Szerző Téma: JS-Alias Jenessanyi  (Megtekintve 118183 alkalommal)

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #180 Dátum: 2013. Április 16. - 09:22:45 »
 :borz2: Sőt még látszik egy kis kenguru ív benne!  :fetreng: az erszény viszont kimaradt Jenes mester!

Nem elérhető Rotbart

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3762
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #181 Dátum: 2013. Április 16. - 10:50:24 »
Ezen látszik csak igazán, mennyire igazad van azzal kapcsolatban, hogy íves pengéhez nem illik szögletes nyél. A kidolgozás viszont remek. Mek!

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #182 Dátum: 2013. Április 16. - 14:51:50 »
Nem tudhatjuk, hogy az ausztrál srácnak mi volt az elvárása, de saját döntés alapján én sem ezt a nyélformát választottam volna ehhez a pengéhez. Vagy fordítva. Ugyan nem kell mindig 100%-ig törekedni arra, hogy ha íves a penge, akkor a nyél is mindenhol íves legyen, de valamennyire érdemes összehozni a kettőt. Láttam már erre jó megoldásokat. A barber's notch-ot nagyobbra faragtam volna ekkora pengénél.

A finis igényes, a reszelés nagyon jól sikerült, és az élszalag is majdnem tökéletes. A gravírozás is teljesen rendben van.

GRATULÁLOK, Sanyi!  :borz2: Használja megelégedéssel a tulajdonos!


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Salmo

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1123
  • ne fogdosd az élét
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #183 Dátum: 2013. Április 16. - 14:59:48 »


Már ne haragudj Sanyi, de ez a kés, hogy a faszomba néz ki? Most őszinén! Miért kell egy borbély fejes késnél sarkos fejkialakítás
az élszalag felől?????

Egy esetben fogadok el ellenvetést, ha a megrendelő így szerette volna....


reofil
"Férfiembernek faluhelyen semmi sincs nagyobb mérge mint a beretválkozás, mert ritka a jó beretvakés. Sokkal ritkább, mint a tisztességes fehérnép."

Nem elérhető Tanto

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 208
  • Tanto
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #184 Dátum: 2013. Április 16. - 15:14:50 »
Hello
Törzstagnak,  többszöri  törzstagoknak  üdvözlet, de  ettől  függetlenül  szerintem  a  JS  termékek  egyediek  és  ha  nem  is  a szemnek megszokott  formákat  hozzák,  attól  még  eredetiek  és  érdekesek  (mindegy  hogy  rendelték  vagy  saját  kútfői  forma)  ... szerintem  ez  is  legalább  olyan  fontos,  mint  a  minőség.
Ugye  Sanyi,  az  enyém  még  ilyenebb  lesz ..... :borz2:

Tanto
Tanto

Minden út felett ott a csillag, csak meg kell látni.

Nem elérhető stacio

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 201
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #185 Dátum: 2013. Április 16. - 15:35:24 »
Még soha nem borotválkoztam késsel, ezért a használati értékéről nem tudok semmit,de szubjektíve nagyon tetszik!Gratulálok !

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #186 Dátum: 2013. Április 16. - 15:55:47 »
Hello
Törzstagnak,  többszöri  törzstagoknak  üdvözlet, de  ettől  függetlenül  szerintem  a  JS  termékek  egyediek  és  ha  nem  is  a szemnek megszokott  formákat  hozzák,  attól  még  eredetiek  és  érdekesek  (mindegy  hogy  rendelték  vagy  saját  kútfői  forma)  ... szerintem  ez  is  legalább  olyan  fontos,  mint  a  minőség.
Ugye  Sanyi,  az  enyém  még  ilyenebb  lesz ..... :borz2:

Tanto

Még jobb is :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #187 Dátum: 2013. Április 16. - 16:10:30 »


Már ne haragudj Sanyi, de ez a kés, hogy a faszomba néz ki? Most őszinén! Miért kell egy borbély fejes késnél sarkos fejkialakítás
az élszalag felől?????

Egy esetben fogadok el ellenvetést, ha a megrendelő így szerette volna....


reofil

A megrendelőnek eléggé fix elképzelései voltak, így is sokat kellett küzdenem hogy legalább így nézzen ki  ;D

A 3 szögletű nyélről sajna nem sikerült sehogy lebeszélnem, és emellé totál sarkos hegyet akart, olyasmit mint ezen a képen:
http://www.madaspenhome.com/straightrazors/straight_razors_max_sprecher_customs_88.html

Voltak érdekes elképzelései az illetőnek, ezt sikerült vele kisakkozni, az eredeti tervet 2x kellett módosítani, itt van az "evolúciója":



Az utolsón lett még annyi módosítva hogy a hegye ne legyen olyan kerek, mert látott egy olyan Max borotvát ahol a notch alatt is egyenes volt, és az neki nagyon tetszett.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető tothzoltan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4326
Re: Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #188 Dátum: 2013. Április 16. - 16:25:25 »


Már ne haragudj Sanyi, de ez a kés, hogy a faszomba néz ki? Most őszinén! Miért kell egy borbély fejes késnél sarkos fejkialakítás
az élszalag felől?????

Egy esetben fogadok el ellenvetést, ha a megrendelő így szerette volna....


reofil

Nagy vagy Tibi!
Reggel óta néztem, hogy migec nem stimmel a szememnek. Erre megvilágítottad az memet!
"Gól, amit a bíró megad, avagy az minősül OFF-nak, amit a moderátorok annak gondolnak."

Nem elérhető Tanto

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 208
  • Tanto
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #189 Dátum: 2013. Április 16. - 16:34:08 »
Mi  lehet a gond ...SD-re  akaja  használni  zárt  állapotban ...  ez  egyértelmű  ;D

Tanto
Tanto

Minden út felett ott a csillag, csak meg kell látni.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #190 Dátum: 2013. Április 26. - 21:29:03 »
6/8-os kis japó, zöld tekeréssel. A gazdája kérése volt a zöld, én beitattam pillanatragaccsal hogy vízhatlan legyen, és ne rozsdásodjon be alá. Meglepően jól és könnyen ment, a tapintása nagyon kellemes maradt, úgyhogy máskor is így fogom csinálni.

19mm széles, 6mm vastag, a teljes hossza 16cm, szimmetrikus köszörülésű.




"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #191 Dátum: 2013. Április 26. - 21:38:16 »
Sanyi!

Szép, arányos, jó ez a zöld!  :borz2:

A holkerben milyen finomságig mentél el?
Az egyenletes élszalagodat irigylem.  ;) Fenés után még szoktál finoman beleköszörülni a holkerba, hogy szép legyen az élszalag, vagy az már tényleg az utolsó lépés?


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #192 Dátum: 2013. Április 26. - 21:45:09 »
Ezen a képen még nincs megélezve, ez után nyúltam még bele a holkerbe picit hogy szép legyen az élszalag. Ha azt akarod hogy szép legyen akkor valamennyit élezni kell rajta, majd belenyúlni, elsőre szerintem totál esélytelen robot kezek és lézeres szem nélkül jót alkotni. Most már nagyjából rááll a kezem, kezdenek alakulni az élszalagok. Asszem ez amúgy P400-as szalag, szatén holker volt a kérés.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #193 Dátum: 2013. Április 26. - 21:53:08 »
Nagyon megnyugodtam, én vissza megyek javítgatni fenés után(még nem borotvaéles állapotban), de ezek szerint ez nem ördögtől való gondolat.

A másik amire rájöttem, hogy 0.05 század vastagságig, vagy inkább ez alá kell mennem köszörüléskor, ha szép vékony(alacsony) élszalagot szeretnék.


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #194 Dátum: 2013. Április 27. - 08:35:36 »
Tényleg szép ez a zöld, jót mutat! ;)
Sheffield-England

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici