Szerző Téma: Pamacs és penge blog  (Megtekintve 135019 alkalommal)

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #330 Dátum: 2012. Június 11. - 18:11:05 »
a terror házában én is jártam, nagyon korrektül meg van csinálva.
Nekem a cikk is nagyon tetszett, a mondanivaló átjött, hatással volt rám.
Az, hogy az "elpusztult" kifejezés egy konkrét személy elhalálozásának vonatkozásában nekem furcsa az meg nem megmagyarázós téma, egyszerűen mifelénk ezt a kifejezést soha nem használják egy konkrét személy elhalálozására vonatkoztatva.
Ha Ti többen is azt mondjátok, hogy depedig ez kóser, akkor én azt nektek készséggel elhiszem, de ettől még nekem fura marad.
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #331 Dátum: 2012. Június 11. - 18:26:21 »
...én pedig jobban szeretem, ha egy borotválkozós oldalon a borotválkozásról olvashatok.  ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #332 Dátum: 2012. Június 11. - 19:02:58 »
Igazad van, Malac!
Másrészről nekem viszont a cikk így tetszett, ahogy van.
Gratula Ed!   :sör:
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #333 Dátum: 2012. Június 11. - 20:29:36 »
Vagy amikor először hallottam Dolák-Saly által írt apróhirdetést, amit egy egyetemi professzor adott fel a társkereső rovatban. (aki nem ismeri, keressen rá, megéri!)
Ennek tényleg nincs köze a témához, mert Ed írása nem vett ekkora fordulatot a végére, de nem is poénnak szánta.
Ebbe viszont 2-3 mp-ig bele lehet "pusztulni" :-)
http://www.youtube.com/watch?v=y1GYRTwFbS0

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #334 Dátum: 2012. Június 11. - 20:45:28 »
a társadalmi érzékenység nem javul, sőt!
Azt SENKI sem akarja javítani... csak beszélnek róla... nem érdeke.

Viszont a társadalmi érzékiség az egyre jobb és jobb!  ;)
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #335 Dátum: 2012. Június 11. - 20:48:52 »
...én pedig jobban szeretem, ha egy borotválkozós oldalon a borotválkozásról olvashatok.  ;)

Hát Malac, akkor elvileg már többször csalódtál és még biztos fogsz is, sajnálom.  :nemtom:
Én sosem ígértem, hogy csak borotválkozásról fogok írni. Szerintem meg eddig már kiderülhetett, hogy a téma mindenféle aspektusát igyekszem körbejárni, sőt, nem habozok messzebb is elkalandozni, legyen szó lengyel karamelláról vagy a minap óráról - vagy bármiről.
Már a beköszönő első posztban ezt írtam: Ez itt, kérem, személyes lesz, csapongó - de főleg színes és élő.

FBP szerint is "kitérő", pedig az ipartörténeti vonatkozásokat is számos esetben érintettem már, márpedig egy, a kapcsolódó foglalkozást, ipart űző hajdani szakember sorsa szerintem egyáltalán nem OFF téma a bogon.

Persze kihagyhattam volna, mert szomorú történet, meg mert akár saját korunkra vonatkozó következtetéseket is ki lehet belőle hozni, meg mert flémforrás is lehetne, meg mert sejthettem, hogy alig lájkolja valaki ? de nem akartam, és nem is bánom.

És örülök itt, ennek a diskurzusnak is, tényleg.   :sör:

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #336 Dátum: 2012. Június 11. - 22:11:42 »
a magam részéről én örülök, hogy megírtad, de az írás íve valahogy olyan volt, hogy úgy éreztem, nem tudok mit reagálni, és talán jobb is ha nem rontom el azzal, hogy hozzászólok.

sajnos az én önkifejezőképességem kb ennyire elég, abban sem vagyok biztos, hogy érthetően sikerült leírnom amire most éppen gondolok...
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #337 Dátum: 2012. Június 12. - 08:55:22 »
a magam részéről én örülök, hogy megírtad, de az írás íve valahogy olyan volt, hogy úgy éreztem, nem tudok mit reagálni, és talán jobb is ha nem rontom el azzal, hogy hozzászólok.

 

+1

És lájoktam a blogon.
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #338 Dátum: 2012. Június 12. - 09:09:07 »
Hát Malac, akkor elvileg már többször csalódtál és még biztos fogsz is, sajnálom.  :nemtom:
Ne sajnáld Ed... egyszerűen átugrottam a számomra érdektelen cikkeid.  ;)
Engem a technikai részletek érdekelnek, a történelmi adatok hidegen hagynak.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #339 Dátum: 2012. Június 12. - 11:34:42 »
Malac, bae, te gyerekeket tanícc! Már csak hivatásból is érdeklődőnek kéne lenned (jó, tudom, nem töritanár vagy)!

Nem beszélve az azirányú érzékenységről, hogy ha az állam a társadalom bizonyos tagjai ellen fordul, mi több, ő maga szelektálja ki azokat, akiket megölni jogosnak vél... szóval ezt a dolgot át kéne tudnod érezni, hogy beszélhess róla a kölkekkel, nem annyival elintézni, hogy egy borotvás blogon pont nem érdekel. A holokauszttal kapcsolatban a lényeg az, hogy az állam öli le a polgárait, ráadásul szervezetten, ipari léptékben, még csak egy hazug koncepciós pert sem használva álcának. Ha erre legyintünk, nem beszélünk róla, vagy úgy teszünk, mintha ezt mindig mások követték volna el, akkor bármikor újra bekövetkezhet. Beszélni róla egy bármilyen blogon nem zsidó nyavalygás, nem holokausztbiznisz.

Jutott eszembe mindez most, ahogy átfutottam a hozzászólásokat..

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #340 Dátum: 2012. Június 12. - 11:43:09 »
Úgyis szétszedünk  ;D
Gonosz leszek, és visszamásolom az értesítésből  :evil:

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #341 Dátum: 2012. Június 12. - 11:50:46 »
mitis?  ::)
... a nyúlon túl?

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #342 Dátum: 2012. Június 12. - 12:39:17 »
hát hogy lesz ebből szétszedés???  ;D
... a nyúlon túl?

Nem elérhető rty42

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1916
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #343 Dátum: 2012. Június 12. - 13:50:31 »
eddig nem mondott semmit, de most ezt találtam:
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=JviVHP_cBxM" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=JviVHP_cBxM</a>

ez volna az ős-tanyabájk?  :crazy:
... a nyúlon túl?

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:Pamacs és penge blog
« Válasz #344 Dátum: 2012. Június 12. - 15:05:17 »
A holokauszttal kapcsolatban a lényeg az, hogy az állam öli le a polgárait, ráadásul szervezetten, ipari léptékben, még csak egy hazug koncepciós pert sem használva álcának. Ha erre legyintünk, nem beszélünk róla, vagy úgy teszünk, mintha ezt mindig mások követték volna el, akkor bármikor újra bekövetkezhet. Beszélni róla egy bármilyen blogon nem zsidó nyavalygás, nem holokausztbiznisz.
No, ezért nem szeretem a történelmet... mert az erőszak mozgatja.
Megvolt ez az ókori társadalmakban is. Nézd meg az Apocalypto-t, többet ér bármelyik 2. VH-s dokumentumfilmnél... undorító!
Ugyanakkor a Holoizé körül van egy csomó titkolózás/hazugság. Pl. ki fizette Hitler számláit... no ki... kinek volt akkor ennyi pénze? Akiknek most is.
A hadifogságból hazajött nagyapám (katonatiszt volt) a saját gyerekeinek nem mesélt arról, hogy mi volt kint. Volt aki mesélt, tudjuk, hogy milyen szörnyűségek. Erről miért nincsen múzeum? Hát a kitelepítettekről, akiknek a házaiban a mai napig bent laknak a "volt" kommunisták... akik őket kitelepíttették.
Hát a 150 millió indiánnak mikor van az emléknapja?
Közép-Afrikában persze tiszta a kezünk, a mai milliós népirtásokat a feketék végzik feketéken.
Az érzékenység egy kamu duma. A történelmet egy dolog mozgatja: "az erősebb kutya b@szik". Ember ébresztő, ez megy most is! Nézd meg a dél-európai országokat.
És ez így van rendjén, Darwin óta tudjuk. Ez kell az emberi fajnak, nem a kereszténység. Tehát, ha mi MAGYAROK gyengék vagyunk, taposson el minket is az úthenger!
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici