Szerző Téma: JS-Alias Jenessanyi  (Megtekintve 117573 alkalommal)

Nem elérhető KunEmber

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3443
  • a babérolaj szerelmese
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #15 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 10:12:57 »
Na, a többiek kifejtették, mit értek bumszli alatt :) Viszont az maradjon meg, hogy le a kalappal, tényleg!
2. igen, ful hollow, vagy mi :) Szóval, hogy az egész kicsit kecsesebb legyen, könnyű-könnyed borotvát kapjunk.
Bumszli? A nyél, vagy a penge?

Solingeni alatt mire gondolsz? Formára vagy köszörülésre? Formára most lesz nemsokára, köszörülésre meg nem hinném hogy lesz full hollow. Vékonyra ki tudom húzni így is az élét. Az előző borotva amit feltettem az is 1/4 hollow, de vékonyabbra van kihúzva az éle mint a legtöbb solingeni hollow, és használni is olyan érzés. Amit lehet látni Dovo videókon, hogy behajlik köröm alatt az él, az a nagy 17/16-os borotvámon megy, mondjuk csak véletlen volt  :)

Nem elérhető Victorio

  • Tag
  • ***
  • Hozzászólások: 56
    • Karddobáló
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #16 Dátum: 2012. Szeptember 14. - 10:35:13 »
Le a kalappal, ez egy műremek.
Minőséget sugároz a penge is, a gyönyörű nyél meg még dob rajta egyet.

A bumszli problémához:
Tényleg bumszli. De ez nem baj.

Ez egy ízig-vérig modern formavilágú borotva.
A klasszikus légiesebb sheffieldi vagy a solingeni formavilág még nyomokban sem köszön vissza, de ez gondolom direkt lett így kialakítva. El kell fogadni azt is, hogy a művészetben (mert egy ilyen borotva létrehozása szerintem már a művészet kategóriába esik) vannak újító, előre tekintő és nem a múltat koppintó irányvonalak is.

Nem csak az lehet jó amit a régi iskolák irányvonala mentén alkotunk.
Ebben a borotvában pont az egyedisége törekvés, a hagyományokkal való szakítás ami egy plusz ad.

Ez is olyan, hogy van akinek Michelagello jön be, van akinek Vigeland. De mindkettőben meg lehet látni a mesterművet.

Meg kell mondjam, hogy én is a karcsúbb formavilágot kedvelem. Ezért tuti nem ez lenne a kedvenc késem. De ettől teljesen függetlenül érzem, hogy itt valami egyedi, értékes született.

Gratulálok.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #17 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 12:08:03 »
Következő tagja a hőkezelős pakknak:

23mm széles O1 penge 60-61HRC körül, tükörpolír, FR4 nyél ugyanilyen ékkel, torx tengelycsavar.







Ugyan a képek nem a legjobbak, de remélem tetszeni fognak!  :sör:
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #18 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 12:21:07 »
Ez a kés talán még az előzőnél is szebb... és a fotós technikád is a tökéletességig fejlődött.
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #19 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 12:33:07 »
Sanyi,

Gratulálok! Mindkét borotva nagyon szép. Az elsőnél tetszik, ahogy a nyél vége és a kés vége ugyanarra az ívre fordul. A ponge vastagsága és a nyél vastagsága szépen arányban vannak.

A másodiknál kiemelném a majomfarok huncut kunkorodását. Van benne egy csipetnyi "humor", ami különösen tetszik.
Jó a nyél anyagválasztása, a fekete szín miatt.

 :sör:

Üdvözlettel:
Toportyán
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #20 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 12:59:43 »
Gratulálok Sanyi, tényleg a jó úton jársz, nekem jobban tetszik ez a kés, mint az első, az a farokrész visz mindent.
Csak én érzem úgy hogy csalóka a kép? Egyszerűen nem tudom kinézni az arányokat. (nem rossz fotók, sőőt, bárcsak tudnék így készíteni képeket...)Egy full felülnézet sokat segítene a térlátásomnak. Persze csak ha van rá időd.   :sör: :sör:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #21 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 13:02:40 »
Jogos, igazából próbálkoztam vele, de a hegyes farok miatt az istennek nem akart megállni. Így sikerültek sajnos, de a középső képen látszódnak talán a legjobban az arányok.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #22 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 13:16:38 »
Mekkora a penge vastagsága?
Az alsó képen olyan, mintha nem sikerült volna jól az FR4 csiszolása, vagy csak az anyag textúrája csal meg???
Talán az ékkel nem vagyok kibékülve, jobb lenne narancssárgán. De ez csak az én egyéni ízléstelenségem.
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #23 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 13:33:41 »
Arra gondolsz hogy nem egyforma a 2 oldalon a minta? Tényleg nem az :) Igazából jobban tetszett így, ezért így hagytam.

A pengevastagság olyan 5,7mm, ehhez a szélességhez és felköszörüléshez kell ennyi. Erre rájön az egy réteg ragasztószalag, és azzal kb 16 fok lesz a végleges élszöge, ami valahol az optimális tartománynak az alja felé van.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #24 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 14:51:04 »
Sanyi, gratulálok! Tetszenek a munkáid!  :borz2: ...csak így tovább!
Talán a váll-nyak-farok együttes finomítása, könnyedebbé tudná tenni a kés megjelenésének összhatását.
A fotókon is látszik az új felszerelés, esetleg ha a kivágást jobban szűkítenéd, szerncsésebb lenne.
Amúgy még egyszer  :sör:
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető Világosító

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 762
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #25 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 16:03:17 »
Arra gondolsz hogy nem egyforma a 2 oldalon a minta? Tényleg nem az :) Igazából jobban tetszett így, ezért így hagytam.

A pengevastagság olyan 5,7mm, ehhez a szélességhez és felköszörüléshez kell ennyi. Erre rájön az egy réteg ragasztószalag, és azzal kb 16 fok lesz a végleges élszöge, ami valahol az optimális tartománynak az alja felé van.

Igen. Egy kicsit olyannak tűnt, mintha sérülés, vagy valami anyaghiba lett volna. Aztán eszembe jutott, hogy az FR4 érdekes szerkezetű anyag,  és lehet, hogy annak a mintája jött ki furcsán. És igazam lett... :boldog:

Jók a késeid, bár tapogatni kellene őket, főleg a fogása miatt. Egyenlőre ott érzek magamban kis bizonytalanságot...
Lássuk Magyarországot reálisan: jó borok, szép nők, gyenge forint, Erős Pista...

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #26 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 18:38:24 »
...
Talán a váll-nyak-farok együttes finomítása, könnyedebbé tudná tenni a kés megjelenésének összhatását.
...
- Pontosan ezt gondolom én is.
Talán még a nyelet egy picivel rövidebbre venném. Kb. a jelen ék 2/3-át hagynám meg. Legalábbis alulnézetből így látom. Ez csak egyéni ízlés, semmivel nem lenne jobb a kés tőle. :)

Nagy gratula, ez is igényes kidolgozású!  :borz2:

A fotókat is dicsérem. Ezek szerint bevált a (be)világításod.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető fonthunter (†2014)

  • Halhatatlan tag
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4060
    • Fonti galériája
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #27 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 19:24:14 »
Gregg, attól tartok, hogy kissé torzít a fotó, azért látszik a nyél erőteljesebben és ez zavar téged. Ez a csalókaság főleg az alsó képen érvényesül.
Az előző, Cocobolos szembe képnél már világosan látszanak az arányok.
H: Flaschner JP: IWASAKI, TOSUKE, Hishakaku Kamisori Sheffield: F. Reynolds, Wade&Butcher "THE CELEBRATED",  Wostenholm pipe, IXL, Bengall, A.J.Jordan Solingen: Dubl Duck, Rob.Klaas, J.A. Henckels, R. Stehlo, Wacker, Bonsa, Revisor, BlackSmith Herder, RedPoint D: Buddel F: Thiers Issard "Le Canadien" SP: Filarmónica 13 USA: HartSteel, Max S

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #28 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 19:30:18 »
Igen, lehet, hogy igazad van. Már az előző képnél is írtam, hogy jó lenne kézbe fogni és úgy megszemlélni. Ez erre is igaz, természetesen. :)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető messerfarkas

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 296
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #29 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 22:52:56 »
Gratulálok Sanyi! :sör: Nagyon igényes munkák. :borz2:
Az én izlésemmel, mondjuk nincsenek teljesen összhangban, de ez legyen az én bajom. Késportálos hasonlattal élve, kicsit olyan "tankhámozó" jellegük van. :crazy:

PS: Az N690-et még nem próbáltad?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici