is jut.
A kis és nagykereskedelmi jog, főleg az utóbbi, semmi más, mint jogszabályba vésett szervezett bűnözés. Jó, elismerem, van néhány esetben értelme, mert egy sörért nem fogok Kőbányáig elmenni, de manapság a termékek 50%-nál túl van tolva. Mert pl egy EÜ intézmény miért ne vásárolhatna orvosi eszközöket a gyártótól? Megspórolna 200%-ot.

Sajnos igy működik a világ. És még összeeskűvés elméletet sem kell keresni, mert ez az emberi természet. Kb. 8 évet közbeszerzésben dolgoztam. Hadd ne meséljem el azt amit ott láttam. Hidd el sokszor felfordul a gyomrod.

Nem elérhető Horatio Luro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1612
Re:Svédacél
« Válasz #192 Dátum: 2015. December 19. - 18:53:43 »
Látok én is ezt+azt, tudom mi a helyzet. Ettől még kell beszélni arról, hogy mi volna a kívánatos, és mi az, ami nincs rendben.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:Svédacél
« Válasz #193 Dátum: 2015. December 19. - 20:19:19 »
Ismerősöm is orvos, kutatásban dolgozik. Milliós nagyságrendben használnak mindenféle löttyöt, és gyufahegy méretű vegyszereket vesznek néha 200-300 ezerért. Volt egy bizonyos cucc amit itthon vettek mindig egy "forgalmazótól" olyan 400 ezer forintért. Amikor ismerősömre került a sor hogy neki is kellett, akkor mondták neki a klinikán hogy jelenleg nincs annyi keret, úgyhogy gondolta megkeresi a gyártót mégis mennyibe kerülne az a cucc tőlük közvetlenül. Kiderült hogy amit ők vesznek 400-ért, az amúgy a gyártótól csak 50, úgyhogy megrendelte közvetlen a gyártótól. Ez még előfordult pár ugyanilyen vegyszerrel, ugyanezzel a céggel, ugyanezzel a forgalmazóval, majd feltűnt a forgalmazónak hogy ebből gond lesz. Erre írattak egy szerződést, hogy fizetnek többet is a vegyszerért, csak Magyarországon ők legyenek a kizárólagos forgalmazók, és ne szolgáljanak ki egyéni megrendelőket. Ezután természetesen tovább nőtt az amúgyis 700%-os haszonkulccsal forgalmazott termékek ára, és már "magánszemélyeket" nem szolgált ki az amerikai cég  ;D

A kereskedelem olyan mint a politika, akkor megy a legjobban ha van hozzá pofád és gyomrod, viszont akkor nagyon megéri.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Svédacél
« Válasz #194 Dátum: 2016. Január 15. - 00:29:12 »
pengék


nyelek


kések


dobozok


Kézben örömködés ...  :crazy:   Majd valamikor.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici