Szerző Téma: JS-Alias Jenessanyi  (Megtekintve 118158 alkalommal)

Nem elérhető HartaiGyuri

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 529
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #285 Dátum: 2013. Június 17. - 20:32:47 »
Azért is beírom ide is :) irigyellek, én is szívesen ott lettem volna, Sanyi az az én borotvám?   :evil:

Nem elérhető Szőrmók

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2684
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #286 Dátum: 2013. Június 17. - 20:44:54 »
Nagy élmény lehetett! :thumbup:

Mondta a Mester, hogy mikor meggypirosból vált át akkor... ;)
Sheffield-England

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #287 Dátum: 2013. Június 18. - 11:37:16 »
Nem agancsos lesz  ;D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #288 Dátum: 2013. Június 18. - 12:05:12 »
De Feri féle damaszt, nem?
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #289 Dátum: 2013. Június 18. - 17:14:07 »
De Feri féle damaszt, nem?

Lesz 2 fajta Ferkós damaszt is, ezek még "csak" Sanyiszorik, meg 1 túlméretes nyugati, amihez kevés volt a 6 mili vastag anyag  :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető gprinz

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #290 Dátum: 2013. Június 18. - 17:41:27 »
Sanyi, döntsd már el, hogy kardot/bárdot/pallost, vagy borotvát készítesz! :crazy:
"Iuris praecepta sunt haec: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere." (Ulpianus)

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #291 Dátum: 2013. Június 18. - 18:01:02 »
Sanyi, döntsd már el, hogy kardot/bárdot/pallost, vagy borotvát készítesz! :crazy:

Nem nekem kell mondani hanem a megrendelőnek   :)

Nekem a 7/8 a kedvenc méret, ha rajtam múlna akkor minden amit csinálok 6/8 és 8/8 között lenne nagyjából :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #292 Dátum: 2013. Június 19. - 11:34:40 »
Fejlemény: Ha valaki tud szerezni 0,3mm vagy vékonyabb edzhető acélt, akkor tudnék csinálni Jenes márkájú DE pengéket  :crazy:  :D
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #293 Dátum: 2013. Június 19. - 11:45:41 »
Fejlemény: Ha valaki tud szerezni 0,3mm vagy vékonyabb edzhető acélt, akkor tudnék csinálni Jenes márkájú DE pengéket  :crazy:  :D

Nem 0,008-0,010 között van egy szabvány penge vastagsága?

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #294 Dátum: 2013. Június 19. - 11:59:25 »
Tudtommal csak a Feather van olyan vékony, bár nem tudom. Igazából azért kellene 0,2-0,3 között lennie mert annál véknyabbat szerintem nem fognak tudni nekem leedzeni anélkül hogy Lays chips kinézetű ne legyen utána :)

Véknyítani tudok rajta már utólag, azzal nincs gond. Igazából csak egy vicces felvetés volt, mert ilyen anyagot nem hinném hogy bárki tud nekem szerezni, de ha mégis, akkor tudnék csinálni párat emlékbe :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Penge

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2700
  • LORD
    • http://www.lordborotva.hu
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #295 Dátum: 2013. Június 19. - 22:35:33 »
Nem 0,008-0,010 között van egy szabvány penge vastagsága?

Zozo- eddig 0,08 és 0,3 között láttam pengéket. Ennél vastagabb az ipari, vagy a szike, vékonyabb meg, ahogy jenessanyi is írja tulajdonságaiban olyan lenne, mint az alufólia. Viszonyítás képpen a Feather 0,11 ill. 0,12 vastag (ha jól emlékszem) és ez nádszál vékonynak számít pl. a LORD-hoz képest.

Nem elérhető ZOZO

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3317
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #296 Dátum: 2013. Június 20. - 07:01:47 »
Öszintén szólva elég járatlan vagyok a témában, ugyanis borotválkozásra még nem használtam DE pengét.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #297 Dátum: 2013. Július 01. - 21:55:54 »
Egy újabb alkotás, sietősen lett befejezve még az elutazás előtt :) A nyél amboyna burl, grenadilra ragasztva, az ék fekete szaru. A penge szokás szerint Arne (O1), egy kis vaskloridos feketítéssel. Holnap indul a gazdájához, remélem neki is tetszeni fog :)




"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető GianniV

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1984
JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #298 Dátum: 2013. Július 01. - 21:58:48 »
Gratulàlok!
Nagyon szép!
Buga Józsi nem szép ember, de gavallér...

Nem elérhető cbandi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:JS-Alias Jenessanyi
« Válasz #299 Dátum: 2013. Július 01. - 23:05:35 »
szíp, na  :hat:

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici