Szerző Téma: JS-Alias Jenessanyi  (Megtekintve 117561 alkalommal)

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #90 Dátum: 2012. December 16. - 14:53:13 »
Hízzon a májad, van mire! Sanyi: szuperek a kések, örülök, hogy kézbe vehettem őket. Asszem, lassan kiírhatom a profilomba: JS-re gyűjtök!  :borz2:
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető Betyarka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2001
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #91 Dátum: 2012. December 16. - 15:41:53 »
Én is meg vagyok elégedve a modolt gold dollárommal amit Sanyibá alkotott. ;D
Csak a puffin ad erőt...

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #92 Dátum: 2012. December 16. - 16:29:00 »
Nagyon szépek lettek Sanyi, gratulálok  :sör:
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető szemi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 191
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #93 Dátum: 2012. December 16. - 18:42:49 »
Nagyon tetszetősek! :o

Nem elérhető edgarm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 324
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #94 Dátum: 2012. December 17. - 12:21:29 »
Azt hittem szűnni készül egy időre a borotva birtoklási vágyam, de tévedtem. Szépek a kések Sanyi! Csak így tovább!

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #95 Dátum: 2012. December 18. - 22:54:48 »
Következő résztvevő a bagázsból :)

Ő 13/16-os, a nyele bocote, az ék grenadil, a szegecsek alpakka és rozsdamentes alátét. Az acél továbbra is Arne, 61-62HRC, a holker Norax x16-ig van felcsiszolva, így egy szépen felcsiszolt szaténnak néz ki, minden más tükörpolír a pengén.

Ennek a borotvának annyi az érdekessége, hogy a farka formája és mérete miatt 2 ujj is elfér rajta, így kicsit más kézbe venni mint a hagyományosakat. Amúgy is nagyon jóra sikeredett az egyensúlya, de így főleg nagyon stabilan áll az ember kezében használat közben.

Itt vannak a képek, jöhet hideg-meleg! :)



"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #96 Dátum: 2012. December 18. - 23:07:56 »
A képeken nem látszik, de tanúsíthatom, hogy szép egyenletesen, és nagyon finomra van csiszolva a holker.  :borz2:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #97 Dátum: 2012. December 19. - 13:39:50 »
Gyönyörűek  :borz2:

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #98 Dátum: 2012. December 22. - 20:29:13 »
Ma délutáni karácsonyi kötelező ::) nagybevásárlás során gondoltam, ha már beugrok Debrecenbe viszek egy kis munkadarabot kézműves barátunkhoz. Ért már egy éve ez a találkozó, végre kezet szoríthattunk Sanyi, eddig mindig elmaradt.
Ha pedig már ott jártam, futva átnéztem ezeket a parádés késeket (6-7db?). Kis solingeniekhez szokva azonnal feltűnt mennyire húsosak ezek, bőven átlépik a 100gr-mot. Kidolgozásuk jobb már nem is lehetne.Főleg a díszített gerincűek jöttek be, de nagyon rendben van a többi is, nagyon szép készlet.

Azért bízva bízok: szovjet pengém is hasonló szépségként fogja végezni.  :borz2:
 :sör:

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #99 Dátum: 2012. December 22. - 21:07:16 »
Itt lészen egy kis nézegetnivaló még karácsony előtt! Szerintem még újév előtt lesz új borotváról kép, de még kiderül lesz-e olyan nap amikor időm és kedvem is lesz fényképezni.

7/8-os borotva Arnéből 61-62HRC-n, a nyél paliszander, az ék grenadil. A szegecsek a szokásosak, annyi a változtatás hogy itt 2 különböző méretű alátét van a borotván, és az ék végénél kettő is. Biztos segít az ék stabilitásában is, de az annyira nem lényeges, elsősorban kozmetikai okokból készült így. Ez volt a második alkalom hogy paliszanderrel dolgoztam, és nagyon gyorsan belopta magát a szívembe. Szépen viszi a szalag, jó tömör, úgy amblokk jó volt használni, és a végeredmény is nagyon tetszetős. A holker továbbra is Norax x16-ig van finiselve, a többi tükörre van fényezve.

De nem húzom tovább az időt, beszéljenek a képek, remélem tetszenek majd!



"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #100 Dátum: 2012. December 22. - 21:42:07 »
Sanyi, gyönyörű munka, szuper képek! Gratulálok! Nagyon jól áll a késnek ez a szegecselés, kellően nagy hozzá. :borz2:

A fát mivel kezeled jelenleg? Az ék ragasztva is van?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #101 Dátum: 2012. December 22. - 21:48:17 »
Sanyi, gyönyörű munka, szuper képek! Gratulálok! Nagyon jól áll a késnek ez a szegecselés, kellően nagy hozzá. :borz2:

A fát mivel kezeled jelenleg? Az ék ragasztva is van?

A nyugodt lelkivilágom érdekében ragasztva és szegecselve is van. A felületkezelés keményolaj, 3 rétegben felkenve, és kikeményedés után picit ráfényezek egy tiszta rongykoronggal. Eddig ez tűnik a legtartósabb és legkönnyebben karbantartható felületnek, nem mellesleg szép is szerintem :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető bgakos

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 5276
  • 7/8"-os kést keresek
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #102 Dátum: 2012. December 22. - 21:51:37 »
Magam előtt látom Gregget, ahogy csóválja a fejét, 3 réteg, nem 3 számjegyű?  :fetreng:
Nagyon szép lett Sanyi!  :borz2:

A nyugodt lelkivilágom érdekében ragasztva és szegecselve is van. A felületkezelés keményolaj, 3 rétegben felkenve, és kikeményedés után picit ráfényezek egy tiszta rongykoronggal. Eddig ez tűnik a legtartósabb és legkönnyebben karbantartható felületnek, nem mellesleg szép is szerintem :)
HW: Razorock Game Changer .084, Ap Shave Co. pamacsok
SW: B&M, Stirling, Tabac

Nem elérhető MetalWarrior

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 955
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #103 Dátum: 2012. December 22. - 22:11:28 »
Élőben szebb, olyan "élőbb" ez a nyél. De,: bárcsak tudnék így fotózni.
 :sör:

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #104 Dátum: 2012. December 22. - 22:58:55 »
Nekem eddig ez a JS penge tetszik a leginkább! Nyélből meg múltkor bemutatott világos szaru.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici