Szerző Téma: Pamacs és penge blog  (Megtekintve 136144 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #75 Dátum: 2010. Szeptember 25. - 23:55:05 »
Semmi, sima email Gmailen keresztül. Rajta kívül még a feleségem van, akinek szintén nem írhatok ékezetesen, mert krikszkrakszokat kap helyettük, és értelmezhetetlen a szöveg. Nem tudom, mi az oka, lehet, hogy valami céges védelmük van?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #76 Dátum: 2010. Szeptember 26. - 13:28:14 »
Egy dolgot tudok elképzelni. A "tartalmi tanácsadó" be van kapcsolva náluk.
Ha a "borotvakrém" és a "rendelés" szó nem szerepel az adott e-mailben, az üzenetet azonnal UTF-8933-ba kódolja ( távolkeleti zambézi ).
Aztán addig dolgoztat, Word, Openoffice, PDF és egyéb formátumokban, míg meg nem unod :-)

Nem is rossz ötlet, megpróbálom én is alkalmazni... ;D

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #77 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 00:14:52 »
furi... biztos valami codepage gebasz... Feleségednél esetleg meg lehetne próbálni utánajárni mi a gond.
Pl én kapok időnként valami egészségpénztáras webshoptól hírlevelet. Na az régebben úgy jött, hogy ékezetes helyett krix-krax. Ha manuálisan válogattam a thunderbird-ben a kódpédzsek között, akkor volt olyan amiben jó lett... Aztán egy ideje már jól jönnek ezek a hírlevelek. Szerintem náluk volt a bibi (valószínűleg a header-ben mondta hogy mi legyen a codepage, csak rosszat mondott).
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #78 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 00:41:06 »
Szerintem pedig elég egyértelmű. Ed-nél a Gmail által generált levél fejlécében mondjuk valami kacifántos kódolás van beállítva, míg a vételi oldalon mondjuk valami régi progit használnak, ami pont azt a kódolást nem ismeri, vagy félreértelmezi. Az ékezet nélküliek szintén ebben a kódolás értelmezésének útvesztőjében vesznek el. Programja válogatja, de a modern HTML olvasók gyakorlatilag minden kódolást tudnak értelmezni, kivéve, ha valami kifejezetten nagyon egyéni van beállítva a küldő oldalon.

Ed javaslom, hogy a gmail ill. smtp (nem tudom mit használsz webmail vagy outlook vagy mac stb.) beállításaidnál az alapértelmezett helyett állíts UTF-8 Unicode encodingot, azt minden kliensen rendben el lehet olvasni. Ha jól emlékszem azt mondtad Mac párti vagy...( pont nem ismerem nagyon) ha igen, próbáld meg a gmailnek a webmailjéről küldeni a mailt UTF8 kódolás beállítással. Ha az rendben olvasható akkor bizony a levelezőprogramodban van a rossz beállítás.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #79 Dátum: 2010. Szeptember 27. - 08:08:38 »
Köszi mindenkinek! A Gmail webes felületét használom levelezésre, eddig a default kódolás volt beállítva, most átállította UTF-8 Unicode-ra – bármi is legyen az!  ;)

Hiába, a bizalom...   ;)


Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #81 Dátum: 2010. Október 04. - 13:45:22 »
Na végre olvasnivaló! :)
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2388
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #82 Dátum: 2010. Október 04. - 14:47:54 »
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #83 Dátum: 2010. Október 04. - 17:43:54 »
jeee
egyből le is csaptam egy példányt hirtelen felindulásból (http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260672187772&ssPageName=STRK:MEWNX:IT;)
... a nyúlon túl?

zsolabácsi

  • Vendég
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #84 Dátum: 2010. Október 04. - 17:48:28 »
Basszus. Valaki vegyen már nekem egy igazi, tech fejes Gillette de-t az ebay-on. ha kell ráfizetek! ::)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #85 Dátum: 2010. Október 04. - 18:21:54 »
PÜ ment  ;)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #86 Dátum: 2010. Október 12. - 10:25:02 »
Jó a hír: a marketing koordinátor kisasszony válaszolt! Igaz, egyelőre csak annyit, hogy nem bírja elolvasni a levelemet, küldjem el Word-fájlban... De ez már valami!


Barbon: az újraszületett remény után itt tartunk...

Kedves Szilvia,

remelem, a multkor vegul sikerult elolvasnia a Wordben es txt-ben elkuldott levelet.
Amennyiben nem all rendelkezesukre informacio, vagy nincs idejuk velem foglalkozni, egy negativ valaszt akkor is koszonettel vennek, mert akkor nem varok es folytatom a keresest mas iranyban.

Koszonettel es udvozlettel:


Nem elérhető finucci

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 53
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #88 Dátum: 2010. Október 13. - 11:14:34 »
Valami nem jó, mert a főoldalon ( http://pamacsespenge.blog.hu/ ) még mindig a Travel Tech az első.

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #89 Dátum: 2010. Október 13. - 11:39:09 »
???

Nálam nem, pedig direkt kiléptem, úgy látom, mint bárki. Innen alinkről is. Meg a Facebookon már lájkolták is, tehát éles.

???

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici