Szerző Téma: JS-Alias Jenessanyi  (Megtekintve 118101 alkalommal)

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #225 Dátum: 2013. Május 14. - 20:29:26 »
Szakértői véleményt nem tudok mondani, csak azt, hogy nekem tetszik, ez a kés talán a legharmonikusabb vonalvezetésű, ezért nálam befutó! :bor:
Sheffield-England

Nem elérhető Tanto

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 208
  • Tanto
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #226 Dátum: 2013. Május 14. - 20:33:17 »
Nekem is  tetszik  így  képről. :bow:
Remélem mire  ideér,  nem lesz  vékonyabb,  elfent, rozsdás ..... :peace: :fetreng:

Egyébként  a  mester korábbi  példányaiból  raktam össze  fejben,  a  mester meg  a  valóságban. :hurra:

Tanto
Tanto

Minden út felett ott a csillag, csak meg kell látni.

Nem elérhető Toportyan

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1870
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #227 Dátum: 2013. Május 14. - 20:36:41 »
Én meg egyszer szeretnék egy olyat, aminek fekete a nyele mint az ében, és rózsaszínű a fúgája.  :sziv:
"...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű."
Hrabal - Őfelsége pincére voltam

Nem elérhető SicTransit

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 7810
  • lelkes kezdő
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #228 Dátum: 2013. Május 14. - 21:16:01 »
Nagyon tetszik a világos szaru, és ennek a késnek a végre vonalvezetése is tetszetős számomra! Talán picivel több díszítés elférne még a gerincen.
God shave the queen

Penge mintabolt     Eladó kezdőkés

Nem elérhető gregg

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 4042
  • Értelmes hozzászólások: 8
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #229 Dátum: 2013. Május 14. - 21:19:38 »
Sanyi, ez a nyél nagyon szép lett, gratulálok! :hat: Mondom ezt úgy, hogy nem szeretem a szarut, legalábbis dolgozni vele.  :fejfal:


"Minden ember akkora, amekkora dolgok feldühítik." - Sir Winston Churchill

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #230 Dátum: 2013. Május 14. - 22:40:19 »
Nagyon tetszik a világos szaru, és ennek a késnek a végre vonalvezetése is tetszetős számomra! Talán picivel több díszítés elférne még a gerincen.

Már folyamatban a megfelelő átmérőjű korong, hogy mélyebb legyen a belecsiszolás, úgy nekem is jobban tetszene :) 150-es helyett 100-assal próbálom majd ki, az tuti szebb lesz.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #231 Dátum: 2013. Május 15. - 07:09:32 »
Sanyi  :hat:
Egyre szebbek a késeid. Nekem egyedük a váll kialakitás nem tetszik, de csak logy legyen már valami amibe belekössek  ;D
Ha nem titok a szarut honnan szerzed be?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #232 Dátum: 2013. Május 15. - 08:35:49 »
Nem titok, ha mazochista vagy akkor rendelj nyugodtan te is :) eBay-en robsbits, avagy Pietra-Dura a neve. Olyan 1500-2000Ft körülre jön ki egy nyélre való.

http://www.ebay.com/itm/Large-Flat-Dark-Horn-Blank-Plate-160-x-60-x-5-6-mm-/380596991078?pt=UK_Crafts_Other_Crafts_EH&hash=item589d593466
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #233 Dátum: 2013. Május 15. - 08:44:07 »
Én meg egyszer szeretnék egy olyat, aminek fekete a nyele mint az ében, és rózsaszínű a fúgája.  :sziv:

En ezt ertem, csak azt nem, hogy ennek mi koze a borotvaforumhoz! Van erre szakosodott oldal is: pinkfuga.blog.hu :crazy:



"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető mad.just mad.

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2130
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #234 Dátum: 2013. Május 15. - 08:58:05 »
Én meg egyszer szeretnék egy olyat, aminek fekete a nyele mint az ében, és rózsaszínű a fúgája.  :sziv:

En ezt ertem, csak azt nem, hogy ennek mi koze a borotvaforumhoz! Van erre szakosodott oldal is: pinkfuga.blog.hu :crazy:

:tasli:

;D  :sör: )
"I am free of all prejudice. I hate everyone equally."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #235 Dátum: 2013. Május 15. - 08:59:54 »
Nem titok, ha mazochista vagy akkor rendelj nyugodtan te is :) eBay-en robsbits, avagy Pietra-Dura a neve. Olyan 1500-2000Ft körülre jön ki egy nyélre való.

http://www.ebay.com/itm/Large-Flat-Dark-Horn-Blank-Plate-160-x-60-x-5-6-mm-/380596991078?pt=UK_Crafts_Other_Crafts_EH&hash=item589d593466

Köszi szépen  :thanks:
A mazochizmust gondolom a csiszolási igényre érted. Az igazi a 3mm-es vastagság lenne.

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #236 Dátum: 2013. Május 15. - 09:16:20 »
A kés egyébiránt gyönyörű, hogy ne csak off legyek.
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #237 Dátum: 2013. Május 15. - 09:52:03 »
Nem titok, ha mazochista vagy akkor rendelj nyugodtan te is :) eBay-en robsbits, avagy Pietra-Dura a neve. Olyan 1500-2000Ft körülre jön ki egy nyélre való.

http://www.ebay.com/itm/Large-Flat-Dark-Horn-Blank-Plate-160-x-60-x-5-6-mm-/380596991078?pt=UK_Crafts_Other_Crafts_EH&hash=item589d593466

Köszi szépen  :thanks:
A mazochizmust gondolom a csiszolási igényre érted. Az igazi a 3mm-es vastagság lenne.

Nyugi, kell oda az 5-6mm vastagság. Lehet kapni 4mm-es méretben is, annak a legkisebb vastagsága a széleken olyan 2,5 de inkább 3mm, szóval méretben akár jó is lenne. A szaruval az a gond hogy vetemedik mint a dög, és ha túlmelegíted akkor meg főleg. De amit egyenes darabban kapsz meg az is 1-2 nap múlva olyan karikába hajlik hogy csak na. Ezért kell a nagyobb vastagság, hogy mire lesíkolod mindkét oldalát a végére maradjon meg kb 3mm belőle :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #238 Dátum: 2013. Május 15. - 10:25:12 »
Köszi  :thanks:

Nem elérhető edgarm

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 324
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #239 Dátum: 2013. Május 16. - 14:59:34 »
Ez is egy szép példány! Gratulálok Sanyinak és a gazdájának!

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici