Szerző Téma: Pamacs és penge blog  (Megtekintve 134980 alkalommal)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #135 Dátum: 2010. December 03. - 12:53:11 »
Igen. Mér', ez nem tartozik az alkotói szabadságba?   :evil:

(Gyakran túlkomolykodom a dolgot, de hát arra nem harap a nép...  :crazy:)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #136 Dátum: 2010. December 03. - 13:26:30 »
Igen. Mér', ez nem tartozik az alkotói szabadságba?   :evil:

(Gyakran túlkomolykodom a dolgot, de hát arra nem harap a nép...  :crazy:)

Hova lesz így a világ, csak úgy átírunk ezt-azt, ha kedvünk tartja?  ;)

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #137 Dátum: 2010. December 03. - 13:36:21 »
Na jó, azért a közzététel után pár perccel még nem olyan bűn, hogy rámszabaduljon a Wikileaks!    :fetreng:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #138 Dátum: 2010. December 06. - 10:45:08 »
Újabb kézműves magyar: Nadler borotvaszappan

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #139 Dátum: 2010. December 06. - 12:17:53 »
Jól sikeredett a cikk és mivel a blogra nem vagyok regisztrálva, amatőr vegyészként had tegyek egy kis észrevételt. A hab összeesésének az oka, hogy az összetevőkben ( ami nincs tisztességgel feltüntetve a csomagon, tehát így értékesíteni nem is szabadott volna, de ezt hagyjuk) nem található nedvességmegkötő ( glicerin, glikolok stb.) illetve a kecsketej! Ugyanis az ebben lévő kalcium ill. egyéb fém ionok a legnagyobb ellenségük a szappanoknak. A szabad kálcium megkötésére is kell egy kis vegyi anyagot használni (ilyen pl. az EDTA, ill természetes savak: pl. citrom sav stb.) A fenti képletre levetítve nem is kellett volna kipróbálni, ahhoz, hogy megjósólni lehessen az alapvető tulajdonságait. A felhasznált szűz olajok viszont biztosan mind mind nagyon értékesek. 

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #140 Dátum: 2010. December 06. - 12:41:39 »
Komolyan, tudtam én, hogy neked biztos lesz jó ötleted!  :borz2:
Hanem arany Penge (mint a Captain, érted ;D) barátom, a blogot és alkotóját nagyon kitüntetnéd, ha megtisztelő figyelmedet egy regisztrációval is érvényre juttatnád. Tényleg. Csak, hogy hozzá tudj szólni, jó lenne máskor is.
Utána pedig, a jó ügy érdekében (és legyünk megalkuvók, az első zárójeles rész kivételével) valóban értékes véleményedet és tanácsodat oda is beírhatnád, emelve ezáltal a médium szakmaisága glóriájának fényét is!

:sör:

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #141 Dátum: 2010. December 06. - 13:17:52 »
Jó hogy ez szóba került...most legalább én is beregisztráltam az oldalon. (jobb később, mint soha :borz1:)
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #142 Dátum: 2010. December 06. - 14:00:38 »
Komolyan, tudtam én, hogy neked biztos lesz jó ötleted!  :borz2:
Hanem arany Penge (mint a Captain, érted ;D) barátom, a blogot és alkotóját nagyon kitüntetnéd, ha megtisztelő figyelmedet egy regisztrációval is érvényre juttatnád. Tényleg. Csak, hogy hozzá tudj szólni, jó lenne máskor is.
Utána pedig, a jó ügy érdekében (és legyünk megalkuvók, az első zárójeles rész kivételével) valóban értékes véleményedet és tanácsodat oda is beírhatnád, emelve ezáltal a médium szakmaisága glóriájának fényét is!

:sör:


Igenis főnök!
Azonban az első zárójeles rész a lényeg.. innen indul minden. Mivel a termék vegyi anyagokat tartalmaz van egy olyan érzésem, hogy azt regisztrálni is kell. Talán OÉTI. Aztán előfordulhat, hogy épp ők húznák rá a vizes lepedőt és nem a teszteredményeid. Persze próbálkozásnak nem rossz, de a "tejben-vajban" fürdésnek a mai világban már nincs létjogosultsága és pont ilyenek miatt.

A blog regisztrációval pedig sajnos hadilábon állok továbbra is az indapassnál, de ahogy lesz időm újra nekiveselkedek.
 



Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #143 Dátum: 2010. December 06. - 14:10:26 »
Itt kell regisztrálni, egy mélcím, egy jelszó meg egy captcha.

A zárójeles részre: én még semmilyen kézműves szappanon, gyertyán stb. (legyen az vásári vagy webshopos, már ezek általában így is, úgy is árulnak) nem láttam hivatalos forgalmazási engedélyt, ezért azt merem gondolni, hogy erre nem feltétlenül kell ilyen, különben biztos lenne, akinek van, meg akinek nem. Talán van valami „kézműves termék” kategória. Csak gondolkodom.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #144 Dátum: 2010. December 06. - 15:31:32 »
Itt kell regisztrálni, egy mélcím, egy jelszó meg egy captcha.

A zárójeles részre: én még semmilyen kézműves szappanon, gyertyán stb. (legyen az vásári vagy webshopos, már ezek általában így is, úgy is árulnak) nem láttam hivatalos forgalmazási engedélyt, ezért azt merem gondolni, hogy erre nem feltétlenül kell ilyen, különben biztos lenne, akinek van, meg akinek nem. Talán van valami „kézműves termék” kategória. Csak gondolkodom.

Egy ÁNTSZ ellenőrzés során bukna.( a gyertya nem esik a kozmetikai törvényben meghatározottakba ill. nem vegyiáru) A szabályozás mindenkire vonatkozik az biztos, tehát gyártó, forgalmazó, pontos összetétel, bejelentés stb. Nem is ebből az irányból közelíteném meg, hanem a miért irányából. A borotvaszappannak habzania kell. Ha nem habzik vagy nem jó, vagy netalán mérgező anyagokat tartalmaz, rákented az arcodra és utána jóesetben egy blogon reklamálhatsz... pedig pénzt adtál érte, nem egy barátod vállveregetős házipálinkáját kostolgatod ingyé és szeretetből. Érted. 

Az indapass regisztrációját jól tudom hol van, de az összes e-mailemet nem hajlandó befogadni. Egy újabb e-mail reg lesz a megoldás, de ahhoz is lelkierő kell, hogy megcsináljam... de meglesz!

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #145 Dátum: 2010. December 06. - 15:36:38 »
Gmail-t szereti az indapass.  ;)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac



Nem elérhető gret

  • Új tag
  • *
  • Hozzászólások: 44
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #148 Dátum: 2010. December 22. - 00:37:47 »
Jól sikeredett a cikk és mivel a blogra nem vagyok regisztrálva, amatőr vegyészként had tegyek egy kis észrevételt. A hab összeesésének az oka, hogy az összetevőkben ( ami nincs tisztességgel feltüntetve a csomagon, tehát így értékesíteni nem is szabadott volna, de ezt hagyjuk) nem található nedvességmegkötő ( glicerin, glikolok stb.) illetve a kecsketej! Ugyanis az ebben lévő kalcium ill. egyéb fém ionok a legnagyobb ellenségük a szappanoknak. A szabad kálcium megkötésére is kell egy kis vegyi anyagot használni (ilyen pl. az EDTA, ill természetes savak: pl. citrom sav stb.) A fenti képletre levetítve nem is kellett volna kipróbálni, ahhoz, hogy megjósólni lehessen az alapvető tulajdonságait. A felhasznált szűz olajok viszont biztosan mind mind nagyon értékesek. 

úristen, nekem pont ezeket (próbálják) tanítani elsőéves kertészmérnökként:D bocsánat az offtopikért
"...Ha egy ifjút megtanítasz a beretválkozásra és arra, hogy beretvaszerszámát jó rendben tartsa, ezzel jobban előmozdítod élete boldogságát, mintha ezer aranyat adnál neki." Franklin

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #149 Dátum: 2010. December 25. - 12:35:15 »

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici