Szerző Téma: Astra  (Megtekintve 43456 alkalommal)

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Astra
« Válasz #135 Dátum: 2016. Október 28. - 10:50:00 »
zolpat, teljesen jó a hozzáállásod, de sokunknak ez hobbi is. Nem rég írtam egy másik topikba, hogy pont kirhögöm az olyan kávéfőzőt, aminek a paramétereit fokozatmentesen lehet állítani és stb., de műszaki emberként nagyon is megértem, hogy valakinek ez a hobbija. Ugyanakkor  borotvám van 30+, ami még nagyobb hülyeség :-) de ez a hobbi, kihegyezni, csúcsra járatni a dolgot. Jobb, mint kocsmázni.
Egyébként nálam nem csak a kék-ződ Lord, de az Astra is kukába került asszem költözéskor, mert egy nem sokkal, vagy egyáltalán nem drágább angol Tech már fényévekkel jobb "nekem". Ha már innen nézzük.
Teljesen igazad van,és köszi a véleményt :peace:
Az Astrákon kívül nekem is van még vagy tíz beretvám...de nekem gyengém a TTO-k :futyul:
Nem mondom hogy itt végleg megállok....de 60-at tuti nem áldozok beretvára....talán egy Super Speed??? ;D

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Astra
« Válasz #136 Dátum: 2016. Október 28. - 14:21:26 »
A lényeget írnám. Átlag arcbőr és borosta esetén nem az Astra a legjobb választás a mindennapos borotválkozásra.
Ha valakinek olyanok az adottságai, hogy minden nap gond nélkül mehet az arcára az Astrával, vagy az R41-el örüljön neki, és élvezze. Ebben ő biztosan nem átlagos.

Off:
Ne kerekítsünk már fixa ideákat, hogy kinek miért jó ez. Illene magunkban tartani. Mert minden relatív, az árak meg nagyon. Az említett Feather ára van akinek egy szál ropi nagyságrend, marginális kérdés.
Van akinak felesleges luxus, stb. Volt itt a fórumon erről vita többször, moderátori iránymutatás is.  :sör:

Nem elérhető pmol322

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7041
Re:Astra
« Válasz #137 Dátum: 2016. Október 28. - 14:28:56 »
 :sör:

De szerintem, a napi Astra vagy R41 inkább technika függő mint a készülékek közti váltás. Mert ugye van olyan amive megtudok könnyen, irritáció mentesen, és van amit bárhogyan is próbálok, nem lesz alapos.

Az éktárs, nem azt dörgőlre az orrunk alá, hogy b@@uk meg a drága készülékeinket, hanem, hogy pl egy most kezdő sem kel több tízezret belefeccőljön ahhoz, hogy tökéletes végeredmény legyen pár gombbért.

Mondjuk a nyak latti purosság, irritált bőr, tanuskodik, hogy vagy a készülékkel vagy a pengével nem toleráns telkesen a bőr.
- És ha… fizetést ajánlanék, hogy dolgozzon?
– Engem nem lehet megvesztegetni.

Nem elérhető vetus.novacula

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 301
Re:Astra
« Válasz #138 Dátum: 2016. Október 28. - 15:00:56 »
Igen. Szerintem is technika függő. A napos borostát egy ne nyomd technikával tökéletesen alapos DE borotvával nehezebb irritáció mentesen levágni normál arcbőrön, mint egy enyhe nyomást megengedő készülékkel.
Ráadásul ezek a hibákra és kapkodásra is toleránsak, ami sűrűn jellemzője a napi borotválkozásoknak.
Borotvakéssel is lehet naponta borotválkozni, tekintheted ezt az alaposság netovábbjának. Kb. ilyen vállalkozás az R41 2011-el is. Szóval a technikához alkalmas borotva azért nem mellékes tényező.  :sör:

Nem elérhető holian

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 260
Re:Astra
« Válasz #139 Dátum: 2016. Október 28. - 15:07:42 »
OFF
+ szerintem a bőr is edződik az igénybevételhez

ON

Nem elérhető zolpat

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 137
Re:Astra
« Válasz #140 Dátum: 2016. Október 28. - 15:41:54 »
Srácok,köszönöm az iránymutatást,véleményeket-tapasztalatokat stb..és elnézést kérek ha nyers megfogalmazásúra sikeredett a személyes véleményem :peace:
Vetus kolléga jól írta,nekem még egyenlőre"felesleges luxus"az elit DE-k világa,téma lezárva...
Visszatérve az Astra 901-hez...Napi szinten használom már tényleg évek óta,mondom azért időbe telt amíg kialakult a"kapcsolatunk"...és ritkán ha reggelente sietősre sikeredik a művelet,na akkor van minimális irritáció,de nem vészes...Lehet tényleg hogy más pengével még ennyi sem lenne,bár azért nem merném a kisujjamat megharapni,mert azért tudom én jól,hogy nincs nagy szájkosár ezen az Astrán :futyul:
Csak az a furcsa,hogy van Slim Twistem is,ami ugye elvileg jámborabb jószág,de nekem mégis nem tűnik annyira alaposnak+azzal még pontvérzéseket is sikerült összeszednem,és mintha az irritációja is intenzívebb lenne...
Éltársak,ti a napi rendszerességű borotválkozáshoz,esetleg milyen alternatívákat ajánlanátok???Mármint készülékeket...
Nem vagyok kezdő DE-s,gyakorlatilag nem ilyedek meg egyik készüléktől sem...Tudom az L6-os szerintem még bejöhet..(Smartom van)
Illetve még egy kérdés,egy lehet hülye kérdés:Merkur fejesben létezik TTO nyitású készülék???
15 beretvát már biztos próbáltam,de tudom a határ a csillagos ég ;D és azért azt is tudom hogy vannak itt nálam jóval,de jóvel tapasztaltabb DE-s mesterek is!
A hülye kérdésért előre is elnézést,a válaszokat meg szintén előre is nagyon köszönöm!
Zoli


Nem elérhető nork

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1583
Re:Astra
« Válasz #141 Dátum: 2016. Október 28. - 16:00:21 »
Én azt javaslom, hogy a már meglévő készülékeidben próbálj kis sok pengét! Elég nagy meglepik érhetik az embert főleg, ha előtte fórumokon olvasott véleményekre hagyatkozott, vagy azt hitte, hogy a magasabb árú pengék jobbak. Egyén függő a dolog és készülék függő is. Érdemes variálni!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici