Szerző Téma: Pamacs és penge blog  (Megtekintve 133945 alkalommal)

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #585 Dátum: 2013. December 11. - 23:13:31 »
Tényleg nem vagyok még negyven.  :boldog:
Szerintem mindenkinek általában az tetszik amit megszokott.
Sajnos a dvd-világban nagyon sok az újraszinkronizálás. Nagy csalódás volt pl. a Nagy balhé dvd-je, pedig az új szinkron is nagyszerű színészekkel lett megcsinálva, sőt Paul Newman mindkettőben Mécs Károly. (Milyen lehetett újra, ugyanazt megcsinálni? Rutin, gondolom.) De az egyik szereplő hiába a szintén szuper Végvári Tamás, az eredeti Sinkovits Imrével volt, és az maradt nekem az "igazi".


Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #587 Dátum: 2014. Január 06. - 08:29:49 »

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #588 Dátum: 2014. Január 06. - 08:31:35 »
(szerintem)

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #589 Dátum: 2014. Január 06. - 09:49:42 »
Manna borotvaszappan – nem mennyei

Hát pont ezt vártam, semmi meglepetés. Az már önmagában gyanús nekem, ha valamit ilyen ordenáré tolakodó marketinggel tolnak. Valószínüleg a nőneműek többsége valamilyen genetikai sajátosságuk okán jobban kaphatók az ilyenre, ott a külcsín többet vet a latba, mint a belbecs. Legfeljebb ha a belbecs elmarad a külcsíntől, ösztönösen azt a megoldást választják többnyire, hogy elhitetik magukkal, hogy ez biza jó (placebo hatás). Persze ettől a fürdőszappanjaik lehetnek jók, de ezekután valahogy nekem nem lett ingerenciám kipróbálni azokat (mondjuk az ár alapján eddig sem nagyon volt), mert akár itthon, akár kintről igazán jóféle szappanokat lehet beszerezni jóval kedvezőbb áron (akár még a postaköltséget hozzászámítva). Ja hogy az nem minden esetben natúrkozmetikum? Nah und? Negyvenakárhány évet elszappanozgattam magam ilyenekkel, még újabb negyenet ki fogok bírni velük.
Ha meg mégis natúr, találok ennél olcsóbbat is, vagy csinálok még olcsóbban. Nem atomfizika.
   
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #590 Dátum: 2014. Január 06. - 09:54:01 »
"...A fürdőgolyót feloldva a vízben alig akartunk kiszállni a kádból a férjemmel. Tyúha!..." :)
Korrekt bejegyzés, köszönjük! :hat:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #591 Dátum: 2014. Január 06. - 10:03:36 »
Valószínüleg a nőneműek többsége valamilyen genetikai sajátosságuk okán jobban kaphatók az ilyenre, ott a külcsín többet vet a latba, mint a belbecs.
A női nem védelmében: szerintem férfiaknál ugyanúgy megvan ez a vásárlóréteg, csak más termékcsoportoknál.

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #592 Dátum: 2014. Január 06. - 10:06:39 »
Akkor álljunk meg egy pillanatra, ez a mannaszappan rossz, de nem mindegyik natúrkozmetikum/szappan az, pl.:

- anyukám csinálgat néha szappant, jól habzik, közepesen tisztít, nem szárít. kéz és arcszappanként használom, fenomenális illata van.
- engem kifejezetten boldoggá tesz, h natúrkozmetikum; még akkor is, ha mindegyikkel egyformán elélek 100 évig. egyszerűen más érzése van a kézzel és odafigyelve, minőségi és természetes alapanyagokból készített cuccoknak (nem mannára gondolok, hanem mondjuk anyum szappanjára), mint a "gyáriaknak". más egy Baba szappan és más egy házilag jól összerakott valami. más a boltból vett, fagyasztott és más a gyerekeiddel közösen elkészített pizza is.


Szóval válasszuk külön a dolgokat, nem egyből utálkozni és fújolni kell, mert natúr valami, hanem mint wasytsur mondta: gondolkodni. lehet még jó dolgokat csinálni/találni, de, és ezt készséggel elismerem: nem a hazai kézműves borotva-szappan piacon.

Nem elérhető Lord Ickenham

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 806
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #593 Dátum: 2014. Január 06. - 10:12:23 »
Fürdőgolyó teszt mikor lesz? 18-as karikával.:P

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #594 Dátum: 2014. Január 06. - 10:15:40 »
Fürdőgolyó teszt mikor lesz? 18-as karikával.:P
Most akkor karikával, vagy golyóval? Aztán majd nem tudunk kiszállni a kádból... Amúgy is problémás lenne, mert nincs is kádunk. Ja, férjem sincs.
 Erről még az jut eszembe, hogy ha már ott a fürdőgolyó, akkor miért kell nekünk is fürdeni? Neki pont ez a munkája, ahogy a neve is mutatja.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #595 Dátum: 2014. Január 06. - 10:17:38 »
Idézek a reklámszövegből:
„A Cédrus Borotvaszappan krémje alaposan habzik és bevonja bőröd, így még az életlen borotva is könnyedén siklik a borostán.”


Ez teljesen korrekt. Minden fémes tárgy jól siklik a szappanos -lubrikált- felületen.

Kéremszépen korrekt módon fogalmazott az illető. Siklik. Átsiklik a borostán. Tehát nem VÁGJA!   :)

Azért kíváncsi lennék a szappantündér tanácsaira....
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #596 Dátum: 2014. Január 06. - 10:18:50 »
A 18 as a karikában a fürdőgolyó átmérője mm ben?
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #597 Dátum: 2014. Január 06. - 11:00:10 »
Akkor álljunk meg egy pillanatra, ez a mannaszappan rossz, de nem mindegyik natúrkozmetikum/szappan az, pl.:

- anyukám csinálgat néha szappant, jól habzik, közepesen tisztít, nem szárít. kéz és arcszappanként használom, fenomenális illata van.
- engem kifejezetten boldoggá tesz, h natúrkozmetikum; még akkor is, ha mindegyikkel egyformán elélek 100 évig. egyszerűen más érzése van a kézzel és odafigyelve, minőségi és természetes alapanyagokból készített cuccoknak (nem mannára gondolok, hanem mondjuk anyum szappanjára), mint a "gyáriaknak". más egy Baba szappan és más egy házilag jól összerakott valami. más a boltból vett, fagyasztott és más a gyerekeiddel közösen elkészített pizza is.


Szóval válasszuk külön a dolgokat, nem egyből utálkozni és fújolni kell, mert natúr valami, hanem mint wasytsur mondta: gondolkodni. lehet még jó dolgokat csinálni/találni, de, és ezt készséggel elismerem: nem a hazai kézműves borotva-szappan piacon.

Persze. Van sok jó kèzműves termék. De azt megtanultam eddgi életem folyamán, hogy az erőszakosan túlmarketingelt termékek hogy is mondjam csak...nem jók. Kompenzálnak vamiért.
Inkább veszek "noname vaczkokat", máshonnan, kis kézműves termékeket, általában sokkal jobb.
Vagy, mint mostanában, inkább csinálok otthon.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Nem elérhető worm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 622
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #598 Dátum: 2014. Január 06. - 11:06:27 »
A fürdőgolyó jóságos házilag, az én csinálom mindig saját magamnak :)

Azért van mostanában ennyi "kézműves termék" mert sokan elvesztették az állásukat és próbálnak valamiből megélni. Kezdik felfedezni, hogy a hozzáadott érték a lényeg. Ezért vannak sok ágazatban gondok, mert nem hozzáadott értéket, hanem alapanyagot termel (lásd tejtermelők, állattartók), de 10 liter tejen kevesebbet keres mintha egy kellemes sajtot készítene belőle és azt adná el.

A gond vásárlói oldalról ott van, hogy nem tudni mennyire nézett utána a dolgoknak, milyen technológiát használ stb. Így nekünk vásárlóknak egy ideig még a szájhagyomány útján terjedő (modern módon ez már blogokon keresztül történik :)) hírek, tesztek alapján kell választanunk. Egy idő után úgyis kikopik, aki nem megfelelő minőséget gyárt.

Ha a Mannaszappan komolyan gondolja magát, akkor nem duzzogni fog a bolgbejegyzésen, hanem villámgyorsan utánamegy a dolgoknak és pár hét múlva elküldi grátiszba az új formulás borotvaszappanját! Én legalábbis ezt tenném
Szavakon lovagolni? Az értelmes ember konvenciókban gondolkozik, nem konkrétan szavakban! 
http://szucsjanos.hu/philosophy/thispage.html

Nem elérhető bbuffy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5187
  • ナイフ少年
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #599 Dátum: 2014. Január 06. - 11:16:08 »
A fürdőgolyó jóságos házilag, az én csinálom mindig saját magamnak :)

Azért van mostanában ennyi "kézműves termék" mert sokan elvesztették az állásukat és próbálnak valamiből megélni. Kezdik felfedezni, hogy a hozzáadott érték a lényeg. Ezért vannak sok ágazatban gondok, mert nem hozzáadott értéket, hanem alapanyagot termel (lásd tejtermelők, állattartók), de 10 liter tejen kevesebbet keres mintha egy kellemes sajtot készítene belőle és azt adná el.

A gond vásárlói oldalról ott van, hogy nem tudni mennyire nézett utána a dolgoknak, milyen technológiát használ stb. Így nekünk vásárlóknak egy ideig még a szájhagyomány útján terjedő (modern módon ez már blogokon keresztül történik :)) hírek, tesztek alapján kell választanunk. Egy idő után úgyis kikopik, aki nem megfelelő minőséget gyárt.

Ha a Mannaszappan komolyan gondolja magát, akkor nem duzzogni fog a bolgbejegyzésen, hanem villámgyorsan utánamegy a dolgoknak és pár hét múlva elküldi grátiszba az új formulás borotvaszappanját! Én legalábbis ezt tenném

Dúzzogni fog. Sajnos.
A plazma csapdába eshet a zárt mágneses hurkokban, így itt sűrűsége megnövekszik. A nyitott hurkok esetén a plazma az erővonalak mentén kiszabadul és eltávolodik a Földtől. A plazmaréteg és a sugárzási öv is a zárt hurkokban található.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici