Szerző Téma: Sly  (Megtekintve 13282 alkalommal)

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Sly
« Dátum: 2010. Február 24. - 21:02:00 »
Sziasztok. Új vagyok itt, gondoltam bemutatkozom. kb 15éve használok DE borotvát, de a borotvakrémre csak most tervezem az áttérést. Sokat gondolkodtam már rajta, és most hogy végigolvastam a fórumot már biztos vagyok a váltásban. A borotvám sajna kb 15 éves Wilkinson, nem a kor a baja hanem hogy megviselte az idő, és a nem túl megfelelő(igazából semilyen) ápolás. Régóta szeretnék valami komolyabba beruházni, így találtam a fórumra is. De sajna itthon csak elég gyengécske a felhozatal. Vettem egy Gilette műanyagot, 1x használtam azóta csak vésztartalék. Súlya az semmi, emiatt nem érzem az egészet. Azt gondolom ez az idő alatt sikerült a technikát elsajátítanom, de még így is sok új technikát olvastam itt. Borotválkozás után kb 10 éve Limon Kolonyasi-t használok, most éppen Kilyos márkájút. Aki nem ismeri ez török cucc, és 80° os alkoholtartalmú Enyhe citrusos illattal. Esetleg erről valami vélemény? De sajna nem mindig sikerül beszerezni.
Kérdés: Milyen DE-t javasoltok? Illetve léteznek amiknél lehet állítani a penge dőlésszögét, ennek mi a szerepe?
Amit kinéztem: az ő lenne D.R.Harris. Mi a véleményetek? Jó hogy van ez a fórum!!!!
Jazz és a Vespám

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Sly
« Válasz #1 Dátum: 2010. Február 24. - 21:14:58 »
Szia Sly! Jó helyen jársz.
Ezek a D.R. Harris-ek szépek, de azt tudnod kell, hogy ez nem önálló borotvamárka, hanem afféle saját márkás termék. Jó minőség, de gyakorlatilag ugyanezeket megtalálod Edwin Jagger vagy Mühle név alatt is – egyébként pedig Merkur fejek.
Ha ebben a stílusban gondolkodsz, figyelmedbe ajánlom cotag amboina-nyelű Bob's Razor Work hirdetését...

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Sly
« Válasz #2 Dátum: 2010. Február 26. - 08:35:57 »
Köszi endrose. Közben körülnéztem máshol is, még vacillálok.
Jazz és a Vespám

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Sly
« Válasz #3 Dátum: 2010. Február 26. - 10:36:48 »
Kérdés: Milyen DE-t javasoltok? Illetve léteznek amiknél lehet állítani a penge dőlésszögét, ennek mi a szerepe?

Szia! Attól függ, hogy az agresszívabb, vagy a kevésbé agresszív DE-k jönnek be! Ha nem gond külföldi fórumok olvasgatása, akkor az alábbi oldalon sok hasznos véleményt olvashatsz, és nem csak a borotvákról!
http://badgerandblade.com/vb/forumdisplay.php?f=44

Rengeteg embernek bejön a Merkur Futur, a Merkur Progress és az 50-es, 60-as évek különböző Gillette cuccai. Személy szerint nekem 2 kedvencem van, egy rövid szárú Progress és egy 1960-as Fatboy. Egyiket ezért, másikat meg azért szeretem! :-) Van egy Futur-om is, de ott inkább az esztétika fogott meg (persze erre utólag jöttem rá). :-)
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Sly
« Válasz #4 Dátum: 2010. Február 26. - 15:36:16 »
Szerintem rendelj Ed-től egy Lord-ot kezdésnek.Árban és használatban is nagyon jó.Még később is rendelhetsz drágább cuccot,ha úgy gondolod.Én is a Lord L6-ot használom a legtöbbet,és a fórumtársak is tanúsíthatják,h jó.

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Sly
« Válasz #5 Dátum: 2010. Február 26. - 17:25:07 »
Köszi, de a mostani Wilkinsonom majdnem ugyanez. Mondjuk lehet hogy csak kinézetre? Közben szemezgettem a Parkerokkal is. Mi a véleményetek róluk?
Jazz és a Vespám

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Sly
« Válasz #6 Dátum: 2010. Február 26. - 19:37:25 »
Köszi, de a mostani Wilkinsonom majdnem ugyanez. Mondjuk lehet hogy csak kinézetre? Közben szemezgettem a Parkerokkal is. Mi a véleményetek róluk?

Ha jól tudom, akkor indiai gyártmány (meglepő), volt már a kezemben egy 90r. Használni nem használtam, kinézetre rendben van, de pl. a Merkur, Gillette, Mühle stb. márka szerintem magasabb minőséget képvisel.
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Sly
« Válasz #7 Dátum: 2010. Március 08. - 09:43:39 »
Kaptam a Fatertól egy régi solunát jó állapotban. Ki kéne próbálni. Valakinek tapasztalat?
Jazz és a Vespám

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Sly
« Válasz #8 Dátum: 2010. Március 08. - 10:11:25 »
Kaptam a Fatertól egy régi solunát jó állapotban. Ki kéne próbálni. Valakinek tapasztalat?

Szerintem az a leggyorsabb személyes tapasztalat, ha gyorsan kipróbálod!  ;)
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Sly
« Válasz #9 Dátum: 2010. Március 08. - 21:06:23 »
Kipróbáltam a csehszlovák csodát, és a wilkinson a nyomába sem ér. Nekem legalábbis jobban bejön. Most látom csak hogy milyen lehet egy jó borotva!
Jazz és a Vespám

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Sly
« Válasz #10 Dátum: 2010. Március 08. - 21:28:53 »
És ez még csak egy Soluna... (nekem is van, a régi Gillette-emhez képest egy szörnyűség)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Spoon

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 157
Re:Sly
« Válasz #11 Dátum: 2010. Március 08. - 21:54:11 »
Ezt akartam én is mondani. A Solunát a Verseny utcai piacon vettem 300 (!) forintért, de szerintem többet nem is ér. A Gillettek körberöhögik :)

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Sly
« Válasz #12 Dátum: 2010. Március 09. - 08:09:50 »
Akkor képzeld milyen lehet az én wilkim. Különben hülyeség, nem annyira rossz, kiszolgált majd 15 évig, de tényleg finomabbnak érzem a csehcsodát!
Jazz és a Vespám

Nem elérhető Sly

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re:Sly
« Válasz #13 Dátum: 2010. Március 17. - 20:57:19 »
Tegnap megjött a Futurom Cotagnak köszönhetően. Meg még egy rakás ajándék hozzá! Este ki is próbáltam. Ég és föld a wilkinsonhoz képest. De még ki kell ismernem! Fura hogy milyen jó súlyban van.
Jazz és a Vespám

Nem elérhető kheiron

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Sly
« Válasz #14 Dátum: 2010. Március 18. - 00:34:11 »
Tegnap megjött a Futurom Cotagnak köszönhetően. Meg még egy rakás ajándék hozzá! Este ki is próbáltam. Ég és föld a wilkinsonhoz képest. De még ki kell ismernem! Fura hogy milyen jó súlyban van.

Épp a súlya miatt (is) jó.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici