Szerző Téma: USA kések  (Megtekintve 81804 alkalommal)

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
USA kések
« Dátum: 2012. Július 26. - 16:19:26 »
Egy a LE HartSteel késekből. (Most akciós 20%-kal éppen)


"Green Geisha" 6/8, Square Point, Satin Finish, zöld akril nyéllel
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:USA kések
« Válasz #2 Dátum: 2012. Július 26. - 16:58:32 »
Peti  :idea:, küldessük az amcsi címre, onnan meg magánszemélytől okosba.

Akkor jöhet a vám  ;D Ugyanis nem hajlandóan "okosban" küldeni.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:USA kések
« Válasz #3 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 19:49:28 »
Elkészült a prototípusa az SRP Logo ihlette borotvának. A 200 darabra tervezett, 6/8-os, G-10 nyelű, 01 acélból készülő, számozott alkotást az SRP tag (PapaBull), Robert Williams készíti. A fórumborotva 350 USD áron + SH rendelhető máris:

H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:USA kések
« Válasz #4 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 21:00:25 »
Szép dög. De egy kicsit borsos az ára. Meg különben is, majd megnézem nállad.  :fetreng:
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:USA kések
« Válasz #5 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 21:21:50 »
Nekem is ez jutott eszembe  :fetreng:

Szép dög. De egy kicsit borsos az ára. Meg különben is, majd megnézem nállad.  :fetreng:

HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:USA kések
« Válasz #6 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 21:38:10 »
Nekem nem tetszik, nem tudom miért. Az a kék nyél nagyon nem, de maga a forma is kicsit fura. Az ár az már más téma, én eleve azért nem vennék mert a customnak nem az a lényege hogy 200-at lézerezzünk ki, és jól megdobjuk az üzletünket azzal hogy jóban vagyunk 1-2 SRP moddal.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:USA kések
« Válasz #7 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 22:23:02 »
Nekem nagyon tetszik. A penge leginkább, amúgy lehet, hogy a kék nyél nem jönne be, de mivel nagyon szépen sikerült lemodelezni az SRP logóját(vagy mittoménmilyenikonját) ezért nekem nagyon bejön. Egyedül az ára nem. Bár az ő szintjükhöz mérve, meg figyelembe véve a készitő hirnevét, illetve, hogy egy limitált széria, szerintem az ár reális.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:USA kések
« Válasz #8 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 22:30:02 »
Nekem nem tetszik, nem tudom miért. Az a kék nyél nagyon nem, de maga a forma is kicsit fura. Az ár az már más téma, én eleve azért nem vennék mert a customnak nem az a lényege hogy 200-at lézerezzünk ki, és jól megdobjuk az üzletünket azzal hogy jóban vagyunk 1-2 SRP moddal.

Sanyi, nem hiszem, hogy eszükbe jutott volna, hogy ez a "csúfság" a nyakukon marad, amikor kitalálták, hogy a saját randa logójukat zenésítsék meg. Nálunk ugye ilyen gond nem fordulhat elő jelenleg.  ;D Lehet, hogy pont fordítva volt és a 2-3 SRP-s mod örül annak, hogy talált olyan szakembert, aki ezt a feladatot végre tudja hajtani. A LE kifejezés pedig nem keverendő össze a custom szóval, erre valószínűleg azok a butus USA-beli szakemberkék is rájöttek szerencsére, csak hogy téged bosszantsanak.  :crazy:
...akinek meg nem tetszik az információ és irigyli, hogy az a gonosz RW ekkora bulit fogott ki, ne dühöngjön, lapozzon tovább.  :evil:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:USA kések
« Válasz #9 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 22:44:33 »
Bocsánat, hogy van véleményem :) Nem tudtam hogy itt csak jót meg szépet szabad írni mindenről.

"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:USA kések
« Válasz #10 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 22:45:55 »
Kocsis Zoltán is elkezdte feszegetni a témát, hogy a komoly zenével is kéne már valamit kezdeni, mert az nem lehet, hogy 300 éve ugyanazt játszák...
Ez az SRPs project ugyanezt érezteti. Mozartnak biztos nem tetszene ez a hegedű, de Edvin Marton simán bokacsokisan rohanna megvenni...
Szerintem jó ötlet, befektetésnek sem rossz, de speciel nekem sem nagyon tetszik, láttunk már akár fonti bánál sokkal szebb késeket is.

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:USA kések
« Válasz #11 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 22:59:15 »
Bocsánat, hogy van véleményem :) Nem tudtam hogy itt csak jót meg szépet szabad írni mindenről.

Sanyi senki nem mondta, hogy nem lehet itt építő kritikája valakinek, csak pontosabban kellene fogalmaznod. No meg azt sem mondta senki, hogy neked kötelező venni egy ilyet, mert SRP tag vagy. Vannak ott még 41.537-en rajtad kívül, biztos el tudják sózni azt a 200-at.  ;D
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető kazam

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 225
Re:USA kések
« Válasz #12 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 23:13:10 »
Sanyi senki nem mondta, hogy nem lehet itt építő kritikája valakinek, csak pontosabban kellene fogalmaznod. No meg azt sem mondta senki, hogy neked kötelező venni egy ilyet, mert SRP tag vagy. Vannak ott még 41.537-en rajtad kívül, biztos el tudják sózni azt a 200-at.  ;D

Te is leírtad a lényeget. Érdekes infó lenne hogy a mod mekkora jattot kap.

Hogy a késről is írjak: A penge a nyéllel nagyon nem harmonizál. A penge egy lágy ívekkel teli elnyújtott forma. A nyél egy szögletes "baltával faragott" rádobott valami hatását kelti.
Röviden egy giccses sz@r. A funkcionalitását a hosszú faroknak nem tudom megítélni.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:USA kések
« Válasz #13 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 23:17:48 »
Egy szóval nem mondtam hogy nem fog elkelni, el fog eléggé gyorsan, főleg úgy hogy mostanság minden új borotvája 500-800$ között mozog. Csak nem értem hogy miért egyből én vagyok az irigy, meg a gonosz, ha nem igazán tetszik valami. Lehetnék irigy a dán szemészekre is (csak hogy objektív maradjak, és az érdeklődési körömön belül) mert 10-15 millákat keresnek havonta lábukat lógatva, és én soha nem fogok még közel sem annyit, mégse vagyok :)

De ha már belementünk, akkor leírom a teljes véleményem, csak hogy építő jellegű legyek, és ne (csak) irigy. RW nyelei úgy amblokk elnagyoltak, mindegyik, és ugyanazt a stílust pakolja rá mindenre amit csinál, azokról az csúnya csavarokról nem is beszélve. Hart, Livi, Butch és mindenki másnak sikerült ízléses csavarokat használni, neki még nem. A pengéivel úgy nagy általában nem szokott gondom lenni ránézésre, csak a "reszelésekkel" amiket szalagfűrésszel tesz bele szemre, de azok ezeken nincsenek, szóval ez nagy pirospont. Újból megnézve a pengét nincs vele különösebb bajom, biztos csak nem az én stílusom, vagy nem jó a fénykép.

Valószínűleg ami miatt van egy kis ellenszenvem a készítő felé az az, hogy nagyon pénzéhes, és sokkal "igénytelenebbül" dolgozik mint sok más társa, akiket nagyon tisztelek. Valszeg emiatt (is) írtam amit írtam.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:USA kések
« Válasz #14 Dátum: 2012. Augusztus 21. - 23:25:26 »
Én speciel nagyon szivesen vennék Magyar mestertöl, Magyarországon gyártott, Magyar borotvakést! (Hallod Sanyi?) Nem feltétlenül ennyire "cirkalmasat", nem feltétlenül G10-es markolattal, de ha lehet egyedibbet, mint amiket Flasi készít. Azt hiszem a lényege az, hogy legyen benne valami kis "dög".
Mint a Sheffieldi vasakban. Vagy egy igazán jó zenében.
Sőt, azt hiszem büszke lennék arra, hogy egy kis szériás kést birtokolhatok, amit rajtam kívül csak pár ember, és csak egy maroknyi ember tud használni ebben az országban. Azt hiszem kezdek elitista lenni.
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici