Szerző Téma: Pietro  (Megtekintve 15836 alkalommal)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Pietro
« Dátum: 2010. Március 05. - 12:15:39 »
Üdv mindenkinek!

Nálam kb tavaly (2009) november tájékán kezdődött a tradicionális borotválkozási mánia (azaz „wetshaving”). Naná, hogy elindult a gépszíj-effektus, máig tart, de szerencsére már kisebb intenzitással ;D  próbálom megtalálni az optimális kompozíciót ;)

Az általam legsűrűbben használt eszközök a következők:

Előkészület: Forró zuhany, majd forró nedves törcsi az arcon 1-2 percig, előtte a borotvahabot bőrbe masszírozva
Pamacs: Art of Shaving Silvertip Badger vagy Hans-Jurgen Muller KG Fine Badger
Borotva: Merkur 23 (Merkur Long Handle Classic), vagy Merkur Futur (2,5 vagy 3-as fokozaton)
Borotvaszappan: Art of Shaving Sandalwood + pár csepp AoS pre-shave oil a habba a kikeverés közben. Külön nem ajánlom az AoS elő-olajat, túlságosan magas a viszkozitása a bőrre kenve. Ez talán az egyetlen gáz termékük szvsz, a többi primőr minőség    a habot porceláncsészében keverem ki
Penge: Merkur vagy Apollo (fekete színű svéd minőségi penge, Douglas-nál lehet kapni én az Arénában vettem, 2500 Ft egy 10 db-os csomag)
OSMA alum block
Aftershave: Art of Shaving Sandalwood Balm, AoS Sandalwood Parfume

Minden este Art of Shaving Ingrown Hair éjszakai krém leginkább a nyaki területre, ahol néha a gallér szokta irritálni a bőrt.

Ezenkívül a következőket szoktam néha váltogatni hellyel-közzel, hangulattól függően:

Pamacs: Art of Shaving Genuine Badger vagy ERBE (vmi német gyártmány) szerintem Pure Badger
Pre-shave: L’Occitane shave oil, AoS Lavender pre-shave oil
Szappan: L’Occitane Cade, Art of Shaving Lavender, Dovo, Col. Conk Amber, Proraso (normál, sötétzöld tégely)
Krém: Proraso (sötétzöld tubus), L’Occitane Cade, Nivea Milde
Stick: Kék Wilkinson shaving stick (nem tudtam megállni, hogy ne vegyem meg pár száz forintért)
Aftershave: Art of Shaving Lavender Balm, L’Occitane krém (lila levendula), L’Occitane Cade krém, L’Occitane (lila levendula) parfüm

Beszereztem még pár olcsó borotvakést, egyelőre nem a klasszikus kovácsoltat (majd valszeg DOVO 5/8 lesz), hanem a fél zsilettpengével működő műanyag no-name (Kiepe, Euro-Styl) alternatívákat. Kezdem próbálgatni a szimplább fogásokat, nem rossz...

Folyamatban vagy egy Kent BK-2 és egy BK-4 beszerzése neten keresztül, illetve egy Merkur 34C ("nyitott", fésűs fej, rövid nyél)

Esetleg lenne valakinek ötlete vagy tapasztalata, hogy/ hol lehet Tabac termékeket beszerezni?

Előre is köszönettel és még egyszer üdv a "community"-nek  

« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 05. - 19:26:50 írta Pietro »
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető mry314

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2691
    • Borotváim fényképei
Re:Pietro
« Válasz #1 Dátum: 2010. Március 05. - 17:11:04 »
Üdv a fedélzeten!  ;D

Ami a shavetteket illeti (ezek a félpengés borotvakések), óvatosan velük, a legtöbben azt vallják, hogy inkább egyből borotvakést használjunk, mert a shavette "megzavarhat a fejlődésben..." ;)
Vérem, bőröm, bánatom és  bajom!
Nem nyúzom tovább magamat agyon!
Nem pattan az arcom, nem lesz beteg bőröm!
Nem kell szitkozódnom miért van nekem szőröm.
Léber Kálmán

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Pietro
« Válasz #2 Dátum: 2010. Március 05. - 17:58:26 »
Az, bizony "shavette", (beugrott  :D) - a külföldi források asszem csak a Feather AC-t említik, mint szóbajöhető komoly eszközt. Gondolom a súlyuk, balanszuk, stb nagyon eltérhet a klasszikus beretvakésektől. Én se terveztem hosszútávra velük, csak az (alap)fogásokat és a technikát akarom minimális szinten elsajátítatni, amint megvan a kritikus szint (érzésem szerint) jöhet a "felnőtt" verzió. Köszi szépen a kommentárt  ;)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pietro
« Válasz #3 Dátum: 2010. Március 05. - 17:59:03 »
Udv Pietro! Szep a felhozatal!

Tabac elvileg a Muller drogeriakban es a Douglasszben van, de borotvaszappan nem biztos, aftershave igen.

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Pietro
« Válasz #4 Dátum: 2010. Március 05. - 19:13:03 »
Szia cotag, olvasván a hozzászólásaidat, látom "öreg" és tapasztalt motoros vagy, remélem majd lesz alkalmunk megszakérteni egy-két dolgot  ;) Gondoltam, inkább "lerajzolom" a felhozatalt, és amint elrendeztem a hadsereget (először csináltam csoportosképet róluk) elgondolkoztam, ez már nem-e valami mániába áthajló hobbi?  ;D ;D



Bocs az idétlen szocreál csempe-háttérért, Moszkvában dolgozom (és bérlek kérót) - hát igencsak eltér az ízlésünk a tulajjal  :D

Borotvaszappan Tabacot (interneten vizsgálódtam) én se találtam Magyarországon kiskerben vagy helyi disztribútornál, gondolom marad az amazon.com + társai. Itt (Moszkvában) sem lehet kapni... viszont van orosz gyártmányú Gillette-penge dögivel (Rubie, Platinum, stb), de a minőségük, hogy úgy mondjam "az egyik oroszabb, mint a másik"  ;D
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:Pietro
« Válasz #5 Dátum: 2010. Március 05. - 19:55:47 »
Hat talan inkabb egeszseges kivancsisag, mint mania  ;D En is rengeteg dolgot felhalmoztam, eleg rovid ido alatt. Mentsegemre legyen mondva, hogy a kezdeti lelkesedes utan mar sok mindent azert probaltam ki, hogy megtalaljam azokat a szereket, amiktol nem hisztizik a borom.

Ha esetleg Schwechatrol repulsz Moszkvaba, akkor egy becsi Mullerbe beterve tudsz venni Tabac szappant. Egyebkent nekem nem valt be annyira, de lehet, hogy magasak voltak az elvarasaim, a tengerentuli tarsaink agyon hype-oljak.

Nem elérhető gas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 149
Re:Pietro
« Válasz #6 Dátum: 2010. Március 05. - 19:59:42 »
Hát ez szép kollekció!Te aztán megadod a módját Pietro! :o

Nem elérhető edrose

  • Adminisztrátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3560
    • Pamacs és penge
Re:Pietro
« Válasz #7 Dátum: 2010. Március 05. - 20:04:09 »
A tengerentúliak hype-jában benne van a „kis, egzotikus európai márka” kuriózuma is... Jópofa, mikor anno gimisként még azt hittem, hogy a csajok az illatokra jönnek, akkor volt Tabacom, aztán nem hallottam róla húsz éven át, azt hittem, már nem is létezik... Jó, hogy ilyen dolgok azért meg tudnak maradni. Ez a Mäurer & Wirtz valami családi cég lehet, talán ez a nyitja. Azért ha látok, majd veszek egy szappant én is...

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Pietro
« Válasz #8 Dátum: 2010. Március 05. - 20:10:03 »
cotag
Gondolom, akkor most ugyanazt a távot futom be mint te  ;D (a kezdeti felhalmozási fázist értem ezalatt). Köszi a tippet, Bécsbe viszonylag sűrűn járok (jártam), csak az utolsó decemberi vizitem alatt nem volt időm szétnézni, pedig terveztem. Siettem haza Pestre, kocsival voltam, pont akkor kezdett szakadni a hó (vmelyik szombati napon volt karácsony előtt).

Engem is inkább a kíváncsiság hajt, tényleg félisten státusza van (Proraso mellett) a kinti fórumokon (pl. B&B), de az illatára vagyok leginkább kíváncsi, nagyon megoszlanak és ellentmondóak a vélemények, tehát gondolom nem lehet valami "banális" illat. Régi találmány gondolom, a cég a asszem a 30-as években alakult, ha ennyi évtizeden keresztül "ott van" hatásos dolog lehet (itt a minőségét értem), de mint minden ilyen dolog egyéni ízlés kérdése  :)  majd beszámolok, ha kipróbáltam

Köszi a kommentárt edrose!  ;)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Pietro
« Válasz #9 Dátum: 2010. Március 05. - 20:28:51 »
Bocsánat, 1950-es években... (Proraso-val kevertem össze)
http://de.wikipedia.org/wiki/Tabac_Original  (sajna csak németül van)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Pietro
« Válasz #10 Dátum: 2010. Március 15. - 13:58:49 »

Penge: Merkur vagy Apollo (fekete színű svéd minőségi penge, Douglas-nál lehet kapni én az Arénában vettem, 2500 Ft egy 10 db-os csomag)



Pietro, az Apollo penge nálad hogyan szuperál? Nemrég én is vettem a Douglas-ban, de nagyon nem jött be!  :( Azon tanakodom, hogy rossz sorozatot fogtam ki, vagy csak az én arcomhoz nem passzol. Bár egy elegáns csomagolású Solingen pengéről ez nehezen hihető.
Szóval visszatértem a jól bevált, töredékért kapható Lord-ra!  :)
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Pietro
« Válasz #11 Dátum: 2010. Március 16. - 20:41:12 »
Qk@
lehet benne valami, mert én is hasonlóan látom. Egyszerűen nem értem: svéd acél + solingeni német élezés + az árához képest (2500,- Ft 10 db-ért (!)) szerintem egyenesen "elégtelen", szvsz meg sem közelíti a Merkur Super minőségét, ami nekem az abszolút kedvencem. A MS se olcsó (asszem 1400 körül van 10 db), de (eddig) jobb pengét nem tapasztaltam. Igaz, olyan túl sokat nem próbáltam még ki. Rendeltem Feather-t, na arra tényleg kíváncsi vagyok  :). Lord-hoz még nem volt szerencsém, sokat olvastam itt róla a fórumon és ha legközelebb otthon leszek, nézek. Nagyon úgy tűnik nekem, hogy ez a pengék proraso-ja, azaz ugyanannyira jó, mint amennyire olcsó  :D  Kiskereben hol lehet leginkább fellelni? (DM-ben tutti nem láttam).
Még egy kósza gondolat: lehet, hogy más borotvával jobban szuperálna az Apolló? Én Merkur 23 long handle-t használok (zártfejű), lehet, hogy azért is jobb benne a Merkur penge?  ;D  ;D
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:Pietro
« Válasz #12 Dátum: 2010. Március 16. - 21:05:04 »
Qk@
lehet benne valami, mert én is hasonlóan látom. Egyszerűen nem értem: svéd acél + solingeni német élezés + az árához képest (2500,- Ft 10 db-ért (!)) szerintem egyenesen "elégtelen", szvsz meg sem közelíti a Merkur Super minőségét, ami nekem az abszolút kedvencem. A MS se olcsó (asszem 1400 körül van 10 db), de (eddig) jobb pengét nem tapasztaltam. Igaz, olyan túl sokat nem próbáltam még ki. Rendeltem Feather-t, na arra tényleg kíváncsi vagyok  :). Lord-hoz még nem volt szerencsém, sokat olvastam itt róla a fórumon és ha legközelebb otthon leszek, nézek. Nagyon úgy tűnik nekem, hogy ez a pengék proraso-ja, azaz ugyanannyira jó, mint amennyire olcsó  :D  Kiskereben hol lehet leginkább fellelni? (DM-ben tutti nem láttam).
Még egy kósza gondolat: lehet, hogy más borotvával jobban szuperálna az Apolló? Én Merkur 23 long handle-t használok (zártfejű), lehet, hogy azért is jobb benne a Merkur penge?  ;D  ;D

Ezek szerint nem egyedi eset!  :( Ennyi pénzért ilyen xar minőséget! Lord-ot kapsz a madaras teszkóban, én pl. a budaörsiben vettem. Amúgy nem hiszem, hogy borotva függő a dolog, próbáltam Merkur Progress-ben és Fatboy-ban is, de semmi különbséget sem tapasztaltam. A Lord mindkét cuccban remekül szuperált. Ami a Feather-t illeti: nemrég vettem neten (http://connaughtshaving.com/) egy 10 darabos csomagot, de csak "ünnepnapokra" tartogatom! :-) Nálam (és szerintem még sok embernél) ez a márka az etalon. Érdemes kipróbálni, nem olcsó, de az Apollo árából kb. 2!! csomag Feather vehető.  :)
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:Pietro
« Válasz #13 Dátum: 2010. Március 16. - 21:21:40 »
Köszi Qk@, a Feathereket (30-as csomagot  ;) ) én is a connaughtsgavingtől rendeltem  + még néhány dolgot (Tabac szappan, AS, különböző Proraso-k, stb)  :)  Majd beszámolok a Feather-feelingről, csak jöjjön meg a pakk  ;)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető Szám Bácsi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 198
Re:Pietro
« Válasz #14 Dátum: 2010. Március 16. - 21:23:09 »
Hmmm, a Tabac ammilyennek' számít? Bocs a tájékozatlanságomért :)

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici