Szerző Téma: Pamacs és penge blog  (Megtekintve 133935 alkalommal)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #315 Dátum: 2012. Június 11. - 13:49:17 »
ja, az nekem is fura...
... a nyúlon túl?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #316 Dátum: 2012. Június 11. - 14:12:00 »
Kérem szépen, szívetek joga. Megjegyezném azért, hogy (főleg a világ-) háborúkkal, természeti csapásokkal kapcsolatban igenis használják az elpusztult, elpusztulni szavakat ember viszonylatában is, nyugodtan keressetek rá néhány kombinációra.
Illetve vannak helyzetek, amikor a "meghalt" szimplán eufemizmus lenne.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #317 Dátum: 2012. Június 11. - 14:15:51 »
tömegesen de legalábbis csoportosan igen, de egyének esetében is?  ???
... a nyúlon túl?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #318 Dátum: 2012. Június 11. - 14:25:04 »
Hát ezen szerintem ne vitatkozzunk, nekem bizony belefér, hogy egy ember elpusztul - érzékeltetendő, hogy kegyetlen gaztett okán és/vagy irgalmatlan körülmények között történt az, ami, és nem ágyban, párnák közt.
Béke.

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #319 Dátum: 2012. Június 11. - 14:32:21 »
Nekem fura, de nem kekeckedem tovább.  :)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #320 Dátum: 2012. Június 11. - 14:45:20 »
Mondom, ízlés dolga. Nem akarlak győzködni benneteket és ti sem fogtok meggyőzni.
Vállalom, hogy a társadalom által kanonizált szemantikához képest eltérően fogalmazok.   :evil:
 :sör:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #321 Dátum: 2012. Június 11. - 15:16:44 »
Gondoltam, hogy te nem bírod ki az utolsó szavad nélkül.   ;D

Na mindegy is, legalább leírom, ami közben az eszembe jutott: ha embereket állati módon, csordában hajtanak be marhavagonokba, hogy aztán mint egy vágóhídon a jószágot, embertelenül leöldössék őket, akkor ott vajon miért is ne lenne létjogosultsága egy emberekre kevéssé alkalmazott jelzőnek.

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #322 Dátum: 2012. Június 11. - 15:26:02 »
Ed: Nekem is pont ez jutott eszembe.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #323 Dátum: 2012. Június 11. - 15:37:05 »
Elsőre engem is szíven ütött - de ugyanaz játszódott le bennem is, mint amivel Ed érvel. Jelen esetben bátran tekinthetjük irodalmi értékű kifejezésnek. Vagy nevezzük költői szabadságnak, hogy olvasni is tereh.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #324 Dátum: 2012. Június 11. - 15:40:01 »
Hogy eufemizmus lenne ha csak azt írtad volna, hogy meghalt? Szerintem nem. A cikk egy személyről szólt, elsősorban e fórum témájához kapcsolódva, nem pedig a zsidóüldözésről. Ha ez utóbbiról szólna, akkor elfogadható az érvelésed...., de számomra akkor is egy ember az "meghal", "életét veszíti", stb...

Az illető személy egy meglehetősen fiatal nő, aki talán épp kétéves gyermekét terelgette, amikor berúgták az ajtót. Ilyen élettörténettel aligha közelíthetünk úgy a témához, hogy ne kerülne szóba a zsidóüldözés. Az életét nem veszítette, hanem vették tőle.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #325 Dátum: 2012. Június 11. - 15:40:50 »
Te vagy az olvasó, akit veszített? Dehát elolvastad!  :evil:

Nem elérhető deka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 325
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #326 Dátum: 2012. Június 11. - 16:00:24 »
Az én nagyapám is az "elpusztult" kifejezést használta erre a témára. A szüleiről és a nővéréről volt szó. Nekem innentől helyénvaló.

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #327 Dátum: 2012. Június 11. - 16:01:31 »
Igen, asszem ebben a témában a személyes érintettség átalakítja a percepciót. Kvázi.

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #328 Dátum: 2012. Június 11. - 16:12:13 »
FBP- ( "aki ilyet bemond nagy kretén"-re reagálva)
1. Ugyebár, amit szabad Jupiternek, nem szabad a ... a Te szádból is nyilván másként hangzik ez a szó... ebben az írásban nálam pl. egy jót ütött a végén, amúgy kibttul nem tetszett maga a cikk... inkább olvasgattam volna a hangyák orális szőrtelenítő technikáiról.
2. Ez az egy szó mindent leírt úgy, ahogy kell, tehát Ed barátunknak nem is kell érvelnie... ( A Pamacs és Pengén érvel ő eleget, hogy egyáltalán elolvassuk!) 
3. Ami ezzel a hölggyel és ezekkel az emberekkel történt, akármilyen egy szóval sem lehetne elég beleérzősen leírni, teljesen mindegy, hogy felületesen most éppen mit gondolsz erről.
4. Ed direkt megkért minket, hogy ezt a szálat ne piszkítsuk tele gondolatokkal... ( Még ha gondolatok lennének!? )

 :egynagydszetlifélegörnyedősfenekberugáshanggal:

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #329 Dátum: 2012. Június 11. - 17:30:13 »
Igen, asszem ebben a témában a személyes érintettség átalakítja a percepciót. Kvázi.

Pontosan. De a szemelyes erintettseg nem feltetlenul jelent elpusztult (es erdekes, nekem ez a kifejezes ilyen kontextusban teljesen termeszetesen jon, most is, ide is automatikusan ezt irtam) csaladtagokat. Az en szemelyes erintettsegem csupan annyi, hogy a kulfoldiekkel rendszeresen jarok a Terror Hazaba meg a Zsido Muzeumba. (Foleg az elobbi nagyon kemeny.) Igy en ezert viszonyulok erzekenyebben ezekhez a temakhoz. Es ezert is lenne fontos, hogy minel tobben legalabb ily modon szembesuljenek hasonlo temakkal, elgondolkodnanak, novekedne az altalanos tarsadalmi erzekenyseg, kevesebben beszelnenek meg csinalnanak baromsagokat, es picit jobb lehetne az orszag hangulata. Es igenis, tetszik az iras vagy nem, de ezzel a poszttal szerintem egy iciripicirit hozzajarultam ehhez. ;)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici