Szerző Téma: toxin  (Megtekintve 13459 alkalommal)

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
toxin
« Dátum: 2010. Március 19. - 20:30:37 »
Üdv mindenkinek! :)

Előzetesen talán annyit, hogy mérnök informatikusnak tanulok. A bőröm elég érzékeny, szőrzetem nem túl sűrű (arcom egyes részein nem is nő :D), azt ami van, erősnek és vékonyszálúnak mondanám (bár nincs összehasonlítási alapom nagyon). 3-4 naponta szoktam borotválkozni.
Érdekesen indult az egész. A Gillette Fusion-ömhöz nézegettem, hogy mennyibe is kerül a penge/fej, és valami csoda folytán (már nem emlékszek hogyan) rátaláltam Orosz Péter Kispados blogbejegyzésére. Eléggé megtetszett, főleg amiatt, mert elég sok gondom volt/van a bőrömmel. A tokámnál rendszeresen kipattogott a borotválkozás másnapján. Elkezdtem olvasgatni a blog hozzászólásait is, majd később a borotvafórumot is.
Szépen megkerestem nagypapám régi borotválkozási eszközeit. Találtam is 2 DE-t és 3 pamacsot. Mindhárom pamacs sörte véleményem szerint. Íme a két borotva:


Első alkalommal még a régi borotvagélem (Balea sensitive) használtam + a fehér nyelű borotvát Wilkinson pengével. Már így is sokkal jobban tetszett az eredmény, mint a Fusion-nel. Azután beszereztem egy tubus Barbon borotvakrémet. Másodjára a kéknyelű borotva volt a soros + Barbon. Így még kielégítőbb volt az eredmény. Itt volt az a pont, amikor rákaptam az ízére a dolognak. Tudtam, innen nincs megállás ;D
Mindez körülbelül egy hónapja történt.
Borotválkozás után egyébként Balea balzsamot használok. És kipróbáltam már a natúr olívaolajat preshavenek, nekem bejött idáig.
A múlt héten pénteken rendeltem egy Merkur 34C-t (amibe egyébként elsőre beleszerettem a kép láttán), ma érkezett meg, de csak pár nap múlva tudom kipróbálni, mivel reggel borotválkoztam. Érkezett még vele egy Merkur, 5 db Treet és egy csomag 10 db-os Feather penge is. Ez utóbbit külön tettem a kosárba, mivel kíváncsi vagyok milyen is egy igazán éles penge ;D Élőben sokkal szebb a borotva, mint képen :)
Később tervezem még egy új pamacs (lehet hogy Balea lesz), és egy doboz aloe-s Proraso borotvakrém beszerzését is.
Ha valaki felismeri a két DE típusát, kérem írja meg.

Örülök, hogy most már én is a hagyományos borotválkozók táborát szaporíthatom ;D

Üdvözlettel toxin!
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 20. - 06:56:57 írta toxin »
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:toxin
« Válasz #1 Dátum: 2010. Március 19. - 20:56:48 »
Mindkét borotva elég sűrűn előfordul, a felső egy Astra 901-es, ami az alatta lévő Gillette Slim Twist másolata. Mindkettő borotva használható, sokat szeretik. Nekem is van egy olyan Astrám, és szerintem teljesen rendben van, nekem a nyele rövid egy kicsit. Pengékből én a helyedben majd kipróbálnám a Lordot és a Cerrust, mindkettő olcsó és véleményem szerint jó penge, sokkal jobb a Wilkinsonnál. De a Feather azért egy más kategória :)

A pamacsokhoz én annyit tennék hozzá hogy majd rakj föl róluk képet, de nekem van egy olyan sejtésem hogy nem feltétlen érdemes Balea pamacsot venned. Nem rossz az, de egy kicsit több pénzért lehet jobbat kapni nála, és az én régi sörte pamacsom talán picit jobb is mint az új baleám :)
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:toxin
« Válasz #2 Dátum: 2010. Március 19. - 20:59:21 »

Ha valaki felismeri a két DE típusát, kérem írja meg.


Szia. Örülhetsz, hogy a nagypapa megőrizte ezeket a cuccokat!  ;D

Szerintem a fehér egy Astra 901, a másik pedig egy angol gyártmányú Gillette.

Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető Qka

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 2387
Re:toxin
« Válasz #3 Dátum: 2010. Március 19. - 21:07:23 »


Később tervezem még egy új pamacs (lehet hogy Balea lesz), és egy doboz aloe-s Proraso borotvakrém beszerzését is.


Még egy megjegyzés: szerintem a jó pamacs nagyon fontos része a jó borotválkozásnak! Nézz körül a piacon, hogy milyen lehetőségek vannak!
Preparation, Preparation, Preparation, Technique, Technique, Technique, No pressure, Let the razor do the work, it is not a race, it is your face.

Nem elérhető jenessanyi

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 3491
    • Jenes razors
Re:toxin
« Válasz #4 Dátum: 2010. Március 19. - 21:12:18 »
Szinte minden fontos infó már fentvan itt a fórumon, olvasgass és kérdezz! :) Jó hely a Müller, és az ecsetbolt ahol jó pamacsot találsz.
"A statisztika egy olyan tudomány, amely matematikai úton bebizonyítja, hogyha 7 napig hasmenésem volt, majd 7 napig szorulásom, akkor az emésztésem egyszerűen tökéletes."

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:toxin
« Válasz #5 Dátum: 2010. Március 19. - 21:44:29 »
Toxin, udv a forumon! Ha jol sejtem Paultol rendelted a 34C-t, o szokott Treet pengeket adni  ;) A HD (34C) egy nagyon eltalalt darab, kicsit agresszivabb lesz a ket nagyapadtol orokolt darabnal, csak arra figyelj, hogy a HD sulyosabb, egyaltalan nem kell es szabad ranyomni a borodre, hagyjad, hogy a sulya dolgozzon. Elso korben inkabb a Treettel probald, az egy nagyon lagy es megbocsajto penge, meg az is lehet, hogy a szorzetedhez tokeletes lesz! Pamacsbol azt javasolnam itt a forumon nezd meg Edrose elo-webshopjat, nagyon jo aron tud kivalo pamacsokat adni! A Balea valoban nem biztos, hogy jobb lesz, mint a regi pamacsok.

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:toxin
« Válasz #6 Dátum: 2010. Március 19. - 22:03:17 »
Köszi mindenkinek a válaszokat :)
A pamacsot, akkor még átgondolom majd jobban. Melyiket ajánljátok az én bőrömnek, sörte vagy borz? Vagy ez nem bőr/szőr típustól függ?

@cotag: Remélem nem fogom legelőször szétszabdalni az arcomat a HD-vel ;D Amúgy igen, Paultól rendeltem. Ahogy olvastam itt a fórumon, elég korrekt üzletembernek tartják, szerintem is az!
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető cotag

  • Moderátor
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 1138
Re:toxin
« Válasz #7 Dátum: 2010. Március 19. - 22:09:35 »
Igen Paullal nagyok jok a tapasztalatok! Szetszabdalni nem fogod a HD-vel az arcot, bocs megijeszteni nem akartalak. Nagyon jo borotva.

Pamacs: en arcon habositok es hozzad hasonloan erzekeny a borom. Bar a diszno sorte maszirozo hatasat szeretem, a borom annyira nem szivleli, igy en az esetek nagy reszeben inkabb borzot hasznalok, az kimeletesebb. Ha edenyben habositasz es csak utan viszed fel a borodre a habot, akkor lehet, hogy ez nem problema. Azt viszont mindenkeppen erdemes szem elott tartanod, hogy a jo minosegu borz pamacs azert draga. Tehat inkabb egy dragabb diszno, mint egy olcso borz. Es a dragabb diszno ara meg mindig csak harmada vagy negyede egy megbizhato minosegu borznak.

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:toxin
« Válasz #8 Dátum: 2010. Március 21. - 16:02:47 »
Kipróbáltam a HD-t Treet pengével. Hát így első használat után azt mondom, hogy nem bántam meg a vételt, megérte az árát! Olyan könnyedén siklik az arcomon, nagyon sokat számít az, hogy van súlya egy borotvának. Most már ezt saját magam is tapasztaltam. A pengével is meg vagyok elégedve, kicsit jobbnak éreztem a Wilkinsontól! Egy vagy két pontvérzés volt, de timsótömbbel gyorsan elmúlt. Majd belejövök a borotva tartásába.
Preshave-nek most nem sima olívaolajat használtam. Egy 30 ml-es üvegcsét teleöntöttem olívaolajjal és cseppentettem bele még 4 csepp Aromax légúttisztító illóolaj keveréket. Gondoltam kipróbálom, elég jó hatásaik vannak az összetevőinek. Bár vigyázni kell vele, mert egyes illóolajok megmarhatják némely ember bőrét (pl.: kakukkfű illóolaj)!
Meleg vizes törölköző az arcra 1-2 percig, utána belemasszíroztam egy keveset a keverékből az arcomba, kicsit leöblítettem meleg vízzel, és következett a hab. De innentől már ti is tudjátok :D
Egyszóval nagyon kellemes kis borotválkozásom volt ma délután ;D
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 21. - 17:56:33 írta toxin »
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető Pietro

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 159
Re:toxin
« Válasz #9 Dátum: 2010. Március 26. - 21:31:03 »
Meleg vizes törölköző az arcra 1-2 percig, utána belemasszíroztam egy keveset a keverékből az arcomba, kicsit leöblítettem meleg vízzel, és következett a hab....

Én ezt úgy vonom össze, hogy az "előhabot" (egy rövid keverés után képződő anyagot) viszem fel az arcra, jól belemasszírozom a bőrbe és utána rakom fel a melegvizes (még bírhatóan forró) törölközőt. A szerelmem varrt a (kézi)törölközőre tépőzáras nyelveket, igy össze tudom kapcsolni őket a tarkómon és nem esik le a törcsi és addig is tudsz tenni-venni. Saját feljesztésű dizájntermék, lehet, hogy levédetem  ;D  ;D ha vkit érdekel, lefényképezem és kiposztolom ide  :D  Szóval, amíg fent van a törcsi, addig bőszen keverem-készítem a finomhabot  :) Amúgy jó izzasztó szaunahatása is van a gyakorlatnak, jót tesz a arc pórusainak, főleg a zuhany után  :)  Szintén egy-két percig vann fent, alaposan letörlöm az arcom (hámréteg eltávolítása, stb) utána jöhet a pemzlizés és az első É-D menet  :)

Próbáld ki, hátha bejön  ;)
Thiers-Issard "Le Petit Français" 4/8 | Thiers-Issard "Fox and Rooster" Silverwing Sheffield 5/8  | Dovo "Black Star" 5/8 | Sigmund Hollinger Sheffield 5/8 | Wacker "Jahresmesser 2009" 6/8 | Seizomoto Kinsei Kamisori | Merkur 34C (HD) | Merkur 37C (slant)

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:toxin
« Válasz #10 Dátum: 2010. Március 27. - 08:32:56 »
Majd kipróbálom az "előhabos" törölközős kombót. Bár eddig arcon kevertem mindig a habot, de meglátjuk, hátha a tálkás módszer jobb ;)
A tépőzáras törölköző ötletes ;D
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:toxin
« Válasz #11 Dátum: 2010. Május 08. - 13:05:39 »
Itt egy kis csoportkép :D


És a pengetartó dobozkám szépia effektben tündökölve ;)
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető morphin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 428
Re:toxin
« Válasz #12 Dátum: 2010. Május 08. - 13:19:55 »
Szépek így együtt...de rég fáj a fogam egy open comb-ra is...majd ha oda visz a sors.Holnap lehet kinézek a bolhapiacra.

Nem elérhető toxin

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 407
Re:toxin
« Válasz #13 Dátum: 2010. Május 27. - 17:59:12 »
Tegnap megjött cotagtól a Kent pamacsom, ma pedig megjött a tengerentúlról a Gillette Super Speed-em. ;D Nem tudom pontosan mikori darab (nincs rajta dátumkód), 1949-51-ig gyártották ezt a modellt. Kaptam még hozzá egy csomag Personna pengét is (ilyen kitolós doboza van).  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2010. Május 27. - 18:17:52 írta toxin »
"Buy the ticket, take the ride..." /Hunter S. Thompson/

Nem elérhető vidak

  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:toxin
« Válasz #14 Dátum: 2010. Május 27. - 18:39:43 »
A SRP-s Gillette-listáról sem sikerült belőni?

Olvasatlan hozzászólások megtekintése a legutóbbi látogatásom óta.
Hozzászólásaimra érkezett új válaszok megtekintése.
Összes olvasatlan téma

 

iddaa net geciktirici