Szerző Téma: JS-Alias Jenessanyi  (Megtekintve 117581 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #75 Dátum: 2012. December 10. - 21:31:51 »
Mocsok vagy!  :evil: Szerettem volna kérni, hogy JS konzervnyitókat hozzál, ha megoldható!  :borz2:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #76 Dátum: 2012. December 10. - 22:18:43 »
Persze, kinyitott állapotban nem tett be képet róla... :fenek:  ;D


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #77 Dátum: 2012. December 10. - 22:51:31 »
Persze, kinyitott állapotban nem tett be képet róla... :fenek:  ;D

Ha most megmutatnék mindent, akkor mit tudtok majd nézni élőben?  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #78 Dátum: 2012. December 10. - 23:25:46 »
Gondoltam, hogy ilyesmi rafinéria van a dologban... ;)


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #79 Dátum: 2012. December 11. - 08:12:31 »
És akik nem tudnak elmenni a talira  :(
Velük mi lesz  ???

Nem elérhető jrabi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1649
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #80 Dátum: 2012. December 11. - 08:17:31 »
Legfeljebb megkérjük Sanyit, rakjon fel képeket a tali után!!!  ;D
"A fájdalom elkerülhetetlen. A szenvedés választás dolga."

Nem elérhető edgarm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 324
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #81 Dátum: 2012. December 11. - 13:54:31 »
Lehet, hogy elverem a cerkám a képek alapján és élőben pedig fel sem tűnne a többi penge között  ;D
Szóval kérünk képet!

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #82 Dátum: 2012. December 11. - 14:09:05 »
Nyugi, nem direkt szívózok  ;D

Természetesen lesznek képek az összes késről, de egyelőre nem volt még időm fényképezni. 5 darab borotva még készen sincs, mert még csak ma érkezett meg a szegecsanyag amit több mint egy hónapja rendeltem (szeretem a vámosokat). Szóval jó eséllyel hamarabb lehet őket megnézni a találkozón mint fényképen, de az asszony azt mondta lefényképezi miközben én neurológiát tanulok a hétvégén  :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #83 Dátum: 2012. December 11. - 14:14:52 »
Sanyi, kerestél fehér szegecsanyagot. Emlitettem, hogy az Obiban van. Hétvégén kipróbáltam, szerintem ugyanolyan könnyű dolgozni vele mint a sárgarézzel.

Nem elérhető edgarm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 324
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #84 Dátum: 2012. December 11. - 14:28:32 »
Bocsika! Csak tudod milyen a borotvás ember, ha már régen próbált új borotvát...  :borotva:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #85 Dátum: 2012. December 12. - 18:40:16 »
Sanyi, kerestél fehér szegecsanyagot. Emlitettem, hogy az Obiban van. Hétvégén kipróbáltam, szerintem ugyanolyan könnyű dolgozni vele mint a sárgarézzel.

Az a baj, hogy nekem minden 1/16-od méretre van megcsinálva. Az alátétek, a furatok a pengéken, a nyeleken, és ha már minden passzos, akkor inkább maradok egy méretnél.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #86 Dátum: 2012. December 15. - 17:35:20 »
Sanyi, kerestél fehér szegecsanyagot. Emlitettem, hogy az Obiban van. Hétvégén kipróbáltam, szerintem ugyanolyan könnyű dolgozni vele mint a sárgarézzel.

Az a baj, hogy nekem minden 1/16-od méretre van megcsinálva. Az alátétek, a furatok a pengéken, a nyeleken, és ha már minden passzos, akkor inkább maradok egy méretnél.

1/16-os is szokott lenni(1,6mm), mikor én vettem ép kifogyott az 1,6-os, ezért vettem 1,5-öst.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #87 Dátum: 2012. December 16. - 12:16:42 »
Na akkor következzen két borotva ami nemrég lett kész. Az egyik nemsokára útnak indul amerikába, a másik egy helyi vadásznak készült megrendelésre. Anyaguk továbbra is O1, 61-62HRC körül, eddig úgy néz ki ez az acél hozza azt amit vártam tőle. Nagyon kemény, ennek ellenére nem horror a csiszolása, jól élezhető, viszont a szemcseméretnek és keménységnek köszönhetően első osztályú élt lehet rá tenni, amit úgy néz ki hogy nagyon sokáig meg is tart.

A nyél világos átlátszó szaru, az ék az csont. A szegecsek alpakkából vannak, 1-1 rozsdamentes alátéttel. A penge 20mm széles (kb. 13/16"), és tökürre van polírozva a teljes penge a holkerrel együtt. Ez a borotva fog elindulni a jövő héten amerikába egy úrhoz, úgyhogy kint is képviseltetve lesz a munkám lassan. Akit érdekel egyébként, ehhez a csávóhoz került a fekete G10 nyelű borotvám tesztelésre, amit végül nem volt hajlandó visszaküldeni már, inkább megvette  :) Tegnap ezt a kést feltettem SRP-re, ma reggel meg már várt tőle egy PÜ, hogy egy teljesen új 10-es sorszámú Williams SRP fórumkésre elcserélném-e vele... Hát, azt hiszem több szempontból sem fogok tudni neki nemet mondani :) Valszeg nemsokára lesz egy eladó Williams késem, mert így se használom a saját késeimet, de azért hízott a májam rendesen  ;D







Csíkos cocobolo nyél, grenadil ékkel. A szegecsek alpakkából vannak, 1-1 rozsdamentes alátéttel. A penge 23mm széles (kb. 7/8"). Ez amolyan félig megrendelés volt, több kész pengéből választotta ki az illető a neki legjobban kézreállót, majd az éppen rendelkezésre álló fáimból választott hozzó alapanyagot meg nyélformát is. A héten remélhetőleg megkapja ő is a borotváját, így meglesz a karácsonyi ajándéka.


"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Malac

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 6026
  • wei wuwei
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #88 Dátum: 2012. December 16. - 14:47:20 »
...hát basszus, miért nem borotválkozom késsel!?!  :o

Ezek a pengék, ezek a nyelek... ez a fotó-technika!
Egyébként a beütőd is nagyon tetszik...
"Jertek, s hogy sorsotok előre nézzétek,
Vigyázó szemetek Párizsra vessétek!"

                                                            Batsányi János: A franciaországi változásokra

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #89 Dátum: 2012. December 16. - 14:49:41 »
A talin már agyon dicsértem a késeid, így itt már nem teszem. :) A grenadil rabja lettem azóta, a beütő továbbra is üt. Ez az Williams SRP-s csere dolog nagyon tetszik, le a kalappal, nagy elismerés!  :borz2:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici