Szerző Téma: Pamacs és penge blog  (Megtekintve 133931 alkalommal)

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #600 Dátum: 2014. Január 06. - 12:13:51 »
Akkor álljunk meg egy pillanatra, ez a mannaszappan rossz, de nem mindegyik natúrkozmetikum/szappan az, pl.:

Szóval válasszuk külön a dolgokat, nem egyből utálkozni és fújolni kell, mert natúr valami, hanem mint wasytsur mondta: gondolkodni. lehet még jó dolgokat csinálni/találni, de, és ezt készséggel elismerem: nem a hazai kézműves borotva-szappan piacon.

Szerintem senki nem mondta, hogy mindegyik rossz. Biztos vagyok benne - és ezzel gondolom mindenki egyetért -, hogy vannak/lehetnek jók. Ami nem lett/volt kipróbálva, arra valóban nem szabad ítéletet mondani. Viszont borotvaszappanok között sajnos úgy tűnik nem ilyen rózsás a helyzet, mert ha lenne jó (és ezt már írtam) felfedeztük volna. De remélem lesz.

A másik: ahogy olvastam, a mannaszappan el fogja érni az 500 millás árbevételt. Mindekutána tudjuk, látjuk a kínálatot, egy jó átlaggal számolva ki lehet kalkulálni, hogy ez nagyságrendileg mennyi szappant-krémet-egyebeket jelent. Csak úgy nagyjából. Nos ilyen mennyiségnél már felmerül bennem az, hogy kézműves-e. Meglátásom szerint ilyen mennyiséget már komolyabb gépészeti háttérrel lehet előállítani. Nem hinném, hogy az alkalmazottak kotyvasztják kézi módszerekkel. Persze tévedhetek is. Mondjuk natúrnak írják, de kézművesnek is?
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #601 Dátum: 2014. Január 06. - 12:17:17 »
Erről mesélnél bővebben, konkrét recept, stb...  :thanks:

A fürdőgolyó jóságos házilag, az én csinálom mindig saját magamnak :)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető Forri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2021
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #602 Dátum: 2014. Január 06. - 12:24:17 »
Ezek a jóemberek hogyhogy nem tudják mitől keletkezik a hab?
Ha tudják, miért nem teszik bele a szappanba?
Vagy ennyire bonyolult, rejtélyes dolog lenne ez?
(szerintem)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #603 Dátum: 2014. Január 06. - 12:30:03 »
Ezek a jóemberek hogyhogy nem tudják mitől keletkezik a hab?
Ha tudják, miért nem teszik bele a szappanba?
Vagy ennyire bonyolult, rejtélyes dolog lenne ez?
Le kellene szedni a habfáról - ami csak három évente hoz termést - majd egy nagy présbe beletuszkolni. Magas nyomás alatt a nagy habból picihab lesz, amit beleraknak a borotvaszappanba. Ez a technológia hazánkban még nem ismert.
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #604 Dátum: 2014. Január 06. - 12:35:37 »
Ezek a jóemberek hogyhogy nem tudják mitől keletkezik a hab?
Ha tudják, miért nem teszik bele a szappanba?
Vagy ennyire bonyolult, rejtélyes dolog lenne ez?

Forri, nagyon egyszerű: ahhoz, hogy legyen habja, ami nem tűnik el húsz másodperc alatt, olyan dolgokat is kellene beletenni, amelyek vagy fönn vannak valami vegyszer- és méregparanoia-listán, mert ha naponta megennél belőle másfél kilót, akkor bezöldülnél, vagy csak simán nem festenének olyan jól a felsorolásban a mindenféle szűz és nemes olajok meg vajak között. Ez a célközönség olyanra nem vevő, hogy sztearinsav meg marhafaggyú.   :naughty:

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #605 Dátum: 2014. Január 06. - 12:36:49 »
"...marhafaggyú..."   :borz2:
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #606 Dátum: 2014. Január 06. - 12:41:37 »
Dúzzogni fog. Sajnos.

420 000 követő kontra 650, plusz aki itt van a fórumon, de nem Facebookozik – még duzzognia sem kell...  :fetreng:

A Manna részéről a legkönnyebb és legkényelmesebb korrekció, részünkre a legnagyobb eredmény az lehetne, ha – ahogy a cikkben említem is – simán átnevezné férfiszappannak, és elhagyná a borotválkozós szövegeket.

Az, remélem, tiszta, hogy én nem a natúr ellen vagyok.

Ha már natúr, akkor a Meskán egy csomó csaj készít és árul szappant, és abban azért teljesen biztos vagyok, hogy ezeknek a többsége egy fikarcnyival sem rosszabb, mint a Mannáéi, viszont a többségük jóval olcsóbb. Példának ott a Nadler, személyesebb a kapcsolat, tényleg kézműves termék, teszteltem is, azóta már kétféle van. Borotválkozni ezekkel se tudunk, ezek se működnek jobban, mint a Manna, de rosszabbul sem, csupa nemes olajok ezek is, és legalább csak 850 Ft, úgy, hogy ugyanakkora (jó, 5 grammal kevesebb), lehet személyesen is átvenni, de a posta is olcsóbb, sőt, 4 termék után Budapesten már ingyen van a bringafutáros kiszállítás, ami még közelebb is áll a natúr/bio szellemiséghez.
http://www.meska.hu/Shop/index/2981/16770

Az ember egyébként azt gondolná, hogy a natúr/bio célközönség jóval tudatosabb vásárló is, de nem.   :futyul:

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #607 Dátum: 2014. Január 06. - 12:54:58 »
Az ember egyébként azt gondolná, hogy a natúr/bio célközönség jóval tudatosabb vásárló is, de nem.   :futyul:
Ugyanaz a mentalitás, csak az egyik a technológiára, a másik a biora veri. Magyarországon - mint annyiszor megállapítottuk már a fórumon - nem jellemző a közép, csak a szélsőségek. :jajne:

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #608 Dátum: 2014. Január 06. - 13:00:23 »
Azért ha a 420 ezer követőtől megkérdeznénk, hogy hányan vettek és használtak már mannaszappant, egészen durva eredményt kapnánk, ebben biztos vagyok. Azaz a töredéke jó esetben. Sőt gyanítom, a többség szerintem azt se tudná, miről is van szó. Esetlen rémlene neki, hogy ezt a szót már hallotta valahol.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #609 Dátum: 2014. Január 06. - 13:40:44 »
Akkor álljunk meg egy pillanatra, ez a mannaszappan rossz, de nem mindegyik natúrkozmetikum/szappan az, pl.:
Nekem semmi bajom a natúrkozmetikumokkal, igyekszem én is azt venni. Nálam a vészcsengő a "kézműves" kategóriánál szólal meg. Nem azért mert gondom van a kisipari módszerekkel, dehogy, csomó jó dolgot lehet így összehozni, de amikor egy terméket önmagában ezzel akarnak eladni akkor sok jót nem várok (és max. kellemesen csalódom ;))

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #610 Dátum: 2014. Január 06. - 13:50:58 »
Akkor álljunk meg egy pillanatra, ez a mannaszappan rossz, de nem mindegyik natúrkozmetikum/szappan az, pl.:
Nekem semmi bajom a natúrkozmetikumokkal, igyekszem én is azt venni. Nálam a vészcsengő a "kézműves" kategóriánál szólal meg. Nem azért mert gondom van a kisipari módszerekkel, dehogy, csomó jó dolgot lehet így összehozni, de amikor egy terméket önmagában ezzel akarnak eladni akkor sok jót nem várok (és max. kellemesen csalódom ;))
:+1:
Ez is egy marketingfogás, és nagyon oda kell figyelni. Pedig jó lenne, ha fellendülne a tényleges kézművesség, de nem így...
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #611 Dátum: 2014. Január 06. - 13:55:35 »
Bizony, az fontos dolog, hogy a „kézműves” jelzőt ne saját jogon minőségi kategóriaként értelmezzük. Sokan teszik ezt, vásárlók ugyanúgy, mint kézművesek.  ;D

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #612 Dátum: 2014. Január 06. - 14:08:19 »
Igaz. Mondjuk az is egy kérdés számomra, hogy meddig kézműves valami, és mikortól már nem az.  Szerintem ebben a határvonal mindenkinél más-más lehet. Ez a dilemma és eszmecsere/vita pl. már a késkészítés területén is felmerült.  Szerintem az "ipari" mennyiségű előállítás már önmagában megkérdőjelezi a kézműves jelzőt.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Nem elérhető kezdőmókus

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2041
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #613 Dátum: 2014. Január 06. - 14:23:45 »
Szerintem az egész kategória értelmetlen, mert csak egy kiüresedett marketingfogás. Az OK hogy vannak gyártási folyamatok ahol valamit gépesítve és kézzel is el lehet végezni, vagy lehet változtatni a manuális munka arányát, ezeknél releváns a "handmade" mint jelző, és talán minőséghez is kapcsolódhat. De ez elvileg független a mennyiségtől, legyárthat valaki ötvenet naponta valamiből, míg pl egy teljesen egyedi munkadarabot akár teljesen gép mar ki.

Nekem borban, szappanban, hasonlókban értelmezhetetlen a kézműves jelsző. A kisszériás/kisipari igen, a natúrkozmetikum (vagy bornál bio) igen, ezeknek mind van tartalma, a kézművesnek nincs. Családomban van kézműves-rajongó, akitől nem egy kézműves bort, szappan, és mittudoménmit kaptam már ami lefolyóban/kukában végezte, mert nem ütötte meg azt a szintet amit egy hipermarketben vesztegetnek közepes árkategóriában (kézművesnél jóval olcsóbban).

Kb 5 éve megy ez a kézműveskedés Magyarországon, mindenre amit ezzel akarnak eladni. Tartalma annyi hogy "minimum 50%-al drágább". Komolyan azt várom mikor árulnak majd kézművesként egy laptopot, mert szerintem már nem sok kell hozzá.

Nem elérhető wasytsur

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #614 Dátum: 2014. Január 06. - 14:36:33 »
Szerintem nem értelmetlen. Az a baj - és ebben egyetértek -, hogy valóban nálunk (máshol is?) "csak egy kiüresedett marketingfogás". Legalábbis mára az lett.
A szivarozásra szánt időt nem érdemes másra vesztegetni.

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici