Szerző Téma: JS-Alias Jenessanyi  (Megtekintve 117569 alkalommal)

Nem elérhető Qttyyy

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #45 Dátum: 2012. Szeptember 21. - 14:33:12 »
Egyre inkább az a kényszerképzetem van, hogy egy JS kés kell nekem...  :crazy:
Gratulálok, Sanyi, ezek egyre szebbek!
"Nem is normális az, ha valaki egy kicsit nem bolond!" VP

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #46 Dátum: 2012. Szeptember 21. - 15:17:41 »
Akit esetleg érdekelnek élőben, a Lurdy-ban megtekinthetőek lesznek Gyuláék standjánál, ha minden igaz  :sör:

Ráadásul egy olyan késsel egyetemben, ami még itt nem lett bemutatva :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #47 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 12:10:20 »


Na kérem szépen, jelentem megvolt az első borotválkozásom a Sanyi által készített egyik remekkel.

Amikor felkerültek a kések képei, és jöttek az első kommentek, már akkor is azt gondoltam, hogy elég nagy
lépés egy borotvakés rajongó/használó/felújító életében az első kés elkészítése, így nem állok be a " hú de szép", "nagyon
gyönyörű", "ez odabasz" típusú hozzászólások sorába amíg kézbe nem veszem, mi több meg nem borotválkozom
egyik késével.

Tegnap megbeszéltem Sanyival, hogy némi merényletet tervezek elkövetni ellene. Tudtam, hogy ott lesznek
a kései a Lurdyban, a késkiállításon, én pedig egyébként is terveztem szétnézni ott. Így hamar kitaláltam, hogy
szombaton elhozom az egyik borotvakést, ma reggel megborotválkozom vele, majd nyitásra vissza viszem a
Lovász késes műhely standjára. A cocobolo nyelű, nyugati típusú kést hoztam el.

Az elhozás után megfentem egy kicsit aminek két oka is volt:
1, Sanyi mondta, hogy kicsit sietős volt az élezése a késeknek, mert mindenképpen szerette volna ha bemutatható
   de nem feltétlenül shave ready állapotban elkészül velük a kiállításra
2, Józsi a LKM egyik mestere mondta, hogy volt olyan kedves "hozzáértő" nézelődő aki hüvelykujját merőlegesen
    húzogatva az az élen kérdezgette ez milyen acél?  :crazy:

Szóval szalag a pengehátra, majd shapton 8K, shapton 16 k, 0.25 paszta balsa lapon, canvas, és 30.000 kanayama.

Reggel zuhi, majd hab MWF-ből, 30mm TGN SST, és hajrá.

Már a fenéskor is feltűnt, hogy Sankó olyan erősen műszakias 90°-ra hagyta a square fejkiképzést az élnél is. De a szokott
lendülettel húztam WTG-ben, aminek két kisebb vágás lett az eredménye a bal állkapcsomnál. Innentől kicsit óvatosabbra
vettem a mozdulatokat, így egyéb izgalom nem volt. Nagyon kellemes komfortos borotválkozást adott a half hollow kialakítás ezzel az éllel. Az ATG irány a szám körül nálam mindig komoly próbatétel egy borotvakésnek, de itt szépen vitte a szőrt
minden irritációtól, pontvérzéstől mentesen sikerült befejeznem a borotválkozást.

Vélemények a borotvakésről kivonatosan:
- képek alapján kicsit nehezebbre gondoltam, de kézbe véve nem ütött el az egyéb 7/8-os méretű késeimtől
- a kidolgozása nagyon precíz, ahol síknak kell lennie ott sík, ahol ívesnek kell lennie ott íves, a felülete némileg
  elmarad a teljes tükör polírtól de mindenhol egységes
- volt, hogy a késportálon észrevételezték az élszalag kismértékű egyenetlenségét. Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy
  az általam megfent jóval 100 feletti darabszámú gyári borotvakések kb 70%-án borotvaköszörűn, és nem kézből
  köszörülve sem tudtak egyenletes élszalagot elérni....
-  bár jó fogása van, szerintem érdemes lenne a pengető aló síkját bordázottra kialakítani. ( szerintem menne ez is Sanyi  ;) )
-  a csavaros rögzítés jól passzol a késhez, a gyakorlat megmutatja hosszútávon hogy működik ( lehet hogy előny a felhasználó
   szempontjából hogy egy kis torx csavarhúzóval Ő maga is után tud állítani a kés mozgásán )
- a sarkos fejkialakításba jómagam nem akartam bele "barmolni", de véleményem szerint egy az élszalaggal megegyező
  sugarú lekerekítés - ami kés jellegén semmit nem változtatna - kicsit barátságosabbá tenné akár kezdők számára is.
- A half hollow köszörülés ( mert ugye más nem igen lehet az adott méretű kontakt kerék miatt mindig egy körcikk, és nem ellipszis
   ív a holker) szerintem egészen jó választás, főleg azon útkeresőknek akik hezitálnak a near wedge vagy a full hollow borotva
  kések között


Összességében ajánlott vétel.

Remélem Sanyi nem veszít az eddigi lendületéből, és egyre többen büszkélkedhetnek egy teljesen hazai készítésű
borotvakéssel.

Hajrá Sanyi !


azáramláskedvelő
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #48 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 23:34:13 »
Nagyon kíváncsi lennék, mennyit ér egy ilyen kés... kérdeztem Sanyit, de igen diszkréten nem válaszolt : (

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #49 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 23:44:13 »
Nagyon kíváncsi lennék, mennyit ér egy ilyen kés... kérdeztem Sanyit, de igen diszkréten nem válaszolt : (

ÁÁ bocs, elfelejtettem visszaírni!   :-[

Nyugodtan írjon rám második alkalommal is bárki akinek nem válaszolok, öregszem és hülyülök, főleg ha sok helyre kell figyelni :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető arszab

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 447
    • http://pusztaifarkasok.gportal.hu/
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #50 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 07:06:48 »

Összességében ajánlott vétel.

Remélem Sanyi nem veszít az eddigi lendületéből, és egyre többen büszkélkedhetnek egy teljesen hazai készítésű
borotvakéssel.

Hajrá Sanyi !


azáramláskedvelő

Igaz hogy én nem próbáltam csak alaposan megfogdostam,nézegettem Sanyi borotváit, a véleményem nekem is az volt hogy nagyon használható darabok, remélem egyszer nekem is lesz ilyenem  :)(pedig megfogadtam hogy ameglévők mellé már nem veszek több borotvát  ;D)

Hajrá Sanyi, ne hagyd abba  :borz2:

agyepüntúli

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #51 Dátum: 2012. Október 06. - 20:48:36 »
Itt van az utolsó tagja a legutóbbi hőkezelésnek :)

21mm széles penge, O1 acél, 57mm-es vágóél, és 150mm-es teljes hossz. A nyél viaszos madzaggal lett betekerve, alatta epoxival, hogy az alá esetlegesen befolyó vizet távol tartsa.

Minden véleményt szívesen fogadok!



"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #52 Dátum: 2012. Október 06. - 21:22:21 »
Csúnya, így nem maradhat nálad, vagy mehet eladásra...  :uncsi: Szívesen segítek: átveszem, hogy ne nálad éktelenkedjen!  ;D

Komolyra: fasza lett Sanyi!
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető OBJoe

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 444
  • Old Black Joe
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #53 Dátum: 2012. Október 06. - 21:27:47 »
Talán írnom kéne a Jézuskának, hogy szeretnék egy ilyenet.  :borosta:  Eszméletlen jól néz ki. :kalapemel:
Novaculum habeo.

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #54 Dátum: 2012. Október 06. - 22:57:49 »
Igényes, arányos, finom munka. A viaszos madzag színe is jó választás. Gratulálok!  :borz2:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #55 Dátum: 2012. Október 06. - 23:38:19 »
Áhh Sanyi vigyázz, mert lassan ez a "top notch" szint lesz Tőled a sztenderd...  ;D Eljő, mikor egy kés nem fog ennyire fainul sikeredni, és akkor könnyen jön majd a "sh.t is going to hit the fan" szituáció!  :fetreng: :fetreng:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #56 Dátum: 2012. Október 06. - 23:42:06 »
Ezek sem top-notch kategória még, kisebb hibák vannak mindegyikben, csak jól fényképezek  ;D

A következő hőkezeléssel már jobb leszek, meglátjuk azok hogyan sikerülnek :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #57 Dátum: 2012. November 14. - 14:16:52 »
Sajnos a kép nem adja vissza milyen gyönyörű ez az átlátszó szaru, de azért sejthető a képről. Majd kész állapotában lightboxban hátha szebben néz ki :)

"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #58 Dátum: 2012. November 15. - 12:45:50 »
Ma jött a postás is, futár is, hoztak alapanyagot. Olyan gyönyörűek, hogy muszáj voltam lőni róluk képet, már vagy 1 órája bámulom a pakkot és nem tudok betelni a látvánnyal : :hurra:

A jobb szélsőnek az igazi színe az majd csak felületkezelés után lesz látható, mert az teljesen natúr csiszolt felületű, a többi az szinezett és epoxival van kezelve a felületük, azért olyan szépek alapjáraton. Gyakorlatilag mind laminált gyöngyház, ez nem műanyag :)

A 3db színesnek csak egy része látszódik, azok mind 200x200-as lapok, de csak így fértek rá egy képre.


"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #59 Dátum: 2012. November 15. - 12:52:03 »
Ezek tényleg gyönyörűek. :borz2: Honnan rendelted? Mekkora a vastagságuk? Kíváncsi leszek, hogy milyen megmunkálni...


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici